Šta je novo?

LG L222WS Problem

vrhhh onda pakovanje u kutiju pa cemo da vidimo
 
Kako se proverava verzija firmware-a na monitoru?

Jer postoji neki program ili... ? :zgran::rupa:
 
da bi proverio verziju moras da udjes u servisni meni.Ugasi monitor pritisni dugme menu i drzi upali sacekaj da se pojavi slika pusti dugme i videces tu ti sve pise
 
Kod mene je 1.2 na tu verziju su podigli ovi iz servisa a bila je 1.0
 
pa izgleda da pojedini imaju bug u firmwareu verovatno
 
Poslednja izmena:
mada verovatno neces ni da imas kod mene se ro desavalo odma
 
( I kod mene je 1.0 )

:wave:
 
Poslednja izmena:
zamislite kada sam pronasao problem aaa problem mi je bio u tastaturi g11 koja ide na usb ali nisu usb problemi na ploci jer sam probao svaki a imam 6 ,, nego stavio sam obicnu tastaturu koja nije usb
i sada nemam linije a kada vratim i restarujem imam sve dok ne ugasim monitor rucno pa upalim ne mogu da verujem da jedna tastatura moze nesto tako da uradi ...... jos nisam svestannn
 
Poslednja izmena:
dali moze biti problem u drajverima za g11 jer sve radi na njoj svako dugme svetli svaka funkcija ...
 
Poslednja izmena:
pa ne znam ja ima najobicniju tastauru al sam uvek imao probleme dok mi nisu flesovali monitor stvarno mi malo nelogicno da driver za tastauru ima veze s tim on nema bas nikakve veze sgrafikom al ok bitno da si naso problem.
 
pa nemam pojima mozda treba i ja da flesujem monitor jer mi je verzija 1.0
 
I ja i moj prijatelj smo uzeli ovaj monitor i obojica imamo isti problem, s tim sto sam ja imao i zaglavlivanje jednog piksela skoro po sredini ekrana, srecom to sam uspeo sam da opravim, ali ovu glupost sa crnom slajfnom od jedno 3/4 piksela sa leve strane ne uspevam da reshim... Znaci morace fleshovanje da padne... nema druge, jer mi stvarno ide na zivac vishe to shaltanje u nizu rezoluciju i nazad...

Uzgred to je stvar do monitora definitivno. Isti problem sam imao i na 7600GT i sada sa Ati-jem 3870...

Nego jel neko mozda probao to samostalno da napravi? Mislim na ovo fleshovanje monitora?

Mislim malo mi je glupo da shaljem monitor na opravku zbog posla od mozda (sve kad se sabere) jedno, pa reci ga pet minuta!
 
Poslednja izmena:
Imam i ja isti ovakav problem, slika na monitoru je pri startu windowsa pomerena malo u levo i ima te senke po ekranu.

Da li je moguce samostalno fleshovati taj firmware ili moram da nosim na servis ?
 
jedna stvar je definitivna: serviseri uglavnom ni ne testiraju uredjaje, ako na prvi pogled vide da je sve u redu! tako da im nije verovati! jednu stvar vam niko ne moze osporiti a to je da trazite povrat novca ili zamenu od prodavca ako niste zadovoljni! naravno svaki ce se prodavac buniti ali vama uvek ostaje inspekcija i tu je kraj price! ja kontam da su to sve NEISPRAVNI monitori!
 
Ako postoji problem koji je resiv niko ti nece vratiti novac niti ces dobiti drugu komponentu.
Svi testiraju uredjaje jer kad to nebi radili imali bi puno nepotrebnih problema.
Ovo sa inspekcijom no comment
Pogresno kontas to su monitori sa poznatom fabrickom greskom koja se updateom firmware-a uspesno ispravlja.
 
dobro mozda sam bio preostar ali kako kaze "mastercula" da su to monitori sa poznatom fabrickom greskom nikako se ne moze raditi o "skrivenim nedostatcima" za koje prodavac ne odgovara, pa stoga kupac ima puno pravo da trazi zamenu. Da sam ja dao 14,000 za monitor i da mi tako radi jos kako bi doveo inspekciju ako mi ne bi zamenili monitor!
 
I jel neko uspeo da resi ovo? Moze li se samostalno fleshovati ili mora da se nosi kod njih? Skoro sam uzeo ovaj monitor i dosao do iste greske, tako da svaki put kad upalim komp moram rezoluciju dole pa gore :(
 
Evo i ja sam planirao da nosim monitor na servis da ga flashuju ali danas cu sutra cu...
Instalirao sam Xp pro x64
i mogu vam reci da mi je sada malo cudno kada upalim komp nemoram vise da stelujem sliku:)
Na visti 32 se takodje javljao problem.
Mozda monitoru odgovara 64bit?
 
Na svu srecu, ne gasim niti restartujem komp bas cesto, ali problem irirtira:mad:
 
Isti problem je nestao kad je zamenjena grafika, sa ati-ja na nvidiu. Posle par dana ponovo ubacena ati neka treca i sve radi normalno... Gremlini?
 
Meni je taj problem bio i na nvidiji i na atiju
ali sad na x64 xp nema vise
 
Proslo je godinu dana kako imam ovaj monitor i mogu da kazem sve najlepse, nijedan jedini problem nije imao niti mrtve pixele, sve najbolje za njega.
 
koliko sam ja uspeo da shvatim samostalno flesovanje nije moguce, monitor se otvara, pa se vadi cip i flesuje na eprom programatoru, tako da mora da se salje osim ako nemate odgovarajucu opremu. pozdrav svima
 
koliko sam ja uspeo da shvatim samostalno flesovanje nije moguce, monitor se otvara, pa se vadi cip i flesuje na eprom programatoru, tako da mora da se salje osim ako nemate odgovarajucu opremu. pozdrav svima

Izgleda da je tako, inace kol'ko sam ja skontao bar na osnovu licnog iskustva, problem je u refresh rate-u, primetio sam kada boot u OSX da za resfresh rate stoji 59,9Hz i nema problema dok u win stoji 60Hz i vidljiva povrsina je pomerena u desno. Ne znam da li za win postoji neki alat u kome moze da se setuje custom refresh rate.
 
Probaj da forsiras refresh rate preko nvidia drajvera...
 
Nazad
Vrh Dno