Šta je novo?

LG Nexus 5

Jel mogu odmah njega da flešnem pošto idem sa kit kat-a? Imam twrp. I da li treba da radim nešto sa radio i bootloaderom? I šta beše prvo ide kernel ili rom?
 
Ma da.. :)
kapiram da cu sa njim izgurati do nove godine i onda opet na nexusa..
 
Neki predlog za rom i kernel da fleshnem ortaku?
 
Aj samo neko da mi potvrdi da li mi je dobar redosled:
1. Flešujem prvo factory img lolipop kroz twrp (skinuo sa google developers)
2. Flešujem Cataclysm img kroz twrp
3. Flešujem code blue kernel, takođe kroz twrp
Kraj, sve radi :)
Ono što nisam siguran koliko sam googlao, da mogu u opšte da to uradim kroz twrp, i drugo nisam siguran da li moram nakont toga da radim nešto sa bootloaderom i onim radio, da ih updateujem ili nešto slično?

Neki predlog za rom i kernel da fleshnem ortaku?
Ja koliko sam sad malo gledao po netu, ovaj Cataclysm se čini da je super. Maltene stock sa otključanim opcijama. Plus code blue u kombinaciji.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi isao na stock lolipop? Iz twrp flesujes rom odmah, prije toga uradis format svih particija. Onda reboot, pustis da se digne sistem, inicijalno setovanje i onda restart pa fles kernel. Ja imam cataclysm + elementalX isto dobra kombinacija.
 
^^
Nikako kao sto si napisao.. :)

Fleshni samo kataclyzmu poslednju od 500+ mb i preko arome ces podesiti sta da instalira bla bla. Posle toga kernel i to je to.

Neces imati radio i bootloader iz lolipopa ali je to manje bitno
 
Na XDA tamo u uputstvu sam video:
- If coming from KitKat i suggest to flash Google Factory images first to avoid internal storage issues, pa sam zato mislio da treba. Jel treba da formatiram i internal storage?

Neces imati radio i bootloader iz lolipopa ali je to manje bitno
Jel možeš samo da mi pojasniš ovo, sta gubim time, ako gubim nešto u opšte?
 
Poslednja izmena:
http://www.androidpolice.com/2015/0...-letters-and-fast-scrolling-in-widget-picker/

Lol

nexus2cee_2015-07-09-20.43.26.png
 
Ja volim da preko adb-a odradim clean flash. E sada 99% ces dobiti error system.img, ja ne znam nacin da do toga ne dodje. Dobijem nervni slom dok flesujem l factory img.
 
Poslednja izmena:
Ja to nikada nisam dobijao.. A stalno radim clean preko adb-a.
 
Ja stalno, mislim dok sam flesovao pre, i na tabletu i na telefonu. Sto je najgore na tabletu prodje i onda odma krenem telefon i nece. Nisam uspeo dva puta istom metodom da flesujem nikako.
 
Stavicu i ja ortaku onda Cataclysm. Hvala vam drugari
 
Ok, ja sad krećem, već imam osećaj da ne bi trebalo da krećem u ponoć to da radim, već vidim da ću leći u 4 ujutru, ali džabe sad, prosto moram :)
 
Evo n5 in the house. Stavio m2 dev preview, radi dobro. Sutra ćemo vidjeti neki custom rom
 
Kao što rekoh nije bila dobra ideja da počinjem sad. Uradio sam wipe SVEGA i sad nemam nikakav sistem na telefonu, a kad ga povežem sa usb-om, ne mogu da mu kopiram img file, zato što ne konta kao storage device. Aj neka pomoć.
 
Img fajl ne kopiras na telefon. Ukucaj u you tube, how to flash factory img.

I mozes prebaciti, samo u twrp ides pod mounts i imas dole desno enable mtp.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da Cataclysm mogu da kopiram na telefon i flešujem sa twrp-om, fuck.
 
Kao što rekoh nije bila dobra ideja da počinjem sad. Uradio sam wipe SVEGA i sad nemam nikakav sistem na telefonu, a kad ga povežem sa usb-om, ne mogu da mu kopiram img file, zato što ne konta kao storage device. Aj neka pomoć.
Nisi trebao da formatiras internal storage. Zato ti je obrisao sve sa moba ,rom kernel sve.. Trebao si da opalis samo factory reset
 
Ja sada ne znam da li mozes pomocu adb-a da flesujes noviji twrp, da dobijes tu opciju. Ako nista drugo onda ti jedino ostaje da flesujes factory img
 
Znači sad prvo moram da instaliram drivere za nexus 5 na win 8.1, pa onda sve ostalo. aaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Nazad
Vrh Dno