Šta je novo?

LG Optimus Hub

Hvala ti na odgovorima ;), i ja cu ovih dana uzeti ovaj telefon pa me zato interesovala cena oko dekodiranja posto ce to biti moj prvi korak, nadam se da se ovim putem ne remeti garancija telefona :(
 
Poslednja izmena:
Dekodiranjem automatski gubiš garanciju.
 
Dekodiranjem automatski gubiš garanciju.

Dekodiranjem telefona se ne dira software već se samo omogući da telefon prima i druge kartice . (Tako su i u servisu rekli )

Rutovanje isto , ako se telefonu nešto desi odradiš pre nego što odeš kod njih UNroot i ne mogu oni ništa da vide .

Ne znam, mislim da je moje pravo da koristim svoju imovinu kako ja hoću , a ne da imam ograničenja ,)

Ako se plašite ili ste zadovoljni onda ništa ne dirajte ;)
 
Poslednja izmena:
Svejedno uzeo si sa mreze telefon i hoces da ga koristis na drugoj mrezi. Garancija se gubi.
 
Svejedno uzeo si sa mreze telefon i hoces da ga koristis na drugoj mrezi. Garancija se gubi.

Ja ti kažem isto ono što su i meni rekli u servisu ;)
Oni ne mogu da provale i vide da li je telefon dekodiran osim na način da ubace neku od 2 kartice koje ne pripadaju VIP mreži . A to ne rade (iskustvo iz servisa )
Ovim se ne odbacuje mogućnost da ću i dalje koristriti VIP mrežu nego samo dobijam mogućnost izbora ;)

To sa dekodiranjem je polako stvar prošlosti - najbolji primer MTS koji samo kodira Android telefone , a ostale ne ;)

Uostalom kome ne smeta nema potrebe da dekodira ili rutuje telefon , meni lično smeta jer mi to dođe isto kao da mi je neko administrator na sopstvenom računaru :smash:
 
Rekli su ti samo to da ti uzmu pare, boli njih uvo za tvoju garanciju.
 
Rekli su ti samo to da ti uzmu pare, boli njih uvo za tvoju garanciju.

Misliš ? :D
Pa ja sam otišao kod njih , nisu oni mene jurili da mi uzmu pare .
Drugo znam dosta ljudi koji su uzeli telefone u MTS-u i Telenoru , a nisu bili kodirani ;)
Stvar je vrlo prosta imam karticu više od 10 godina i ne želim da menjam sad broj .
Ako se nešto i desi telefonu (razbiješ staklo - nešto od hardvera ) sa tom garancijom možeš ionako da obrišeš dupe :D
 
Pa jeste ako ti napravis ostecenje, ali na primer pojavi ti se nekoliko mrtvih piksela, pa ti mozda crkne slot za sd, pa ti otkaze jedan deo ekrana, moze svasta da se desi, potrosna je roba, a oni ima sve da provere samo da ga ne bi popravili, pa cak i da ti ubace vodu u telefon i da kazu da su nasli tragove tecnosti... Ima svakakvih primera...
 
Pa jeste ako ti napravis ostecenje, ali na primer pojavi ti se nekoliko mrtvih piksela, pa ti mozda crkne slot za sd, pa ti otkaze jedan deo ekrana, moze svasta da se desi, potrosna je roba, a oni ima sve da provere samo da ga ne bi popravili, pa cak i da ti ubace vodu u telefon i da kazu da su nasli tragove tecnosti... Ima svakakvih primera...

Znaš kako postoji dve vrste ljudi - oni koji kad kupe nešto koriste onakvim kakvo je dok ne rikne ( ti ) i mi drugi koji volimo da čačkamo i izvučemo maksimum koji je moguć .

Sad ti vidi - ovaj forum se igrom slučaja zove BenchMark ;)
Znaš kakvo je stanje bilo kod proizvođača hardvera pre par godina oko overklokinga , a sad se utrkuju ko će da izbaci CPU i GPU sa boljim potencijalom za klokovanje ;)
 
Pa znam, ali na primer doduse ja imam SGS2 i mogu da vratim sve kako je bilo i ja mislim da mozda mogu i da ga zakljucam ponovo, doduse moj je simfree tako da se i ne brinem oko toga, ali ne daj boze da mi se pojave mrtvi pikseli ili otkaze touch, zamena ekrana je oko 250 eura sa ugradnjom, tako da znas neki moraju da paze i na to :)
 
Pa znam, ali na primer doduse ja imam SGS2 i mogu da vratim sve kako je bilo i ja mislim da mozda mogu i da ga zakljucam ponovo, doduse moj je simfree tako da se i ne brinem oko toga, ali ne daj boze da mi se pojave mrtvi pikseli ili otkaze touch, zamena ekrana je oko 250 eura sa ugradnjom, tako da znas neki moraju da paze i na to :)

U pa sad da se cimam šta sve može da se desi ne bih izlazio iz kuće :)
Telefon treba tebi da služi , a ne ti njemu :d
 
I sluzi me da kucnem u drvo "kuc kuc" :)
 
Drugo znam dosta ljudi koji su uzeli telefone u MTS-u i Telenoru , a nisu bili kodirani ;)

ZTE Skate kod Telenora NIJE kodiran. Galaxy S II uzela koleginica - nije kodiran. Wildfire S - nije kodiran. Prosle god ja uzo Xperiu X8 kod MTS-a - nije kodiran. Kao ni HTC Magic 2 koji sam imao od MTS-a.
Stvarno je tupava politika VIP-a sa tim kodiranjem. I ja nesto razmisljam da suprugin HUB otkljucam. Mis'im... ako i bude iso na garanciju lako cu im natrljam o nos zakon o potrosacima :) Kao sto sam im to isto uradio pa mi odobrili promociju odma koja vazi samo "za nove korisnike" :) A jasno pise "Jedna usluga se ne moze uslovljavati drugom" :) I nigde ne pise na reklami:) Isto vazi i za zakljucavanje telefona. Garancija moze da vazi samo na tehnicku ispravnost telefona, softver nema veze s tim. Isto tako prvih 6 meseci, po novom zakonu, NE SME da pitaju nista vec moraju odma da zamene ili poprave telefon bez ikakvog utvrdjivanja kvara.
Kad sam uzo novi Philips monitor koji je imao neku fleku, samo sam posle par dana otiso i zamenio ga BEZ RAZGOVORA. Zdravo ne valja ocu drugi. Hvala dovidjenja. Samo poneses slovo zakona i da vidis kako cute.
 
Da li je neko od vas radio root za Hub ? Ja bi hteo da to odradim ali nisam siguran sta time dobijam. Interesuje me da li dobijam nesto vise prostora u fonu i da li recimo mogu da za default player koji stoji u tabu postavim neki drugi umesto onog fabrickog.
I jos nesto, kako da uradim backup fona za slucaj da moram da reklamiram fon ili mi se nesvidi ta prica rutovanjem ?
 
Poslednja izmena:
Cosmo, SGS2 3 kom. svi zaključani na Telenor... :)
 
Kad su uzeti? Pre NG nisu bili. ZTE Skate radi opusteno sa svim karticama :)
 
Čini mi se da je oktobar bio...uzeti preko firme..ne verujem da ima neke razlike, mada možda i ima :p
 
Optimus HUB

ZTE Skate kod Telenora NIJE kodiran. Galaxy S II uzela koleginica - nije kodiran. Wildfire S - nije kodiran. Prosle god ja uzo Xperiu X8 kod MTS-a - nije kodiran. Kao ni HTC Magic 2 koji sam imao od MTS-a.
Stvarno je tupava politika VIP-a sa tim kodiranjem. I ja nesto razmisljam da suprugin HUB otkljucam. Mis'im... ako i bude iso na garanciju lako cu im natrljam o nos zakon o potrosacima :) Kao sto sam im to isto uradio pa mi odobrili promociju odma koja vazi samo "za nove korisnike" :) A jasno pise "Jedna usluga se ne moze uslovljavati drugom" :) I nigde ne pise na reklami:) Isto vazi i za zakljucavanje telefona. Garancija moze da vazi samo na tehnicku ispravnost telefona, softver nema veze s tim. Isto tako prvih 6 meseci, po novom zakonu, NE SME da pitaju nista vec moraju odma da zamene ili poprave telefon bez ikakvog utvrdjivanja kvara.
Kad sam uzo novi Philips monitor koji je imao neku fleku, samo sam posle par dana otiso i zamenio ga BEZ RAZGOVORA. Zdravo ne valja ocu drugi. Hvala dovidjenja. Samo poneses slovo zakona i da vidis kako cute.

Baš tako :beer:


Da li je neko od vas radio root za Hub ? Ja bi hteo da to odradim ali nisam siguran sta time dobijam. Interesuje me da li dobijam nesto vise prostora u fonu i da li recimo mogu da za default player koji stoji u tabu postavim neki drugi umesto onog fabrickog.
I jos nesto, kako da uradim backup fona za slucaj da moram da reklamiram fon ili mi se nesvidi ta prica rutovanjem ?

Evo nekih stvari koje su prednosti : :)

http://www.srbodroid.com/development/rutovanje/10-razloga-zasto-bi-ste-rutovali-vas-telefon/
http://www.srbodroid.com/development/rutovanje/24-funkcije-koje-vam-omogucuje-root/

Program za rutovanje koji sam i ja koristio - SuperOneClick

http://shortfuse.org/

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nema pravila kod operatera i kodiranja. Uzeo sam u VIPu Tatoo i nije bio kodiran. HTC u Telenoru bio kodiran.U MTSu Xperia Mini nije bila kodirana.
Doduse u MTSu najcesce i nisu kodirani dok VIP i Telenor kodiraju gde god stignu.

Poslednji je LG Hub u VIPu, nisam ga proveravao :)

p.s. Hub je kodiran
 
Poslednja izmena:
Da li je neko od vas radio root za Hub ? Ja bi hteo da to odradim ali nisam siguran sta time dobijam. Interesuje me da li dobijam nesto vise prostora u fonu i da li recimo mogu da za default player koji stoji u tabu postavim neki drugi umesto onog fabrickog.
I jos nesto, kako da uradim backup fona za slucaj da moram da reklamiram fon ili mi se nesvidi ta prica rutovanjem ?

Evo LINKa za root i još po nešto.
Odlaskom u CustomRecovery radiš kompletan BackUp ;).
 
Evo probao sam sve ali imam problem sa pokretanjem Super One Click. Naime kada odradim sve kao iz uputstva (instaliranje jave,debug,unmount SD...) i pokrenem SOC uvek mi stane na drugom koraku i tu zabaguje. Da li ima neko predstave sta nije uredu i da li ste vi imali ovakav problem ?
 
Evo probao sam sve ali imam problem sa pokretanjem Super One Click. Naime kada odradim sve kao iz uputstva (instaliranje jave,debug,unmount SD...) i pokrenem SOC uvek mi stane na drugom koraku i tu zabaguje. Da li ima neko predstave sta nije uredu i da li ste vi imali ovakav problem ?

Nesto oko ADBa nije kako treba. Jesi li apdejtovao Javu i one dve stavke koje sam stiklirao na slici???

kod mene je to sve iz 1ve ferceralo ... :(
 
Jel mountujes sd karticu kad zakacis telefon na racunar?

Sent by Tt
 
Pa ono kad ga nakacim na komp on mi automatski trazi da ukljucim mass storage ali ja to ne uradim nego odem u opcije i uradim unmount sd. E sad nisam jos probao prvo to da uradim pa onda da ga prikljucim. Mozda treba tako. Uradio sam instal za javu kao sto si objasnio.
Juce sam probao da ga resetujem sa vol - i power i ladno mi resetovao ceo fon. Poludeo sam sve mi se obrisalo od aplikacija.:-(
 
Poslednja izmena:
Probaj da ga samo prikljucis i ne diras telefon, ne trebas da nista vezano za karticu.

Sent by Tt
 
Isto je i meni bio posao od par minuta .
Instalirao sam SuperOneClick - pokrenuo - kliknuo ROOT i za 10 sekundi je bilo gotovo . :)

ps. Pre ovoga sam na računaru već imao instaliranu javu i LG PC Suite IV

Znači vrlo prosto nema neke nauke i pameti tu ;)
 
Kako mislis instalirao SOC ? Ja samo dobio neki rar file i samo ga raspakovao i tu je samo exe file od te aplikacije. Probacu veceras opet. Znaci nemoram da uradim unmount kartice ?
 
Nazad
Vrh Dno