Šta je novo?

LG monitor i DVI ulaz

Gandolf_NS

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
110
Poena
319
Zna li neko razliku između:

1) LG L204WS-SF (15.999,00din)
i
2) LG L222WS-BN (18.699,00din)

Naime, pored razlike u ceni, opis oba monitora je isti, dakle:

20.1", LCD, 1680 x 1050 Wide, 5000:1, 5ms, 300cd/m2, V170/170, Silver, TCO03

Šta uzeti....

PS
Šta je DVI ulaz?
 
A ne, prvi je 20" - drugi 22". Monitori su OK. Probaj da pogledas 222WS i da ga uporedis sa Asus VW222S ili nekim od Acer modela.

btw. SF- silver, BN - black
 
Šta je DVI ulaz?

DVI je vrsta vga prikljucka i za razliku od prethodnog standarda D-Sub koji je prenosio analogni signal preko DVI se prenosi digitalni signal. Monitori sa DVI prikljuckom su u principu skuplji i vecina smatra da je slika bolja kad se monitor prikljuci preko DVI nego preko D-Sub prikljucka (i ja tako mislim) ali je to diskutabilna tema. Ako te zanima vise o tome mozes procitati ovde
 
Poslednja izmena:
DVI bi trebalo da ima ostriji i precizniji prikaz slike na TFT monitorima.
 
Da samo sto ti monitori nemaju DVI(barem ovaj 22'') i nemaju kontrast 5000:1
 
jel mozemo da NE pokrecemo jos jednu dvi vs dsub temu, molim vas??
ima search...
 
Još jedno pitanje u vezi DVI...

Kakva grafička kartica se koristi za monitore sa DVI priključcima?
 
Nisam siguran al i mene intresuje dali ima vise tipova DVI prikljucaka ili su svi isti ,negde sam procitao da ima (nisam siguran) DVI-I i DVI -D pa da se nedesi da pazarim monitor sa DVI prikljuckom koji se razlikuje od onog koji je na grafickoj
 
Nisam siguran al i mene intresuje dali ima vise tipova DVI prikljucaka ili su svi isti ,negde sam procitao da ima (nisam siguran) DVI-I i DVI -D pa da se nedesi da pazarim monitor sa DVI prikljuckom koji se razlikuje od onog koji je na grafickoj

Tesko ce se to desiti :) Graficka ima dvi-i izlaz i na njega mozes prikljuciti i digitalni i analogni monitor (analogni preko malog konvertera dvi-d-sub) a monitori obicno imaju ina sebi dvi-d (digitalni signal) i d-sub (analogni signal) inace o samim vrstama dvi imas ovde malo vise
 
Nazad
Vrh Dno