Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Ništa tu ne možeš da uradiš. Youtube na ovom tv-u nikad nije bio dobar. Ustvari ovo je trenutno najbolja verzija. Da li će biti nadogradnje-ne znam (ne usuđujem se da kažem ne verujem).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I kod mene je tako.
Lepo reče neko u predhodnim postovima. Radi,radi pa kad zabode....
 
Potvrdjujem. Posebno kada sa mobilnog saljes na TV, onda baš cesto to radi, pusti 3,4 pa zabode. Jedino exit i ponovno pokretanje YT pomaze.
Ranije nije bilo tako, ako se dobro secam.
 
sada sam uključio tv i ponudio mi je update verziju 04.28.14 tešku preko 500 mega...
 
Dok sam imao Samsung, firmware je bio, ako se dobro sećam - oko 900 MB!
Sad mi je na ovom LG-u takođe oko 500 MB. Nije to mnogo kad vidiš šta sve sadrži.

Na primer, kad odem u POWER_ONLY mode, promeni se interfejs, na verziju ranijih modela. :D
 
Brže se pokreće sistem prilikom paljenja. Može se jako brzo nakon paljenja prebaciti,smanjiti....
 
Može mala pomoć.
Da li neko koristi klasičan daljinski za ovaj model LA 660S. Ako može da mi kaže koji je najbolji,da ima mnogo opcija. Koja je oznaka takvog daljinca,kupio bih sa Ali-ja,eBay...
 
Da li na ovom modelu postoji slika u slici?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
AKB73615303
Original je 20-25eur
Na zelenjaku 800-900rsd
Svi su na tu foru nema drugi, na ovom jedino smart dugme je oznaceno kao "home" ali otvara smart ekran...taj original se ne secam oznake ali isto pocinje AKB, dal su zadnja 3,4 broja drugacija.
Meni radi vec skoro 2godine (sa zelenjaka) a vala lomila su ga deca :)
 
Može mala pomoć.
Da li neko koristi klasičan daljinski za ovaj model LA 660S. Ako može da mi kaže koji je najbolji,da ima mnogo opcija. Koja je oznaka takvog daljinca,kupio bih sa Ali-ja,eBay...
Original LG clasic daljinski za taj model TV je kod nas u Sarajevu 11,50KM (5€).

Ja nisam mogao da vjerujem. Uzeo odmah još jedan.
Onaj magic nikako mi ne odgovara.
 
^isti slučaj.
 
AKB73615303
Original je 20-25eur
Na zelenjaku 800-900rsd
Svi su na tu foru nema drugi, na ovom jedino smart dugme je oznaceno kao "home" ali otvara smart ekran...taj original se ne secam oznake ali isto pocinje AKB, dal su zadnja 3,4 broja drugacija.
Meni radi vec skoro 2godine (sa zelenjaka) a vala lomila su ga deca :)

Hvala!
 
Što se tiče daljinskog, kada punim baterije, koristi Quik Remote sa mobilnog. Nađete svoj televizor i radi fantastičnop!
 
Pa ima LG aplikaciju na google play-u. Ima sve opcije čak može se i gledati TV na mobilnom,ali onaj kanal koji je trenutno na TV-u.
 
Za tu aplikaciju i TV i mobilni moraju bit j nakaceni na isti WiFi. Iskreno dosta joj fali opcija, sve moras preko misa na ekranu da radis...koristim je samo da utisam TV iz druge sobe kad klinci polude :)
 
Ima li neko objasnjenje za sledece?
Primetio sam par puta da neko hoce da pristupi TV-u (TV me obavestava da dozvolim pristup uredjaju sa oznakom KIW-L21_962b (za koji sam video da je izgleda telefon Honor 5x). Ovaj telefon nema niko u mojoj porodici.

Moj TV 55LG660s je preko LAN-a povezan u kucnu mrezu. Na routeru je postavljena dobra sifra, zastita za wireless je WPA/WPA2 - Personal (Encryption: AES), za wireles imam aktiviranu i zastitu mreko MAC adrese.
Na routeru preko raznih programa (Who is on my wifi, Advanced IP Scanner) i preko statistike u routeru nisam video da se neko sa strane ulogovao.

Da li je moguce da neko iz susednog stana pokusava da se poveze preko Wi-Fi Direct-a (ne preko mreze) ili je nesto drugo u pitanju?
Moze li se iskljuciti wireless na ovom TV-u?
 
Moguce da pristupa preko miracasta ili wireless displey-a, oba se iskljucuju iz menija.
To se i meni desavalo ranije, nije skoro...
 
Imam pitanjce, ali sam naleteo na par stvari "bitnih" i da odgovorim:

@roadracer: horizontalna crtica magic-remoteom po ekranu vraća prethodni program, izlomljena ("v") daje izbor poslednja tri.

Kada točkić postane problem nije u pitanju prljavština, već se razglavio. Rešava se lepkom, bez otvaranja, ili uglavljivanjem nečega što će da ga podupre, uz otvaranje daljinskog.

Moje pitanje je:
Puštam video preko DLNA, koristim serviio, koji manje puca od plexa, kod mene barem.
Odaberem servio kao ulaz i peglam. Iako mi je podešen transkoding, ne primećujem da se išta dešava. Sve radi kao bombona, izuzev nivijih HEVC h.256 fajlova. Da li neko zna kako to da pustim?
Ne želim da puštam sliku sa kompa, (koristim potplayer), jer u tom slučaju ne mogu da izbegnem TruMotion, koji mi video čini užasnim. Šta da uradim da pustim HEVC u mkv kontejneru preko LG-jevog plejera direktno sa usb ili preko DLNA?
 
Mislim da fajlovi koje TV ne podržava ne postoji način da ih pustiš preko TV-a. Samo preko kompa. A ja sam puštao isti film preko Serviio-a i preko kompa,drastično se manje primećuje TruMotion preko kompa. Samo dobro odradi podešavanja slike i puštaj filmove preko Media Player Classic-Home Cinema (MPC-HC). Dobar je i za 3D filmove i 3D prevode.
 
Poslednja izmena:
a gde je vama instaliran Serviio, na TV-u ili kompu? Nisam siguran da li moj 660s podrzava Serviio. Znam da podrzava PLEX ali i sa njim sam imao problema.
Ja trenuno filmove pistam sa NAS QNAP TS-212, medjutim on ima Twonky. Da li postoji resenje da se instalira nesto na TV-u (tipa, PLEX, Serviio) ali da to dobro i korektno radi (brzo, da nema problema sa prevodom). Steta sto nemoze Kodi da se instalira.
 
Poslednja izmena:
Plex koji ti instaliraš na TV je client. On se "kači" na neki od uređaja na koji je instaliran Plex server.
E sada, pošto spominješ titlove, Plex server kada pušta video sa titlom on uvijek radi encoding i lijepi titl na video - problem! Potreban je ozbiljan procesor da bi mogao glatko izvršiti encoding HD videa. Tvoj Qnap za to nije ni izbliza sposoban. PC sa i5 procesorom završava posao, ako serveru pristupaju max 2 clienta.

Ukoliko nemaš potrebu za titlova Plex se može podesiti da ne radi encoding već da samo strimuje video u formatu u kome se nalazi na HDD tvog NAS-a. Sa time se tvoj Qnap igra i možeš da mu pristupiš sa 10 Plex klijenata i da video teče glatko.

Nisam siguran, ali mislim da je slično i sa Serviio serverom.
 
a gde je vama instaliran Serviio, na TV-u ili kompu? Nisam siguran da li moj 660s podrzava Serviio. Znam da podrzava PLEX ali i sa njim sam imao problema.
Ja trenuno filmove pistam sa NAS QNAP TS-212, medjutim on ima Twonky. Da li postoji resenje da se instalira nesto na TV-u (tipa, PLEX, Serviio) ali da to dobro i korektno radi (brzo, da nema problema sa prevodom). Steta sto nemoze Kodi da se instalira.

Serviio i Plex server imam instalirane na kompu. Možeš i jedan i drugi da instaliraš i ti na NAS-u (pronađi u NAS App Center-u). Kada je TV na istoj mreži kao komp/NAS/votever, u ulaznoj listi na TV-u možeš odabrati ono što si na serveru označio za šerovanje. Puštaš i gledaš potpuno isto kao što bi pustio sa USB-a na primer, u native-plejeru TV-a. Tu neće raditi nikakav transcoding, već samo vući fajl sa NAS-a kao sa običnog storidža. Namestiš naziv titla isti kao naziv filma, i ne brineš (od pre par meseci moram da snimim titl kao Unicode ili UTF, ANSI više neće da čita kako treba).
Tako barem ja gledam, možda zato i ne mogu da otvorim HEVC. Ja bih voleo da umem da podesim transcoding sa kompa, onda bi možda i mogao da odgledam film...
 
^da, ali bez Plex klijenta nema nikakve potrebe da to radi preko Plex servera. Svaki media server će mu završiti taj posao šerovanja kroz mrežu.
Sa Plex klijentom dobija sve one informacije i šminku zbog kojih se i koristi Plex. A kada pusti video preko Plex klijenta onda će mu raditi transkoding ako video ima i titl. krastavac.
Ne znam zašto nisu ostavili mogućnost da nakon izbora video u Plex klijentu TV isti pusti u svom playeru i tu bi sve radilo kao sat i interface i gledanje.
 
Vrh Dno