Šta je novo?

LG Nexus 4

Mnogo postova ima, verovatno je bilo price o tome ali nikako da nadjem. Nexus 4 telefon, soft dugmici ne rade... Na XDA citam svasta, probao sam Xposed i sa GravityBox-om sam otklonio bug ali mi se ne to nimalo ne svidja (nije moj telefon). Probao sam da flashujem nov stock rom kao i neki 4.4 ali na stocku ne radi. Da li moze ovaj problem nekako da se resi trajno? U cemu je caka? Hvala.
 
Imam problem sa video-ima na nex4. Desi se s vremena na vrijeme da freeze-uje pri reprodukciji videa, imam osjecaj da od youtubea krene. Posle restarta bude OK neko vrijeme do sedece situacije. Ima li rjesenja problema, sve stock 5.1.1 bez roota. :)
 
Ako je u pitanju sličan problem koji sam ja nekada imao na mom Nexus 4 (da kad zapuca random video na Youtube [nema sile da ga opet pusti] i da nakon što se to desi pa sve do restarta takođe ne radi video reprodukcija ni u Chrome-u niti aplikacijama tipa Vine i Instagram [= aplikacije koje koriste WebView] i da takođe od tog momenta kad upališ kameru i prebaciš na video režim dobiješ poruku u stilu "can't connect to camera") onda tome nema leka ma 5.1.1. Koliko se sećam bilo je na netu komentara da je neki problem oko drajvera i HAL bug...

Ja sam to rešio tako što sam flešnuo CyanogenMod sa Android 6.0.

Tu je jednom u sto godine se dešavalo da zapuca YouTube video i da SAMO TAJ neće da pusti, a druge pušta i nakon što pustiš bilo koji drugi video onda hoće ponovo da pusti i taj "problematičan".
 
Posto se pokvario Nexus 5x vratio sam se na Nexus 4. Molim Vas preporuciteneki upotrebljiv i stabilan softver, jer na stock 5.1.1 mi se telefon dnevno 2-3 puta random gasi. Baterija inace traje jedan dan uz neko normalno koriscenje.
 
Posto se pokvario Nexus 5x vratio sam se na Nexus 4. Molim Vas preporuciteneki upotrebljiv i stabilan softver, jer na stock 5.1.1 mi se telefon dnevno 2-3 puta random gasi. Baterija inace traje jedan dan uz neko normalno koriscenje.
Nitrogen vrhunski Rom, bar prema mom iskustvu. Imaš i 8.1. koji odlično radi, a možeš i neke starije verzije da probaš.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nitrogen vrhunski Rom, bar prema mom iskustvu. Imaš i 8.1. koji odlično radi, a možeš i neke starije verzije da probaš.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Koliko je stabilan? Tata mi koristi N4 ali stock i zna da baguje ponekad. Mislio sam da mu flesujem nešto novije ali samo pod uslovom da je stabilan i da ima dobar battery life.
 
Iz moga iskustva je baš stabilan,što se tiče baterije ne mogu da poredim jer mi je već dosta stara baterija tako da je prulično loša, a i davno je bilo kada sam koristio stock ROM. Mislim da dva i po sata SOT-a izvlači opušteno, verovatno i tri..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stavio sam Pure Nexus Nougat zadnji build. Za sada je sasvim dobar, to jest odlican posle oficijelnog 5.1.1. Hteo sam Nitrogen Oreo ali sam na kraju odustao u korist N7.1.
 
a Nitrogen oreo sem videa je l' stabilan ako zna neko? narucio novi ekran i bateriju pa da mu udahnem nov zivot :)
 
Druze jel moze neki info o ceni za display i bateriju? Moze i na pp
 
baterija je polarcell sa ebay i cena je 25$. malo je skuplja al stvarno ne mogu da uzimam kineske

ekran je sa alija, oko 27$. achway piše kad izbaci rezultate u search. deluje dobro. to sam uzeo na sreću pa ćemo videti

opet kad pogledam. za tih 50e ne može ništa da se nađe da je pristojno a nexus ima sve + i dalje mu je nepre**biv dizajn. jedino mu ta baterija malo slabija i kamera
 
baterija je polarcell sa ebay i cena je 25$. malo je skuplja al stvarno ne mogu da uzimam kineske

ekran je sa alija, oko 27$. achway piše kad izbaci rezultate u search. deluje dobro. to sam uzeo na sreću pa ćemo videti

opet kad pogledam. za tih 50e ne može ništa da se nađe da je pristojno a nexus ima sve + i dalje mu je nepre**biv dizajn. jedino mu ta baterija malo slabija i kamera
Ja još ne mogu da prežalim što sam ga prodao pre godinu i po. Neverovatno telefonče u svakom pogledu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Hahah meni je malo falilo da Mi4 proslijedim ocu a vratim Nexusa. Nije mi radio GPS na stocku ali je proradio na Lineage pa sam ipak ostao.

Jedina stvar koja mi je smetala kod ovog Nexusa je ekran. Nekako pretaman i blijed. Ni ovaj na Xiaomi-u nije bogznasta ali u poredjenju s LG-evim je nebo i zemlja.
 
Aj javi za nekoliko dana ako ti nije muka. Da znamo otprilike kako radi.

Nakon 5 dana koriscenja Pure Nexus N7.1.2 se veoma dobro pokazao. Nema vise random gasenja telefona kao sto je bilo na zvanicnom 5.1.1. Telefon je brz, ima Pixel launcher koji sam zamenio Nova launcherom. Trajanje baterije je uobicajeno, znaci pri kraju dana mora na punjac.
 
Nakon 5 dana koriscenja Pure Nexus N7.1.2 se veoma dobro pokazao. Nema vise random gasenja telefona kao sto je bilo na zvanicnom 5.1.1. Telefon je brz, ima Pixel launcher koji sam zamenio Nova launcherom. Trajanje baterije je uobicajeno, znaci pri kraju dana mora na punjac.
Hvala velika.
 
Nakon 5 dana koriscenja Pure Nexus N7.1.2 se veoma dobro pokazao. Nema vise random gasenja telefona kao sto je bilo na zvanicnom 5.1.1. Telefon je brz, ima Pixel launcher koji sam zamenio Nova launcherom. Trajanje baterije je uobicajeno, znaci pri kraju dana mora na punjac.

pricas za onaj cuveni sleep of death? njegov kernel a?
 
pricas za onaj cuveni sleep of death? njegov kernel a?

Moj N4 se gasio 2-3 puta na dan kada sam koristio zadnji oficijelni ROM (5.1.1). Ne znam da li je to sleep of death, ali sam citao na forumima da se dosta ljudi zali na ovo. Hteo sam Nitrogen Nougat ROM, ali nisam nasao pa sam stavio ovaj Pure Nexus N7.1.2 koji kao sto sam napisao lepo radi.

PS: Nazalost Nexus 5X je usao u bootloop, pa sam zato ponovo na N4 koji nisam imao srca da prodam. :)
 
Moj N4 se gasio 2-3 puta na dan kada sam koristio zadnji oficijelni ROM (5.1.1). Ne znam da li je to sleep of death, ali sam citao na forumima da se dosta ljudi zali na ovo. Hteo sam Nitrogen Nougat ROM, ali nisam nasao pa sam stavio ovaj Pure Nexus N7.1.2 koji kao sto sam napisao lepo radi.

PS: Nazalost Nexus 5X je usao u bootloop, pa sam zato ponovo na N4 koji nisam imao srca da prodam. :)
jeste, to je to pa je morao power da se drži desetak sekundi za restart. najgore je što je u tom stanju zvonio drugima a tel mrtav. i mene je spasao na moru nakon što mi je isto crko 5x :D
 
jeste, to je to pa je morao power da se drži desetak sekundi za restart. najgore je što je u tom stanju zvonio drugima a tel mrtav. i mene je spasao na moru nakon što mi je isto crko 5x :D

Da to je to onda. Meni je veoma zao sto N5X nije ispao kako bi trebao. Mislio sam da cu ostati na njemu jos minimum 2 godine.
 
Stigli i ekran i baterija. Nakon mnooogo muka oko rasklapanja i malih problema sa baterijom uspeo sam da namestim da sve sljaka. Stavio sam pure nexus jer nitrogen ima problem sa gps fixom. Ekran je odlican kao i baterija, zaboravio sam koliko je ovo super telefon :D
 
Poslednja izmena:
Imam dva nova tempered glass za Nexus 4, stigla sa Alija greškom, još pre mesec dana. Poklonio bih nekom sa ove teme, ko koristi nexus 4.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imam dva nova tempered glass za Nexus 4, stigla sa Alija greškom, još pre mesec dana. Poklonio bih nekom sa ove teme, ko koristi nexus 4.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Poslao sam ti PP u vezi folija. :)
 
Srećni dobitnik je član vrobec :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nakon 5 dana koriscenja Pure Nexus N7.1.2 se veoma dobro pokazao. Nema vise random gasenja telefona kao sto je bilo na zvanicnom 5.1.1. Telefon je brz, ima Pixel launcher koji sam zamenio Nova launcherom. Trajanje baterije je uobicajeno, znaci pri kraju dana mora na punjac.

Cisto da javim da je Pure Nexus N7.1.2 sasvim dobar. Koristim ovaj ROM dva meseca i nijedan restart, baterija dobra.
 
Ima li zivih u ovoj temi? [emoji4]
Juce mladji brat sredjivao sobu i ja slucajno videh N4 u kutiji za bacanje. Pitam ga sta je ovo--kaze ma to ne radi. Daj ovamo to! [emoji846]
Telefon se upalio iz prve. Ima problem koji sam pisao ranije u temi, a to je da na nekim delovima ekrana uopste ne reaguje. Npr kucam poruku i slova H-M-Z uopste nece da otkuca i u gornjem delu ekrana na jos par mesta. To bih promenio i bateriju takodje.
Gledam na Aliexpress-u ima digitajzera za 7-10$ dok je LCD ekran oko 25$. Da li je bolje ici samo na digitajzer ili uzeti ceo displej? Pitam zbog zamene jer koliko znam ako idem samo na digit treba da se odlepljuje ili tako nesto.
I bateriju sam nasao za oko 6-8$. Bice bolja koliko-toliko od ove originalne.
 
Nemoj da se bakces sa tim, zamenio sam bio dva komada i oba su jako brzo otisla. Bacanje para.
 
Zamenio si digitajzer pa je crkao ili si menjao komplet ekran? Greota da ga bacim kad moze da se popravi za male pare. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno