Šta je novo?

LG Optimus Hub

a jel zna neko da li moze da se iskljuci zvuk kada se kuca poruka ,ne mogu da nadjem ....:S na optimus hub
 
Kako mislis instalirao SOC ? Ja samo dobio neki rar file i samo ga raspakovao i tu je samo exe file od te aplikacije. Probacu veceras opet. Znaci nemoram da uradim unmount kartice ?

PA da znači ne treba ni instalacija samo raspakujes i pokrenes pošto je portabilna aplikacija - još lakše . :)

Javi da li si uspeo da odradiš rutovanje ;)
 
Evo LINKa za root i još po nešto.
Odlaskom u CustomRecovery radiš kompletan BackUp ;).

Jel može malo informacija o cyanogenmod-u :)
Ja razmišljam da instaliram, , ali vidim da je još beta (nightly) i da ima nekih bagova .
Ajd ispiši tvoje utiske ukratko ako te ne mrzi !
 
Nema na cemu.
Uspeo sam da ga rootujem majke mu ga spalim. Sve sam ispocetka. Uninstal svega pa opet sve novo i na kraju je to bilo to.
A sad sta dalje ? :)
 
Nema na cemu.
Uspeo sam da ga rootujem majke mu ga spalim. Sve sam ispocetka. Uninstal svega pa opet sve novo i na kraju je to bilo to.
A sad sta dalje ? :)

Kako misliš šta dalje?
Zavisi šta hoćeš od telefona...
 
Jel može malo informacija o cyanogenmod-u :)
Ja razmišljam da instaliram, , ali vidim da je još beta (nightly) i da ima nekih bagova .
Ajd ispiši tvoje utiske ukratko ako te ne mrzi !

Nisam stavljao CynaogenMod i zašto bih kada su svi još uvek beta tj Nightly.
Telfon mi i ovako radi perfektno tako da mi nikakav CM nije potreban.
Sačekaj da mu odrade CM9 (IceCream). Mislim da će tek to možda vredeti...
 
Negde sam procitao da ce Hub dobiti ICS.
Ne znam da li je to bila zvanicna informacija.
 
Znam, nego si me podsetio na ICS.
Inace nisam siguran da li bi Hub mogao da isprati ICS kako treba sa malo memorije.
Na gingeru klizi.
 
Znam, nego si me podsetio na ICS.
Inace nisam siguran da li bi Hub mogao da isprati ICS kako treba sa malo memorije.
Na gingeru klizi.

Ma naravno da neće ispratiti ali ovo su sve kuvani romovi pa računam da će raditi...
 
Evo šeme pa sad vi vidite u kakvoj smo situaciji :)

CM9-Flow-577x772.png


CM7 za naš telefon izlazi iz beta fazi (nightly) tako da će sledeće izdanje biti 7.2.0-RC1
(RC1 = release candidate) :banana:

http://cm-7-nightlies.appspot.com/?device=e510

A i pročitah negde na forumu da je moguće portovati CM9 za ovaj naš telefon ,)

Još jedna važna stvar , glasajte za naš telefon na forumu koji se i bavi razvojem softvera za Android - što više glasova veće šanse da će napraviti CM9 ;)
trenutno je 24 ljudi glasalo

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1416406
 
Poslednja izmena:
Kako misliš šta dalje?
Zavisi šta hoćeš od telefona...

Pa ne znam sta sad da mu radim. :eyebrows:
Prvo sam isprebacivao sve aplikacije na SD, a sad me interesuje da li postoji mogucnost da preuredim malo meni tj. da izbrisem nesto.
Izbrisao bi one gluposti ( News & Weather, RemoteCall...) mada ne smeta mi toliko ali bi najvise voleo da zamenim default player na drop meniju sa npr. winamp-om.
Daj mi neki predlog odprilike sta bi mogao da unapredim kod fona a da neradim te CR.
 
Pa ne znam sta sad da mu radim. :eyebrows:
Prvo sam isprebacivao sve aplikacije na SD, a sad me interesuje da li postoji mogucnost da preuredim malo meni tj. da izbrisem nesto.
Izbrisao bi one gluposti ( News & Weather, RemoteCall...) mada ne smeta mi toliko ali bi najvise voleo da zamenim default player na drop meniju sa npr. winamp-om.
Daj mi neki predlog odprilike sta bi mogao da unapredim kod fona a da neradim te CR.

CR ili Custom Recovery je nšto drugo.
Prvo i osnovno obrati pažnju oko čačkanja tj. brisanja difolt aplikacija. Tako možeš zeznuti sistem pa samo kompletno flešovanje pomaže.
Najbolji način da pomogneš i sebi i telefonu je da nakon rutovanja i stavljanja CRa odradiš kompletno particionisanje SD kartice po šematici 256 ili 512MB EXT2 particija + 256MB SWAP + ostatak neka ostane FAT i da na kon toga inastaliraš Link2SD aplikaciju sa marketa i da joj narediš da sve fajlove prebaci na SD, da ih linkuje i da ubuduće svaku instalaciju radi isključivo na SD. Nakon toga mu šljepi SDBooster aplikaciju i dodeli joj najveću vrednost od 8192KB. Time ubrzavaš interakciju telefona i mSDa...
Što se tiče aplikacija za sam fon imaš temu Must Have Android aplikacije pa pogledaj tamo šta ljudi preporučuju i diskutuju o aplikacijama.

Srećno ;).
 
Koristi li se ovaj SD Booster ako tel nije rutovan?
 
@neogeo

Prvo moram da uzmem neku 8gb karticu pa cu onda krenuti u avanturu jel sam jos uvek samo na 2gb. :)
Ajde mi baci ako mozes na pp neki tutorijal kako da odradim to sa particijama da nesto ne zeznem.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da skinem ovaj Lg hub. zip, pise da ima virus i Nod ga blokira...htela sam da skinem sve da imam, pa ako odlucim da radim, da mi je sve spremno :(....a moze li i meni taj tutorijal.....
 
Poslednja izmena:
@neogeo

Prvo moram da uzmem neku 8gb karticu pa cu onda krenuti u avanturu jel sam jos uvek samo na 2gb. :)
Ajde mi baci ako mozes na pp neki tutorijal kako da odradim to sa particijama da nesto ne zeznem.

Ja ne mogu da skinem ovaj Lg hub. zip, pise da ima virus i Nod ga blokira...htela sam da skinem sve da imam, pa ako odlucim da radim, da mi je sve spremno :(....a moze li i meni taj tutorijal.....

Isključi privremeno ESET zaštitu opcijom Temporary Disable Protection ali obavezno. Inače nije preporučljivo da bude uključena zaštita dok se fon rutuje/flešuje i dr.

@Gaga & manjane:
Nema uputstva i sve je identično kao što sam napisao ali ajd :)

Ulazak u CR se radi gašenjem telefone pa pritiskom i držanjem Vol Down+Power-a sve dok ne uđe u CR a odatle se izabere: advanced -> Partition SD Card i odmah fon napiše ext2 i čeka da dodelite vrednosti pa pritisnete Power da potvrdite pa SWAP pa isto i ostej FAT na kraju gde se ne dodeljuje vrednost već se samo potvrdi jer fon shvata da sav ostatak na kartici računa kao FAT.
Nakon toga sa marketa skinete Link2SD.apk, instalirate je i pokrenete. Odmah nakon pokretanja ona prijavi neke opcije gde izaberete EXT2 i potvdite. Nakon toga uđete u meni aplikacije pa Settings pa čekirate Auto link pa sce pod Auto link settings i pod Install loction čekirajte External i to je to.

U CR se može ući i iz alikacije Root Toolbox PRO iz opcije Reboot-Reboot Recovery...


Srećno :D
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam CM 7.2.0 i sad je Android 2.3.7 :)

Sve radi ok (mnogo mnogo brže) osim što neće da šalje aplikacije sa marketa na telefon :)

To da sredim , pa onda particionisanje SD kartice + SD Booster i rešena rak rana ovog telefona (mala količina radne memorije ) ;)
 
Sredio sam , oni su sistem ogolili što je dobro i izbacili duple aplikacije koje ničemu ne služe :)

Samo se skine Google Apps addon , instalira i sad imam normalno youtube, gmail ... , šalje aplikacije sa marketa :)

Memorija je slobodna tako da telefon radi primetno brže , videćemo kako bateriju troši , mada za sada nema razlike u odnosu na staro :)
 
Poslednja izmena:
Isključio sam 3G i stavio samo 2G mreže kao i pre, mogu reći da sam zadovoljan :)
Baterija drži kao i pre iako imam live wallpaper

Postaviću par slika kasnije ;)
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da sam uspeo da softbrikujem Huba, ni sam ne znam kako :).
Krenulo je naopako pri ulasku u Custom Recovery voldown+power, odmah se zaglavio.

Tacnije zaglavio se u:
Fastboot mode started
udc_start ()

Prvo budzenje i odmah musko :)
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da sam uspeo da softbrikujem Huba, ni sam ne znam kako :).
Krenulo je naopako pri ulasku u Custom Recovery voldown+power, odmah se zaglavio.

Tacnije zaglavio se u:
Fastboot mode started
udc_start ()

Prvo budzenje i odmah musko :)

Imao si i u programu ROM manager da uđeš u Recovery mode.

Pre toga backup se odradi za svaki slučaj , pa onda se skine i kopira na karticu CM7 RC1 i instalira :)

Par slika sa screenshot programom koji je integrisan u CM7

screenshot-1332627688573.png
screenshot-1332628235140.png

screenshot-1332628263392.png
screenshot-1332628285156.png

screenshot-1332628715912.png
screenshot-1332628867018.png


CM7 ima integrisan ADW launcher , File manager , ScreenShot progam , 3 teme , par live slika i još gomilu podešavanja .
Pre sam imao vrlo malo slobodne interne (radne) memorije , a sada je slobodno više od pola, tako da sve radi glatko :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno