Šta je novo?

LG Televizori

Meni se ne zuri sa kupovinom, ali planiram ove godine da kupujem mozda oled 55 CX... Razmisljao sam da cekam i crni petak u novembru, ali nisam siguran koliko pravo snizenje tada mogu da ocekujem, u opticaju mi je i madjarska i nasi prodavci... Koje su sanse da pred evropsko prvenstvo bude znacajnijih snizenja kod madjara?
 
Teško da će CX biti u novembru.
 
Da li je jos neko iskusio naglo usporenje native WebOS aplikacija u poslednje dve nedelje?

Imam CX55 i najvise se oseca na Youtube i HBOgo (koji tradicionalno losije radi, ali sad izrazitije). Em se ne ucitavaju svi elementi, thumbovi i previewovi kako treba, em sporije krecu videi. Youtube je cak imao i momente da neki dugmici dobiju kineska slova na par sekundi. Netflix radi besprekorno i dalje.

Probao sam reinstall tih dveju aplikacija, ali nisam osetio neko poboljsanje.
 
Uzeo CX55. Sve bilo ql ceo dan dok nisam ugasio tv preko daljinca. Posle par sati vratim se nazad upalim tv. Medjutim cujem ton a ekran crn. Ajd sto sam dobio srcku :) ugasim opet tv sa remote. Iskljucim posle par minuta iz zida tv, vratim nazad upalim tv sve radi ok.

Jel zna neko sta moze da bude? Smoricu se ako moram da vratim tv nazad.
 
Meni stoji već mesec dana u kutiji, čeka se neki nameštaj. Ako krene da baguje roknuću se.
 
Jel može neko da mi da savet šta uzeti od budžet 43 4k tv-ova?
Izbor mi je pao na ovogodišnje modele up7800 i up8100 (kapiram razlika je samo u +1 hdmi i usb portu, koliko vidim na sajtu) i dvoumim se da li ići na jeftinije nano modele i da li se nešto dobija sa 2021 modelima u odnosu na 2020 modele, konkretno model 43UN8100 vs 43UP8100m razlika je 8.000 dinara, odnosno skoro 20%, a pitanje je da li je toliko bolji i šta je opšte toliko bolje?

Takođe me zanima da li neko zna, dali ova promocija od 5 godina garancije važi na svim prodajnim mestima, ili samo u određenim radnjama?
 
Koliko sam razumeo garanciju daje distributer, tako da nema veze sa maloprodajama već sa ditributerom koji sarađuje sa određenim maloprodajnim lancom.
 
Jel zna neko kako da instaliram apple tv app. Nemam ga u prodavnici a svuda pise da CX55 ima apple tv app. Jel moram region da promenim (mada to onda znaci da mozda ima da izgubim EON ili neke druge app?)
 
Ne gube se instalirane aplikacije kada se menja region
 
Pa evo promenio sam sa Srbije na UK. Dobio Apple TV izgubio EON ostalo youtube netflix prime i hbo go. Mada eon koristim na drugom tv-u a na ovom iris tv, tako da cu da tradujem. Jedimo ako ima neki region koji ima sve, bas bzvz sto su razdvojili.
 
Pa evo promenio sam sa Srbije na UK. Dobio Apple TV izgubio EON ostalo youtube netflix prime i hbo go. Mada eon koristim na drugom tv-u a na ovom iris tv, tako da cu da tradujem. Jedimo ako ima neki region koji ima sve, bas bzvz sto su razdvojili.
 

Prilozi

  • 20210529_104315.jpg
    20210529_104315.jpg
    264.8 KB · Pregleda: 75
  • 20210529_104351.jpg
    20210529_104351.jpg
    280.1 KB · Pregleda: 77
Sta znam. Prebacio na UK region, izgubih eon dobih apple tv. Vratio se na Srbiju, ostao Apple TV i vratio se EON.
Elem tv lepo radi sad. Cak sam stavio i APC UPS da ga ne zeza struja :)

Jako mi fali VLC koji imam na Google TV :(
 
Šta ima od playera za WebOS, tj koje su alternative?
Izgleda da ću konačno okačiti TV ovih dana...
 
Pa sasvim ti je dovoljan fabrički player, pošto on otvara sve što se otvoriti može
 
Kako da pustim DTS? Tj šta i kako za transcode DTS u nešto prihvatljivo za LG?
 
Ima
 
20210604_120045.jpg

Ima neko vreme od nekog poslednjeg update televizora da mi se kad upalim tv pojavljuje ova traka sa ovim opcijama...
Nije to pre bilo, ne znam gde se to pali/gasi u podesavanjima, ne znam ni zasto se to pali samo od sebe cim se tv upali.
Najcesce samo se ugasi posle nekog kraceg vremena (10-20sec recimo) nekad mi se cini da to mnogo duze stoji (cini mi se, nisam siguran da li je to stvarno), bas nervira kad to vidim prvo.
Kako ugasiti paljenje ovog (kako god da se zove) sto izlista ove opcije za gledanje... Netflix, HBO, ZT ...?
@Imam osecaj@ kao da uvek stoji Netflix opcija izdovjena ili barem najcesce to vidim...
Tv je LG 43UM7600PLB kupljen u julu 2019. (model iz 2019.)
Pomagajte drugovi
 
Poslednja izmena:
settings-general-Home settings pa off
 
Код мене нема те опције.
 
All settings > General > Home settings > Home auto launch
Ljubi te BRAT (kum, prijatelj, drug, nista homo), ovo je resilo moj problem.
VELIKO HVALA.

Kako mi je tv na srpskom, nalazi se u :
Podesavanja (zupcanik na daljinskom magicnom), pa izbor 3 tacke (sva podesavanja), pa opšte, dodatna podešavanja, početna podešavanja i tu isključiti kućno automatsko pokretanje.

Šta znači i šta radi druga opcija na istom mesti a koja se zove "kućna animacija"?
Piše: "Podesite efekat animacije koja se prikazuje na početnoj strani u određenim vremenskim intervalima"

20210605_081629.jpg
 
Promeni region
 
ostaće, promeni, pa opet vrati, sve ostaje od aplikacija
 
Kako obrisati AirPlay ? Uvek se vrati nakon ponovnog ukljucivanja...
 
Nazad
Vrh Dno