Šta je novo?

LG Nexus 5X

Ima li sustinskih poboljsanja sem tog sminkeraja?
Face detection je i dalje misaona imenica, Google now sa smarackim karticama nema opciju da se iskljuci...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To nije sistemsko resenje vec na gurku. Imam Pixel launcher, nego sta cemo za ovo drugo?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze li pixel camera na nexus ili je to ista apk?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
"Apps can now only make a notification alert sound once per second"

Jel radi vama ovo na 8.1 N5x? Kod mene ne radi, bar sam ja zaključio da recimo WhatsApp svira i kad ima vise notifikacija za redom.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni i dalje nije stigao 8.1.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kao da su mi sužene margine status bara na 8.1... može li se to nekako vratiti na staro?
 
Bas sad ulazim na forum zbog toga. Teska glupost. Nesto kapiram da je zbog zaobljenih ivica sa Pixel 2.

Inace, ova tamna tema je prelepa. Mnogo lepsa nego bela, i sada je vise sivo-crna, nije kao pre sto je vukla na plavkastu. Jedino mi se ne svidja sto je malo providna ali boze moj.

received_1540970719284987.jpeg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, izgleda da je i mene zadesio najveći problem nexusa 5x i verovatno već svi znate šta se dešava ali ja ću opisati moj slučaj. Počeo je da se gasi sam od sebe, onda pokušava da se upali znači pojave se ona google slova i opet se ugasi a kada se napokon pokrene radi 5 minuta i onda opet isto. Našao sam na netu neku foru sa grejanjem ploče, uradio to i upalio sve normalno, punio se ceo dan, nisam ga dirao ali bio je upaljen, nije se gasio. Čim sam počeo da ga koristim opet je počeo da se gasi sve dok je imalo baterije, onda se ugasio i više ne daje nikakve znake života, držao sam ga na punjaču, držao po 2 minuta power dugme, power sa volume -, + i ništa, ne pali led lampicu uopšte.
Već nedelju dana se mučim, ako možete da mi preporučite koji servis i gde da ga nosim, izvinjavam se na dužoj poruci i hvala na svakoj pomoći!
 
Pozdrav svima, izgleda da je i mene zadesio najveći problem nexusa 5x i verovatno već svi znate šta se dešava ali ja ću opisati moj slučaj. Počeo je da se gasi sam od sebe, onda pokušava da se upali znači pojave se ona google slova i opet se ugasi a kada se napokon pokrene radi 5 minuta i onda opet isto. Našao sam na netu neku foru sa grejanjem ploče, uradio to i upalio sve normalno, punio se ceo dan, nisam ga dirao ali bio je upaljen, nije se gasio. Čim sam počeo da ga koristim opet je počeo da se gasi sve dok je imalo baterije, onda se ugasio i više ne daje nikakve znake života, držao sam ga na punjaču, držao po 2 minuta power dugme, power sa volume -, + i ništa, ne pali led lampicu uopšte.
Već nedelju dana se mučim, ako možete da mi preporučite koji servis i gde da ga nosim, izvinjavam se na dužoj poruci i hvala na svakoj pomoći!
Koliko je star telefon?
 
Моја другарица има 5икс....којег ме испушта из руку... буквално гледа филмове на њему....редовно се сам апдејтује....и ради... сигурно један од уређаја који се максимално користи јако често и на пуњачу....


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Знам...знам...тај телефон је узет фебруара 2016 године...два месеца пре мог апарата...који је цркао после 8 месеци (мислим), а није радио ни 10 ти део што ради овај....на њеној кутији пише да је УАЕ и има неке плаве налепнице са имеи бројевима...чудно скроз....

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@whatgives

Jaoj :( znači ne postoji servis koji može da zameni ploču i da garantuje da ce telefon da radi narednih 6 meseci barem a da pritom cena toga ne prelazi 100 evra?

@striko

Telefon je star 16 meseci.
 
Crkao i moj nakon godinu i 10 meseci. Iznenda bez ikakve najave i znakova. Uzeo sam Huawei P9, pa ćemo videti kako će se on pokazati ...
 
Jel si probao fix?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Uspeo sam samo jednom da ja pokrenem, pošro sam ga stavio u frižider, podioao je boot meni i onda kada sam probao da uradim recovery pojavio se Google logo i ugasio se.
Nakon toga više se nije palio.

Probao sam opet da ga stavim u frižider i da ga upalim, ali neće.
Probao sam fenom da ga grejem oko dela za otisak prsta pa da ga upalim i neće.
Probao sam da ga stavim na punjač, ali ne pali se lampica

Telefon nije root-ovan. Kupljen je u Americi februara 2016.

Ako neko ima još neku ideju otvoren sam za sve predloge ...
 
Ja sam prodao svoj pre nedelju dana. Kupac je bio upoznat sa problemom koji ovaj model ima,garancija mu istekla 3.12. Uzeo sam redmi 4x 5". Telefon je ekstra,u mnogim stvarima i bolji od nexusa,meni licno bolje lezi u ruci. Ali kamera...ne mogu da prezalim kameru sa 5x,sugavi LG,stvarno su upropastili ekstra telefon. E da ,baterija na redmi 4x je nenormalna,2 dana lagano izgura. Instalirao sam onu modovanu kameru Gcam,to je mnogo poboljsalo kvalitet slika na redmi 4x. Sve u svemu polako sam preboleo nexus.
 
Slažem se da je kamera na Nexus 5x sigurno najjači adut tog telefona, mada za ovo kratko vreme koje ga imam mislim da je kamera na Huawei P9 podjednako dobra, ako ne i bolja. Ono što mislim da je mnogo veća prednost P9 kamere je mogućnost podešavanja u manuelnom (pro) modu, kao i mogućnost u snimanja u RAW formatu za one koji gotive da dodatno obrađuje fotke.

Ipak po meni najveća boljka 5x je baterija koja je u nedostatku boljeg izraza katastrofa. Ova baterija na P9 traje skoro duplo duže.

Što se tiče stock Android-a tu se slažem u potpunosti, mada ovaj Huawei-jev EMUI nije toliko očajan koliko ga po netu pljuju. Slažem se da ima mana i da liči na iOS, ali u realnom radu je sasvim OK. Naravno ko želi uvek može da promeni launcher (GNow, Nova i sl.).

Ono što je ipak veoma simptomatično je da je u poslednje 3 godine u mojoj porodici crklo u potpunosti ili delimično 4 telefona! Prvo je meni na LG L70 cirkao donji deo ekrana nešto malo nakon dve godine, pa mom ocu na Xiaomi Redmi 1s zvučnik nedelju dana pre isteka dvogodišnje garancije (zamenjen mu je fon za Huawei P8 lite) i na kraju ovaj moj LG Nexus 5x nakon blizu dve godine. Takođe na sestrinom Iphone 5s je nakon nešto više od 2 godine crka baterija i po ekranu se pojavila deformacija na displeju (promena boje - pojava žute linije), mada joj je ispao i puko ekran pa su menjali staklo, a crkao joj je i onaj home taster (radi, ali se ne čuje klik).
Svi telefoni su kupljeni novi u radnjama i kod operatera u Srbiji i USA. Dakle nije ništa polovno, muljano i sl. i telefoni su (sem pada iPhone-a) uglavnom korišćeni normalno.

Iz svega navedenog može se izvesti zaključak da danas prave mobilne telefone da traju do 2 godine, dok ne istekne garancija. Onda im najčešće crkne neki deo, čija je zamena obično jako skupa, tako da onda korisnik mora da kupi nov telefon. Ono vreme kada je čovek mogao da kupi Nokia-u i da je koristi po 7-8 godina i da i dalje radi je davno prošlo vreme ...
 
Poslednja izmena:
Slažem se da je kamera na Nexus 5x sigurno najjači adut tog telefona, mada za ovo kratko vreme koje ga imam mislim da je kamera na Huawei P9 podjednako dobra, ako ne i bolja. Ono što mislim da je mnogo veća prednost P9 kamere je mogućnost podešavanja u manuelnom (pro) modu, kao i mogućnost u snimanja u RAW formatu za one koji gotive da dodatno obrađuje fotke.

Ipak po meni najveća boljka 5x je baterija koja je u nedostatku boljeg izraza katastrofa. Ova baterija na P9 traje skoro duplo duže.

Što se tiče stock Android-a tu se slažem u potpunosti, mada ovaj Huawei-jev EMUI nije toliko očajan koliko ga po netu pljuju. Slažem se da ima mana i da liči na iOS, ali u realnom radu je sasvim OK. Naravno ko želi uvek može da promeni launcher (GNow, Nova i sl.).

Ono što je ipak veoma simptomatično je da je u poslednje 3 godine u mojoj porodici crklo u potpunosti ili delimično 4 telefona! Prvo je meni na LG L70 cirkao donji deo ekrana nešto malo nakon dve godine, pa mom ocu na Xiaomi Redmi 1s zvučnik nedelju dana pre isteka dvogodišnje garancije (zamenjen mu je fon za Huawei P8 lite) i na kraju ovaj moj LG Nexus 5x nakon blizu dve godine. Takođe na sestrinom Iphone 5s je nakon nešto više od 2 godine crka baterija i po ekranu se pojavila deformacija na displeju (promena boje - pojava žute linije), mada joj je ispao i puko ekran pa su menjali staklo, a crkao joj je i onaj home taster (radi, ali se ne čuje klik).
Svi telefoni su kupljeni novi u radnjama i kod operatera u Srbiji i USA. Dakle nije ništa polovno, muljano i sl. i telefoni su (sem pada iPhone-a) uglavnom korišćeni normalno.

Iz svega navedenog može se izvesti zaključak da danas prave mobilne telefone da traju do 2 godine, dok ne istekne garancija. Onda im najčešće crkne neki deo, čija je zamena obično jako skupa, tako da onda korisnik mora da kupi nov telefon. Ono vreme kada je čovek mogao da kupi Nokia-u i da je koristi po 7-8 godina i da i dalje radi je davno prošlo vreme ...
Kod mene recimo svi telefoni koje sam koristio rade i danas( osim što im je bat otisla u pm),osim ovog 5x,koji je vrisnuo za manje od godinu dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pre deset dana upadne mi Nexus 5X u bootloop. Telefon je kupljen u maju 2016. Kada sam dosao kuci stavio sam ga u zamrzivac celu noc, pa sam ga ujutru grejao fenom i upalio je. Radi jedno 5-6 min i opad upadne u blootloop. Tako je bilo par puta dok nisam prebacio podatke. Posto sam se oprostio od njega, pre 4 dana sam ga zagrejao fenom bas ludacki i direktno ga stavio medju led, naravno u kesi. Jutros sam ga izvadio i nece da upali uopste. Rekoh da ga stavim na punjac pa da vidim sta se desava. Posle 20ak resetovanja upali i radi bez problema 1h sve dok ga nisam skinuo sa punjaca (baterija je bila na 100%). Vratim ga na punjac, evo radi 2h, ali ga jos nisam skidao. Ima li mu zivota i sta bih mogao da radim?
 
Pre deset dana upadne mi Nexus 5X u bootloop. Telefon je kupljen u maju 2016. Kada sam dosao kuci stavio sam ga u zamrzivac celu noc, pa sam ga ujutru grejao fenom i upalio je. Radi jedno 5-6 min i opad upadne u blootloop. Tako je bilo par puta dok nisam prebacio podatke. Posto sam se oprostio od njega, pre 4 dana sam ga zagrejao fenom bas ludacki i direktno ga stavio medju led, naravno u kesi. Jutros sam ga izvadio i nece da upali uopste. Rekoh da ga stavim na punjac pa da vidim sta se desava. Posle 20ak resetovanja upali i radi bez problema 1h sve dok ga nisam skinuo sa punjaca (baterija je bila na 100%). Vratim ga na punjac, evo radi 2h, ali ga jos nisam skidao. Ima li mu zivota i sta bih mogao da radim?
Tom procedurom si zapravo ubio bateriju. Inace moguce je privremeno grejanjem omoguciti sva jezgra i da rade tako danima, ali pitanje kada ce opet. Flashuj fix i radice jos neko vreme sig.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
[APK] Enable Portrait mode on Nexus 5X/6P & OG Pixel phone with Google Camera mod

Portrait-mode-on-Nexus-5X-with-Camera-NX-mod.png


https://chromloop.com/2017/12/apk-enable-portrait-mode-nexus-5x6p-og-pixel-phone-google-camera-mod/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno