Šta je novo?

LG Magna kakvu zaštitu ekrana ima i da li je ipak bolje uzeti Sony e4g ili neki treći

miniSchnauzer

Poštovan
Učlanjen(a)
15.02.2016
Poruke
10
Poena
54
U nekoj drugoj situaciji možda bi mi bilo bolje da uzmem postpejd sa popustom, a kupim telefon drugde...

Ali trenutno mi odgovara da kupim na rate, a i hoću postpejd paket.

Gledao sam tri telefona LG Magna, Sony e4g i HTC 526g. Tim redosledom.

Ono što me brine kod LG Magna telefona je to što sam pročitao da se ekran leko izgrebe. Trenutno imam s3 mini. Pa me interesuje da li ga je stvarno tako lako izgrebati...

Što se tiče Sony telefona, tu sam pročitao da je kamera loša. Meni nije potrebna bolja kamera od ove na S3 miniju, ali neću goru. Sony mi je opcija jer mi deluje kao da je kvalitetnije izrađen i ima bolju zaštitu ekrana...
 
Svaki ekran se grebe. Sto se tice zastite ekrana moja preporuka ti je zastitno staklo. Teze se grebe za razliku od obicne folije i stiti od ispadanja. A sto se tice zastite samog telefona, silikonska futrole je najbolja zastita
 
To je moje očekivanje, samo što sam nakon čitanje jedne recenzije ostao zbunjen, da li je Magna na istom nivou sa S3 mini u tom pogledu ili nije? Ako jeste nikakav problem. Futrolu bih mogao da nabavim, naročitoa ako ima baš prilagođene ovom telfonu. Za staklo bih morao da se raspitam jer to nisam morao da dodajem dosad.

Evo na šta sam mislio:

Unfortunately, the eye catching design doesn’t translate to being able to withstand hairline scratch on the glass panel even with careful handling. A screen guard is a must if you want to keep the surface of the screen unblemished.

Pa me interesuje iskustvo onih koji imaju ovaj telefon. U kakvom je stanju i slično...
 
Kakav god da je ekran moze da se izgrebe. Stavis zastitno staklo i vozis.
 
Znam to, samo što pokušavam da razjasnim sledeće... Mislim da joj dosadašnji telefon imao gorila glass koliko znam, što znači da je već imao prilikom kupovine zaštitno staklo? A da li ga ima ovaj telefon (Magna) ili ne to mi baš nije jasno. Našao sam info i da ima i da nema. Na netu uglavnom nalazim zaštitno staklo od oko 500 dinra, to je dovoljno kvalitetno? Ako se odlučim za Magnu mogao bih do nekog servisa da mi to nameste... Sony telefon to ima, ali mi se ne dopada softver i kvalitet kamere još uvek mi nije poznat, u poređenju sa dosadašnjom kamerom na S3 mini.
 
Znam to, samo što pokušavam da razjasnim sledeće... Mislim da joj dosadašnji telefon imao gorila glass koliko znam, što znači da je već imao prilikom kupovine zaštitno staklo? A da li ga ima ovaj telefon (Magna) ili ne to mi baš nije jasno. Našao sam info i da ima i da nema. Na netu uglavnom nalazim zaštitno staklo od oko 500 dinra, to je dovoljno kvalitetno? Ako se odlučim za Magnu mogao bih do nekog servisa da mi to nameste... Sony telefon to ima, ali mi se ne dopada softver i kvalitet kamere još uvek mi nije poznat, u poređenju sa dosadašnjom kamerom na S3 mini.
To staklo od 500 dinara je kaljeno staklo koje se lepi na ekran i stiti od ogrebotina i padova. Gorila je samo ojacano staklo preko ekrana ali se i ona relativno lako grebe. Poenta je, imao ili nemao gorilu kaljeno staklo je pozeljno. To za 500 dinara ce odraditi posao ako je 9H i ima oleophobic premaz (manje ostaju otisci).
 
Telefon sam uzeo, da li postoji neki nedostatak dodavanja zaštitnog stakla?

I još jedno pitanje, nema mnogo onih sa ovim telefonom, ali ipak neko bi možda mogao da zna. Ako su uključeni tonovi, može da se čuje neki zvuk, ne jak, mislim da ima veze sa zvučnicima. Problem je suviše mali da bih ga prijavljivao a i mrzi me da se bavim tim, ali opet moram da pitam za svaki slučaj. Zna li neko nešto o tome? Još uvek nemam sim karticu da ga testiram do kraja...
 
Vrh Dno