Šta je novo?

LG Optimus L9

Ljudi jel ima neko ovaj mob iz telenora,a da je kupio neku memorijsku karticu i stavio u njega?
Pitam jer procitah da je neki lik rekao da prima samo odredjenu marku sd kartica (kingston ili neku drugu,zaboravio sam tacno),malo mi to cudno.
I jel uopste u telenoru ko uzme ovaj mob ima neku sd karticu uz njega ili ide bez nje?
 
uzeo sam u telenoru pre par dana, ne ide sd ni jedna uz njega, dobijas rukavice za touch i vaucer u iznosu od 5000 din.
video sam po forumima da kao sd 16gb class 10 kao ne prihvata iz istih razloga koje ste vec navodili, a class 4 bez problema, sto ne kapiram zasto...
iGO mogu da postavim s linkovima i svim detaljima za njega, ako je dozvoljeno?ako jeste nek odg neko...
mala zamerka za telefon, u prostorijama gde je slaba osvetljenost los je i snimak, ne dovoljno vidljiv, al po danu je super...
ako vas nesto zanima pitajte.
 
Dajte okačite slike da vidimo kakve pravi i eventualno neki hd sample video....

Što se tiče memorijskih kartica ja pročitah isto negde da prima samo kingston kartice...
 
Sto se tice memorijskih kartica, neko je napisao da je imao problem sa Patriot memorijskom. Ne vezano za ovo, ja sam kupio skoro Patriot usb flash od 8gb i treba mu citava vecnost da prebaci jedan fajl od 700 MB sa kompa, pa bih ovaj brand zaobisao u velikom luku. Kingston od pre 5 godina mi je imao vecu brzinu upisa, tako da verujem da im i mem. kartice nisu nesto kvalitetne.
 
Poslednja izmena:
moja xperia x8 leti sa class10 karticom, a ako ovaj sad nece da tera class 10 to je onda katastrofa, iskreno mislim da je to obicna glupost, i da su ti problemi vezani za kartice. Ja sam hteo sad da uzmem ovaj LG, ali se sve vise udaljavam od njega, samo zbog toga sto je sve rekla kazala, verujem da je telefon odlican u praksi, ali ako mi ne mozemo da saznamo neke stvari kao 100 posto tacne, sta ce onda biti sa tim da li ce imati noviju verziju androida, i tako dalje...
 
S obzirom da im je trebala čitava večnost da odrade ICS za svoj nekadašnji flagship, ne bih se nadao da će JB doći ( bar ne u narednih godinu dana) za l9. Problem je i što lg ne otključava bootloader, pa se pozdravite sa custom romovima
 
Ako je neko rootovao telefon neka pise ovde i nek stavi guide, ili ako je zabranjeno na forumu nek mi se javi na PM.
Bas hocu da probam neke od ovih zahtevnijih igara...
 
rootovo sam ja, al da bih mogao da prebacim aplikacije na sd... nadji program 'root with restore'
 
Po cenama u Telenoru i Vipu razlika izmedju L9 i P1 modela je oko 10000 pa je verujem toliko i bolji P1.Mada mi se P1 bas i ne dopada.
Ako neko ima Telenor vaucer a ustupio bi ga uz realnu novcanu nadoknadu neka se javi na pp.
 
E ovako, rootovao sam telefon, treba mi pomoc da instaliram igre, kako da pokrenem .apk fajl kad ga ubacim u folder ? Molim nekog da se javi na PM pa da vidimo neku igru da nadjem.
 
pazi, jeste skupli, ima svojih prednosti procesor i bla bla, al isto tako ima i L9, ekran mu je fantastican, igrice, gledanje filmova, klipova, ima dosta prednosti..a isto tako L9 je izasao bas skoro, a p1 ima vec duze vreme...ja sam ga uzeo i za sad se nisam pokajao...
 
Jel može još neko da potvrdi/opovrgne ovo za memo kartice što smo pričali? Da li radi samo sa class4 ili može da funkcioniše i sa drugim?
 
E ovako, rootovao sam telefon, treba mi pomoc da instaliram igre, kako da pokrenem .apk fajl kad ga ubacim u folder ? Molim nekog da se javi na PM pa da vidimo neku igru da nadjem.

Покрени неки фајл менаџер (нпр es file explorer- скини га са маркета), нађи инсталациони фајл на картици, и само покрени инсталацију.
 
Sto se tice patriot kartice koja mi je pravila problem, vrlo zanimljivi gremlin je u pitanju bio :wall:. Kartica je u kompu radila normalno, pisanje, citanje, brzina, sve je to bilo ok. A u telefonu ni da bekne, ulazila u loop bez prestanka. Iskopao sam neki svoj stari kingstone od 4gb class 4 iz fioke i probao ga na lg-u i radi ko zmaj. Zatim sam patriota stavio u fotoaparat, kad ono gle cuda, aparat nece da snima i ulazi u loop!:d Tad mi je definitivno laknulo, jer je definitivno u kartici bio problem. Sutradan otisao do radnje pokazao racun i zamenio za (kolko god ih molio za nekog drugog proizvodjaca) nazalost istu patriot class 10 8gb. Al na svu srecu sa ovom je telefon proradio besprekorno da kucnem u drvo. Ali pazite u speed testu za sd pisanje je 9.7mb/s ?!
Inace telefon je savrsen, ja sam ga prerano optuzio za bug-ove...
 
Resio sam, instalirao sam Raymena :) Hvala! Inace dajte link ako neko ima za nesto zahtevnije, tipa NFS Most Wanted ili tako nesto, hvala!
 
Piraterija na forumu je zabranjena. Google is your friend.
 
Pozdrav . Uzeo sam ovaj telefon danas , da li neko zna kako da sklonim google search sa vrha pocetnog ekrana ?
 
Погледај у подешавању launchera.
 
Pozdrav, da pitam nesto u vezi ovog telefona. Zanimaju me par stvari:

1. Da li ovaj telefon podrzava Flash ?(Zanimaju me, pre svega igrice sa FB, youtube, :) )
2. Kako radi wi-fi?
3. Da li podrzava komandovanje glasom?
4. Postoji li neka aplikacija za povezivanje sa racunarom?
5. Da li se mogu obrisati (bez rootovanja) "fabricke" (Telenorove, VIPove) aplikacije.

Hvala!
 
Moguce je da nema podesavanja za stock launcher..eventualno u Settings>Launcher (tamo izmedju Themes,Wallpapers i sl,gore odmah) ..
 
Nema ...a ne moze ni da se prevuce u kantu ...ne mogu da verujem , petina ekrana zakljucana , uzas
 
moze u aplikacijama da se onemoguci google search,restartuje fon,i onda nema toga na ekranima...ali onda ni dugme search(lupa) ne funkcionise...
 
Pozdrav, da pitam nesto u vezi ovog telefona. Zanimaju me par stvari:

1. Da li ovaj telefon podrzava Flash ?(Zanimaju me, pre svega igrice sa FB, youtube, :) )
2. Kako radi wi-fi?
3. Da li podrzava komandovanje glasom?
4. Postoji li neka aplikacija za povezivanje sa racunarom?
5. Da li se mogu obrisati (bez rootovanja) "fabricke" (Telenorove, VIPove) aplikacije.

Hvala!
1. Da
2. Wi-Fi radi super
3. Znam da mogu da slikam glasovnom komandom, za ostalo nisam ni proveravao, verovatno ima jos opcija
4. Ima, PC Suite, kad povezes fon sa kompom instaliras drivere i skines PC Suite
5. Mislim da nisam imao ni 1 VIP-ovu aplikaciju kad sam uzeo telefon, a verovatno i moze da se izbrise ako imas bilo sta.
 
jel moze da se prikaci na tv nekako? i koje opcije moze da podrzi ako moze da se prikaci...?
 
jel moze da se prikaci na tv nekako? i koje opcije moze da podrzi ako moze da se prikaci...?
Koliko ja znam moze sa LG televizorima valjda preko bluetooth ili nesto tako a za ostale ne znam
 
Nazad
Vrh Dno