Šta je novo?

Kućna multimedija LG OLED65C22LB

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

TripleX

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2016
Poruke
26
Poena
55
Da li je ovo OK izbor? Prvenstveno gledanje filmova, sve ostalo sporedno.

Da li postoji bolja kupovina u tom cenovno rangu? Da li postoji preporuka za sličan kvalitet i nižu cenu?

Pozdrav Aleksandar
 
za gledanje filmova je sony najbolji, koliko sam ja upucen. samo sto je i osetno skuplji. pogledaj A90j. to je proslogodisnji sonijev flegsip tv. lg je prvenstveno namenjen za kozole, pc.
 
Kaze Rtings da nema nikakve bitne razlike u Movies poredjenima, u sekciji TV Shows je cak i bolji od A90j


@TripleX Ukoliko nadjes jeftinije, C1 je svakako dobra kupovina
 
vrv ima izmedju a90k. a a90j je sigurno jeftiniji od c2. pitao covek.

za c1 se slazem, samo sto veliki broj ima venetian blinds (grid) effect, a meni je to pakao. birajte pazljivo. uniformnost ekrana nije najgora boljka oleda.
uzmi brate c2. video sam u rivjuovima da je to sredjeno. somi, dobro si me podsetio.

"On the other hand, the Sony TV has better processing, with much better tone mapping in HDR and better motion handling, so it's a better choice for movie lovers who care about an accurate image." - ovo njega zanima
 
Poslednja izmena:
Po eponudi a90j je skuplji 80k u odnosu na c22, doduse gledano u 65"
 
Da budem potpuno iskren, verujem da niko ne bi pronasao manu ni C1 ni C2 dokle god nema nesto pored 24/7 pa da konstantno poredi sa boljim
 
Gde nalazite kod nas C2, na ponudi koliko vidim samo CX. :D Kasne dve generacije...
 
oled tehnologija nije savrsena, mane se vide. mozda ne prvih mesec dana, ali grid efekat je vrlo primetan na svetlim pozadinama, uniformnost ekrana na blizu crnim, mikrostater, roze tinta... ima mane. govorim iz iskustva. kada se primete, ne mozete da ih ne vidite. svaka sledeca generacija resava neke.

net reviewovi nisu merodavni. lepo stavis usb sa filmovima i testovima i vidis na licu mesta.
to nije popularan nacin kupovine kod nas, ali vas oslobadja naknadnog stresa, oled nije jeftin.
 
Jeste, ali je avforum pun ljudi koji imaju neke zamerke. To treba pogledati, prouciti, informisati se i znati sta da trazis na panelu kada biras tv. C2 koji covek hoce da kupi ne kosta 300 evra, vec skoro 2000. A swap panela moze slobodno da zaboravi. Ja se slazem da je oled najbolji prikaz, ali treba znati sta kupujes pre nego sto ga kupis
 
Slažem se u potpunosti. Moj C8 ima vertical banding i problem sa uniformity. Oba problema faktički nevidljiva osim u retkim scenama i na gray testu. Ali svakako da treba detaljno probati ako je moguće pre kupovine.

Treba takođe imati u vidu da se javljaju ljudi koji imaju problem, ne znamo koliko korisnika nema problem. Ja nagađam daleko više, pa je samim tim i šansa da će zapasti loš primerak iz panel lottery ne toliko velika :)
 
Hvala na odgovorima. Trenutno koristimo Panasonic plazmu (G20). Lepo radi, ali rekoh da možda promenim. Jedino što mi smeta je dijagonala od 42.

Da li je C2 prava zamena, ili mogu proci jeftinije sa B ili A serijom? Da li je C2 najbolji izbor do 300.000 dinara?

Sa druge strane ste me zabrinuli, jer ima dosta stvari na koje treba obratiti pažnju.
 
Meni je ta cifra neprijatno visoka posto za 1/2 para je bio philips. Ali sada je to OLED+ koji ima jace osvetljenje i ja c2 nisam video uzivo.
U c1 generaciji ja nisam video razliku ni u slici ni na papiru izmedju c1 i b1 koja bi meni smetala ili bila vredna doplate.
Sve zavisi sta zelis i kolika je razlika u ceni na mestu gde kupujesh.
Opet cu reci da se nadovezem na philips iz prvog reda nas par na forumu je kupilo 65oled706 za ~160k. Sam razmisli da li je bas vredno 140k doplate.
Devojka je devojka ali 2puta je 2puta tako da je i baba dobra :)
 
Hvala na odgovorima. Trenutno koristimo Panasonic plazmu (G20). Lepo radi, ali rekoh da možda promenim. Jedino što mi smeta je dijagonala od 42.

Da li je C2 prava zamena, ili mogu proci jeftinije sa B ili A serijom? Da li je C2 najbolji izbor do 300.000 dinara?

Sa druge strane ste me zabrinuli, jer ima dosta stvari na koje treba obratiti pažnju.
Složio bih se sa prethodnim komentarma, ali uzmi sa rezervom moje mišljenje, jer je bazirano na korišćenju Panasonic plazme VT60 i Sony LED XF7005 i nisam nikad posedovao OLED. Takođe sam razmatrao da zamenim VT60 sa OLEDom zbog gledanja filmova i gejminga, pa sam pratio recenzije i čitao komentare korisnika na avsforumu.

Opšti konsenzus je da je Sony OLED bolji za filmove i da je bolji u obradi „kretanja“ u odnosu na LG modele iste generacije, dok je LG bolji za gejming. Iako Sony koristi panele koje je proizveo LG, čini se da su uvek u prednosti u obradi slike, tako da im se priznaje i da imaju i najbolje skaliranje slike sa materijala koji je slabije rezolucije (upscaling). To je kod Japanaca praćeno visokom cenom, a slično je i sa Panasonic modelima. Panasonic OLED imaju verovatno najbolje fabrički kalibrisane OLEDe, ali ih isto prati visoka cena i nema ih na tržištu SAD, pa nisu prisutni u recenzijama. Kod nas sam ih jedino video u prodaji kod derikoža u G...... Moja Panasonic plazma VT60 i tvoja GT20 imaju THX režim, koji je odličan za gledanje filmova u zamračenoj prostoriji. Ovaj režim postoji i na njihovim OLEDima i podešavanjima slike u tom režimu su posvetili dosta pažnje.

Moj savet ti je da pogledaš recenzije ovih nekoliko modela koji se spominju na youtube kanalu HDTVTest, koje radi izvesni Vincent Teoh. On je sigurno jedan od tehničkih najpotkovanijih recenzenata za televizore i u recenzijama uvek dosta vremena posveti prikazu filmskog sadržaja, što tebe najviše i zanima.

Pogledaj i novi Samsung QD-OLED S95B i Sony A95K, koji koristi isti Samsungov panel. Ovo je posle duže vremena prvi Samsungov OLED i generalno su odlični utisci, a recenzije oba modela imaš na Vinsentovom kanalu. Čini se da su paneli bolji po pitanju uniformnosti u odnosu na LG panele. Baš pre nekoliko dana je Vinsent izbacio recenziju A95K, koji je prema njegovom mišljenju najbolji OLED na tržištu. Samsung S95B se nedavno pojavio kod nas i iznad je budžeta, ali je kod „naših“ Mađara 2500 EUR. Sony će se pojaviti u prodaji tokom jula i biće verovatno nešto skuplji.

Kao što je napisao Citizen X u prethodnom komentaru, nije dobar momenat za kupovinu i ja bih ti savetovao da sačekaš par meseci, jer su cene svakako najveće kada novi modeli izlaze. Pojaviće se i Sony A80K, koji bi trebalo da bude konkurencija LG C2, a verovatno će i cena A95K pasti, pa možda upadne u tvoj budžet.
Ako se ipak odlučiš da odmah kupuješ TV i to u Srbiji, skrenuo bih ti pažnju da produžena garancija od 5 godina za LG važi još danas i sutra, dok za Sony važi do 15.07. Ako već daješ tolike pare nije loše imati 5 godina garancije. Na tvom mestu i da sad moram da kupim TV, kod nas bih uzeo C1 za 190000 RSD, a kod Mađara A80J 1800 EUR. Mislim da doplata od 90000 za C2 nije realna.

Što se tiče A i B serije, mislim da nisu vredni tih para pored C serije (bar je tako bilo za modele iz 2021). B modeli su neretko po istoj ceni kao i C, a A je nešto jeftiniji, ali je značajno oslabljen – samo 60 Hz, slabiji u refleksiji svetlosti, slabiji HDR i SDR brightness, koji su i najveća mana OLED televizora u poređenju sa klasičnim LED (pored potencijalnog urezivanja slike).

Za kraj bih ti skrenuo pažnju da imaš u vidu da će prelaskom sa plazme verovatno primetiti i neke nedostatke, kao što je npr. obrada „kretanja“. Kao što je već rečeno, niti jedan TV nije savršen i svaka tehnologija ima svoje mane i to se mora prihvatiti. U obradi „kretanja“ plazme nemaju premca čak ni deceniju kasnije. Takođe će zbog same veličine ekrana i prirode prikaza slike u odnosu na plazmu biti verovatno nešto slabiji prikaz sadržaja lošijeg kvaliteta (720p i niže rezolucije) na OLED modelima. U svemu ostalom trebalo bi da vidiš značajniji napredak. Samo obavezno skidaj kvalitetne BDremux fajlove i HDR web ripove za one filmove koji ne izlaze na diskovima, a ne fajlove tipa YIFY rip od 1 GB ili koliko već.

Izvinjavam se zbog dugačkog posta.
 
805 je proslogodisnji model. Nema HDMI 2.1 i ima stariji chipset, ne znam da li ima razlike u panelu. Mozda mozes ustedeti ako ides na 65OLED706, trebalo bi da je razlika izmedju njega i 806 samo u tome sto 706 ima Ambilight sa tri strane (nema odozdo), a 806 ima sa svih strana. Ja imam 65oled706, tv je fenomenalan.
 
tv me smara da uradim update na 03.33.16 verziju firmware-a ali reko ako neko vec ima c2 ovde, da prvo proverim... dal sve radi kako treba na pomenutoj verziji?
trenutno mi stoji 03.30.68...
 
ostavio sam sledeci info vec na jednom forumu, pa evo i ovde koga zanima...

rtings objavio novi update, posle 6 meseci od ubrzanog burn in testa, za svaki oled model pojedinacno (nema jos uvek teksta ili videa koji sumira rezultate).

test se sastoji da je na televizorima 18 sati svakog dana ukljucen BBC (ozloglaseni ubica OLED-a), uz maksimalno osvetljenje i sa ukljucenim opcijama za zastitu panela. modeli su, tako, do sada prosli po 3.600 sati ovog ubitacnog testa.

do sada (verovatno ce biti i generalno), LG se ubedljivo najbolje pokazao. blaga senka od CNN znaka i kajrona se jedva vidi na sivoj pozadini, ostale boje su netaknute. tu su C1 i C2 dosta slicni i ujedno znacajno bolji od CX modela.
samsung S95B (QD OLED) je dosta gori jer je senka jaca i osim na sivoj postoji i na zelenoj i zutoj boji.
sony A90J je jos dosta gori od s95b.

ali ponavljam jos jednom, ovo je posle 3.600 sati maltene jednog istog statickog elementa, drecavog belog i crvenog elementa, na max osvetljenja, tako da ne vidim kako bi normalno gledanje TV-a, igre ili filmovi mogle da naprave ikakvu burn-in stetu na LG C1 i C2 u narednih vise godina.

na primer, nesto najduze sto sam ja igrao poslednjih 10 godina je elden ring, oko 120 sati, sto je... 3,3% posto od vremena koje je CNN-u trebalo da se jedva primetno ureze samo na nijansu sive. titlovi isto onda ne bi trebalo da budu problem.

jos kad se racuna da se brightness u stvarnosti na max odvrce jedino ako je content HDR... mislim da postoje dobri razlozi da se covek opusti, kao sta ja polako ali sigurno pocinjem (rtings testovi su samo novo olaksanje). :)

i jos jedna stvar...

poslednji update za C2 (03.33.65) je konacno sredio ABSL problem (auto dimming kada mracna scena traje nekoliko minuta bez prekida), tako da nema potrebe da se ulazi u servisni meni i rizikuje garancija (mada meni to ni u startu nije bilo primetno, niti smetalo).

verovatno nesto slicno ceka ili vec vazi i za C1.

a za svaki naredni update treba razmisliti da li ga ubuduce raditi, jer postoje najave da ce LG dodavati reklame svuda po u webos-u. :cautious:
 
poslednji update za C2 (03.33.65) je konacno sredio ABSL problem (auto dimming kada mracna scena traje nekoliko minuta bez prekida), tako da nema potrebe da se ulazi u servisni meni i rizikuje garancija (mada meni to ni u startu nije bilo primetno, niti smetalo).

verovatno nesto slicno ceka ili vec vazi i za C1.

a za svaki naredni update treba razmisliti da li ga ubuduce raditi, jer postoje najave da ce LG dodavati reklame svuda po u webos-u. :cautious:

Isti dan mi stigao 03.33.65 i spojio sam firestick na tv... druga prica. Napokon i ovaj TV dobio malo duse. Bez sticka/boxa c2 nema sta da trazi u odnosu na philips iz iste kategorije. Sad to vec malo lici na nesto i budi emociju dok ga koristis. Danas mi TV ukljucen duze nego za prethodnih pola godine ukupno :D
🍻. Ovo za reklame sam cuo, al da l to znaci da ce iskakati samo kad se koristi webos ili i u redovnom koriscenju TVa?
 
ostavio sam sledeci info vec na jednom forumu, pa evo i ovde koga zanima...

rtings objavio novi update, posle 6 meseci od ubrzanog burn in testa, za svaki oled model pojedinacno (nema jos uvek teksta ili videa koji sumira rezultate).

test se sastoji da je na televizorima 18 sati svakog dana ukljucen BBC (ozloglaseni ubica OLED-a)
BBC nema nikakav logo
 
Isti dan mi stigao 03.33.65 i spojio sam firestick na tv... druga prica. Napokon i ovaj TV dobio malo duse. Bez sticka/boxa c2 nema sta da trazi u odnosu na philips iz iste kategorije. Sad to vec malo lici na nesto i budi emociju dok ga koristis. Danas mi TV ukljucen duze nego za prethodnih pola godine ukupno :D
🍻. Ovo za reklame sam cuo, al da l to znaci da ce iskakati samo kad se koristi webos ili i u redovnom koriscenju TVa?
meni to nije smetalo, aktivira se izuzetno retko. kako je tebi napravilu toliku razliku? mozda je jos nesto drugacije, a ja ne primecujem.
a reklame sigurno nece da iskacu usred koriscenja, nego ce da verovatno poplave menije... nije strasna stvar, osim ako ne uspore tv sa time. samo je nekako ruzan potez koji ce verovatno slediti i ostali proizvodjaci. platis tv ozbiljnu kintu i onda te iskoriste za uvaljivanje reklama. al ok.

BBC nema nikakav logo
CNN, lapsus u tom delu (kasnije u OP stoji CNN, kao sto i treba).
 
Nazad
Vrh Dno