Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Pojavila se nova verzija softvera 4.41.32.
Jel neko instalirao i kakvi su utisci?

Ako ga nisi instalirao, nemoj, ima bug na Youtube, kada se pusti video clip ne može više da se skače na željeni deo clipa, ne radi pauza... samo može da uradiš back na pretragu.
 
Ako ga nisi instalirao, nemoj, ima bug na Youtube, kada se pusti video clip ne može više da se skače na željeni deo clipa, ne radi pauza... samo može da uradiš back na pretragu.

Postoji li mogućnost da se uradi downgrade softvera, tj. ako se instalira nova verzija pa da se ponovo vrati na staru, prethodnu (ako niste zadovoljni tom novom naravno) ?
Mislim da nema te opcije u samom TV-u, ali da li postoji neki drugi način da se to uradi?
Ja inače update vršim sa USB-a (skinem update sa LG sajta na USB).

Pozzz
 
Uzeh 42LB5500, za sad sam zadovoljan ..
Hvala svima na odgovorima
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigao lg42lb630, ako nekome treba kontakt telefon poslacu mu na pm. Cena je skocila za oko 30 evra, da li ce to biti slucaj sa svima, da li se trebalo cekati, ne znam, resio sam da ga uzmem sada i to je to. Ostali prodavci sa proslogodisnjim cenama su naravno nedostupni, ovaj lik je odradio posao po dogovoru, a i ocene to pokazuju.
 
Meni stiže u četvrtak 42LB650V za 420€, kontam da je to ok cena.
 
sib0, banexbanex, eufrat moze li neki utisci za vase modele. Ja se jos nisam definitvno odlucio izmedju ova tri modela a planiram mozda vec sutra da pazarim.

Jel ta crna boja stvarno tako losa kao sto pise na testovima i kakva je situacija u dobro osvetljenim prostorijama (pri dnevnom svetlu), ima li puno refleksije?
 
SonyManijak, jako sam zadovoljan sa tv - om, meni ta crna i ne izgleda toliko loše, ako se uzme u obzir da spadam u grupu ljudi koji ne obraćaju toliko pažnje na te stvari, nisam zahtevna osoba ali uvek gledam da uzmem nešto od tih tehnikalija u srednjoj višoj, nižoj klasi, tako da sam sa ovim modelom prezadovoljan. E sad, hteo sam pitati nekog iskusnog lg korisnika u vezi podešavanja same slike. Znam da je to individualna stvar ali koji su to neki preporučljivi parametri kada je slika u pitanju? Interesuju me meni sa standardnim podešavanjima, kao i meni sa naprednim podešavanjima: dinamički kontrast, dinamična boja, lestvica boja, super rezolucija, gama? Nešto sam čačkao i čini mi se da sam ubo pravu sliku ali eto da pitam kako je kod vas koji se bolje razumete u podešavanja :)
 
Rešio sam problem sa slikom preko HDMI-a laptopa. Problem je bio u overscanu i podešavanju HDMI ulaza na TV-u. Moje podešavanje over/under overscana je bilo 1, tj. prva crtica sa desne strane. Na TV-u je HDMI bio podešen na podrazumevanu vrednost. Slika jeste bila razvučena preko celog ekrana, ali 3D nije prikazivan kako treba. U brzim podešavanjim televizora postoji opcija "Podešavanje HDMI-a". To je poslednja opcija u brzim podešavanjima TV-a. U okviru nje treba podesti HDMI ulaz na koji je povezan laptop na opciju "PC". Nakon toga podesiti over under overscan na 0, tj skroz desno. Slika je ponovo razvučena preko celog ekrana, ali ovoga puta 3D se prikazuje kako treba. Hvala svima na savetima i pomoći, posebno članu Hunder.
 
Otvorio sam novu temu za PlayZ, pa ćemo tamo napisati uputstvo za instalaciju a kasnije ćemo videti, možda da se dogovorimo i da pišemo developeru primedbe i predloge.
 
Rizikujem da ispadnem glup, ali... Pročitao sam veći deo teme i na par mesta se spominje famozna folija na lb650v seriji koji nikako ne treba odlepljivati. Koliko god to glupo zvučalo, na par mesta na internetu sam pronašao slican info, navodno folija ima neke veze sa 3d prikazom.
Kakva su lična iskustva, odlepiti ili ne?
 
Zašto bi to radio pobogu. Ta folija je za 3d. Ne znam sta bi dobio bez nje
 
Samo proveravam, obzirom da negde piše da je zaštita prilikom transporta, a negde da je za 3d.
 
Ja nikakvu foliju nemam. Staklo je preko ekrana kao mobilni. O kojoj foliji ti zapravo pričaš
 
Ima negde na početku teme o tome, ne mogu sad da nađem post. Nisam je lično video obzirom da mi tv stiže u toku nedelje.
 
Ima tanka folija i ja sam pisao o tome. Jedva se vidi u ćošku ekrana TV-a koji imaju 3D. Nikako je ne skidaj! Imaš i u uputstvu za TV, a i na kutiji da se ne sme skidati.
 
Ladno ima folija, sad sam se uneo u ekran da vidim
 
Na kom to modelu se vidi folija. Meni ispadose oči ja je ne vidim.
 
NA LG 42lB671v ima filoja koja se jedva vidi i kad se priblizis.Ovaj model ima foliju .
 
Videli, ne videli je - ne dirajte je i tačka. Mislim možete vi, ako ste baš zapeli ali ostaćete bez 3D-a. :p
 
sib0, banexbanex, eufrat moze li neki utisci za vase modele. Ja se jos nisam definitvno odlucio izmedju ova tri modela a planiram mozda vec sutra da pazarim.

Jel ta crna boja stvarno tako losa kao sto pise na testovima i kakva je situacija u dobro osvetljenim prostorijama (pri dnevnom svetlu), ima li puno refleksije?


Imam LG 42LB650V i odgovorno tvrdim da je crna boja dobra i vrlo crna, i u mračnoj i u svetloj prostoriji. Svojevremeno sam bio u dilemi da li uopšte da uzmem LG, samo zbog tog negativnog hajpa koji se razvio oko kvaliteta prikaza crne boje kod LG televizora. Kasnije, kada sam ga, ipak, kupio, shvatio sam da je to što piše u testovima - da crna boja ne valja na LG televizorima - jedan veliki bulšit.

Dakle, nema razloga da brineš oko kvaliteta prikaza crne boje na LG LB televizorima: crna boja mu je dobra.
 
Videli, ne videli je - ne dirajte je i tačka. Mislim možete vi, ako ste baš zapeli ali ostaćete bez 3D-a. [emoji14]
Ma baš me briga, ono što ne vidim ne mogu ni da skinem. :D Pitao sam ženu je l' ona vidi kad briše prašinu i kaže "jok". To je bitno. LOL
 
LOL pa nije folija klasicna pa da moze da se skine tako lako, kao one na mobilnim telefonima itd, da je zastitna folija bilo bi iza vazduha itd... Najbolje se primeti u cosku televizora jer u cosku televizora folija nije aj da kazem do samog coska televizora, nego je zaobljena .
 
LOL pa nije folija klasicna pa da moze da se skine tako lako, kao one na mobilnim telefonima itd, da je zastitna folija bilo bi iza vazduha itd... Najbolje se primeti u cosku televizora jer u cosku televizora folija nije aj da kazem do samog coska televizora, nego je zaobljena .

Meni je važno da se ta folija ne može skinuti prilikom brisanja ekrana (da nije osetiljiva). Takođe ne primećujem nikakakvu foliju u ćišku Tv-a. Imao sam neku nalepnicu koja je bila zalepljna u samom ćošku TV-a i nju sam skinuo sem toga ja ništa drugo i ne primećujem.
 
Imam LG 42LB650V i odgovorno tvrdim da je crna boja dobra i vrlo crna, i u mračnoj i u svetloj prostoriji. Svojevremeno sam bio u dilemi da li uopšte da uzmem LG, samo zbog tog negativnog hajpa koji se razvio oko kvaliteta prikaza crne boje kod LG televizora. Kasnije, kada sam ga, ipak, kupio, shvatio sam da je to što piše u testovima - da crna boja ne valja na LG televizorima - jedan veliki bulšit.

Dakle, nema razloga da brineš oko kvaliteta prikaza crne boje na LG LB televizorima: crna boja mu je dobra.

Takođe nisam primetio neku manu u vezi prikazivanja crne, sasvim se korektno prikazuje. Veca mana je refleksija koja je primetna, pogotovo u sobi u kojoj ima dosta sunceve svetlosti.
 
@SonyManijak, jako sam zadovoljan sa tv - om, meni ta crna i ne izgleda toliko loše, ako se uzme u obzir da spadam u grupu ljudi koji ne obraćaju toliko pažnje na te stvari, nisam zahtevna osoba ali uvek gledam da uzmem nešto od tih tehnikalija u srednjoj višoj, nižoj klasi, tako da sam sa ovim modelom prezadovoljan. E sad, hteo sam pitati nekog iskusnog lg korisnika u vezi podešavanja same slike. Znam da je to individualna stvar ali koji su to neki preporučljivi parametri kada je slika u pitanju? Interesuju me meni sa standardnim podešavanjima, kao i meni sa naprednim podešavanjima: dinamički kontrast, dinamična boja, lestvica boja, super rezolucija, gama? Nešto sam čačkao i čini mi se da sam ubo pravu sliku ali eto da pitam kako je kod vas koji se bolje razumete u podešavanja :)

Nasao sam detaljna podesavanja slike na ovom linku: https://www.youtube.com/watch?v=WmhcMy9vbUU
Zadovoljan sam slikom nakon ove kalibracije, jedino sam povecao osvetljenje i prebacio sam balans bele na warm1 umesto warm2 jer mi je nekako bela bila belja na ovim podesavanjima.
 
Nazad
Vrh Dno