Šta je novo?

LG L1900J i mali problem

Twi$teR

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,533
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7-13700K & Liquid Freezer III 360
Matična ploča
Asus TUF Gaming B760M-Plus WiFi
RAM
Corsair Vengeance 32GB DDR5 7000MHz CL34
GPU
Asus ProArt OC GeForce RTX 4080 SUPER
Storage
Kingston KC3000 1TB Gen.4 NVMe
Zvuk
Pioneer VSX-921 / Jamo S426 HCS3
PSU
FSP Hydro G Pro 1000W (ATX 3.0)
Kućište
ASUS A21
Monitor
Gigabyte G24F
Miš & tastatura
DeathAdder V2 Pro & Apex Pro TKL Wireless
Ostale periferije
LG OLED C3 48" & PS5
Laptop
Dell Vostro 15 3500
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pre par dana sam kupio monitor iz naslova i imam mali problem. Doticni monitor je iz nove LG Fantasy serije i na sebi nema ni jedan taster osim onog za ukljucivanje/iskljucivanje monitora (koji je pritom osetljiv na dodir). Iz tog razloga podesavanje slike se vrsi softverskim putem pomocu programa forteManager zasnovanog na DDC/CI protokolu. Problem je u tome sto mi doticni program kad ga pokrenem ne nudi ni jednu opciju (ne reaguje kada kliknem na neku od njih) osim Support-a (obuhvata cetiri stavke Update, Help, Asset ID i Version). Kada kliknem na Version izmedju ostalog pise DDC/CI Communication: No. Instalirao sam drajvere za monitor, najnoviju verziju forteManager-a (2.63) skinutu sa LG-ovog sajta. Monitor je prikljucen preko DVI kabla. Da li neko zna kako bih mogao da resim ovaj problem? Unapred zahvaljujem. Pozdrav.:wave:
 

Prilozi

  • forteManager.jpg
    forteManager.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 212
Ja zaista nisam imao problema... da probaš da promeniš drajvere za grafičku?
pogledaj malo strane forume i LG-ev support forum...
 
Pokusao sam da resim problem i instalacijom najnovijih Catalyst drajvera (6.12), ali nije pomoglo. Ogooglo:) sam trazeci resenje na stranim i domacim forumima (ni na jednom od njih niko nista ne pise o ovom monitoru), kao i na LG-evom sajtu. U forteManager Help-u (stavka Tips & Troubleshooting) sam procitao da u nekim slucajevima program nudi samo opciju Support (kao u mom slucaju) i da bi se taj problem resio treba samo iskljuciti doticni program iz Task Tray-a i opet ga pokrenuti preko desktop ikonice ili iz Start menija. Ni to mi nije resilo problem. Jedine dve stvari na koje sumnjam su:

1. u forteManager-u pise DDC/CI Communication: No (moze se videti na slici iz prvog posta) - ako je u ovome problem, da li neko zna kako bih mogao da uspostavim doticnu komunikaciju?

2. Windows mi je u poodmakloj fazi raspada:S: (u najskorije vreme trebam da formatiram HDD), pa mislim da problem moze da bude i do toga.

Unapred zahvaljujem na pomoci. Pozdrav.:wave:
 
Evo:

Forte Manager program must be operated in DDC/CI ON status
because it does not operate normally in DDC/CI OFF status.

DDC/CI ON/OFF Funtion
Display is on when Power button is touched,
and DDC/CI is ON/OFF when Power button is
touched more than a few seconds.
* Initial Setup Status is DDC/CI ON.

NOTE
However, DDC/CI function is operated only once when Display is on, and it is
not operated when Display is turned off by touching Power button.

Koliko sam razumeo sledeci put kada ukljucis monitor trebas malo zadrzati power dugme.
 
Poslednja izmena:
Evo:

DDC/CI ON/OFF Funtion
Display is on when Power button is touched,
and DDC/CI is ON/OFF when Power button is
touched more than a few seconds.
* Initial Setup Status is DDC/CI ON.

NOTE
However, DDC/CI function is operated only once when Display is on, and it is
not operated when Display is turned off by touching Power button.

Koliko sam razumeo sledeci put kada ukljucis monitor trebas malo zadrzati power dugme.

Da, video sam to u PDF fajlu koji sam skinuo sa LG-evog sajta. Nisam ih ni ja bas najbolje razumeo kako da izvedem taj postupak. Pokusao sam da drzim dugme za ukljucivanje monitora par sekundi, ali je opet sve isto.
 
A probaj da drsis dugme kad je monitor ukljucen. Mozda se monitor nece iskluciti nego ce se DDC ukljuciti. Pa lepo pise samo sto mozda mi ne razumemo. :)
 
Poslednja izmena:
@Twister
Hajde molim te malo opisi monitor malo u realnom radu,zestoko se dvoumim izmedju njega i Samsunga 971p.Navedi sve sto ti smatras da su mu prednosti i mane.Hvala.
 
Pozdrav svima, što se tiče tvog problema.
Ja sam danas kupio monitor i prvo mi je forte radio kao i što treba a onda posle nije radio, isto kao i kod tebe i onda sam ga naterao da radi :)
Evo šta sam ja uradio, pritisnuo sam taster za gašenje monitora i kad se ugasio onda sam ponovo pritisnuo taster i držao nekih 10-15 sekindi i na monitoru se pojavila poruka DDC/CI is on. Dakle sve što treba da uradiš je da dok ti komp uključen isključiš monitor na taster in onda pri uključivanju držiš taster 10-15 sekundi.

Pozdrav
 
cene variraju od prodavnice do prodavnice, ja sam plation 29.000 a moze se naci i po nizoj ceni ako te bas ne mrzi da cackas...
 
@Twister
Hajde molim te malo opisi monitor malo u realnom radu,zestoko se dvoumim izmedju njega i Samsunga 971p.Navedi sve sto ti smatras da su mu prednosti i mane.Hvala.

Pa ne bi trebao da imaš dilemu. Iako je LG 1900J izuzetno lep monitor, ali u funkcionalnom smislu (Pivot, USB portovi) a bogami i kvalitetu panela (SPVA) Samsung 971P je za klasu iznad. Doduše i cena mu je za klasu iznad. Mada me je od svih stvari najviše razočarao panel kod 1900J koji nema uniformno osvetljenje.
 
Pozdrav svima, što se tiče tvog problema.
Ja sam danas kupio monitor i prvo mi je forte radio kao i što treba a onda posle nije radio, isto kao i kod tebe i onda sam ga naterao da radi :)
Evo šta sam ja uradio, pritisnuo sam taster za gašenje monitora i kad se ugasio onda sam ponovo pritisnuo taster i držao nekih 10-15 sekindi i na monitoru se pojavila poruka DDC/CI is on. Dakle sve što treba da uradiš je da dok ti komp uključen isključiš monitor na taster in onda pri uključivanju držiš taster 10-15 sekundi.

Pozdrav

Pokusao sam i to, ali forte i dalje ne radi. Meni po default-u stoji DDC/CI is ON, tako da kad sam iskljucio monitor, pa sam ga ponovo ukljucio (drzao sam taster 10-ak sekundi) i onda je pisalo DDC/CI is OFF (vratio sam da pise ON). Formatirao sam i HDD u nadi da ce forteManager konacno proraditi, ali nije pomoglo. Stvarno ne znam u cemu bi mogao da bude problem. Jel mozes samo da mi kazes sta ti pise u Support-u / Version (slika koju sam stavio u prvom post-u), da li pise DDC/CI Communication: No (kao meni) ili Yes?

scouser je napisao(la):
@Twister
Hajde molim te malo opisi monitor malo u realnom radu,zestoko se dvoumim izmedju njega i Samsunga 971p.Navedi sve sto ti smatras da su mu prednosti i mane.Hvala.

Kao sto vidis imam problem sa programom za podesavanje slike, tako da ne mogu da vidim koji su krajnji dometi monitora kada je kvalitet slike u pitanju. Sto se samog izgleda i kvaliteta izrade monitora tice, tu nemam nikakvih zamerki i mogu da kazem da su fantasticni. Kao manu bih naveo to sto kad se nagnes ka monitoru, boje na donjem delu ekrana (npr. taskbar) postaju bledje i svetlije. Ne znam da li je to do ugla vidljivosti (koji na ovom monitoru iznosi 170° po vertikali i horizontali) ili do podesavanja monitora. HelloWorld jel i kod tebe isti slucaj? Sto se tice brzine odziva ona iznosi 4ms i nisam primetio duhove u igrama. U svakom slucaju najbolje bi ti bilo da pre kupovine pogledas oba dva monitora i sam odlucis koji ti je bolji/lepsi. Ja sam L1900J platio 27.850, a Samsung 971P je bio nekih 60-ak evra skuplji. Pozdrav i srecna kupovina.:wave:
 
Evo ga, meni pise ASIC ali nemam pojma sta to znaci :)
 

Prilozi

  • Untitled-1.gif
    Untitled-1.gif
    25.5 KB · Pregleda: 159
Proradio mi je forteManager.:banana: :happy: :party: Problem sam resio tako sto nisam instalirao drajvere za monitor vec samo forteManager (koji koliko sam primetio u sebi sadrzi i drajvere). Sto se tice problema sa bojama koji sam naveo u predhodnom post-u (da boje prilikom naginjanja ka ekranu postaju bljedje i svetlije) sam takodje resio smanjenjem kontrasta, tako da nije problem do ugla vidljivosti kako sam u pocetku mislio. Sad je sve na svom mestu.:) Inace, i meni sad pise DDC/CI Communication: ASIC (na netu sam pronasao da je to skracenica od Application-specific integrated circuit:)). U svakom slucaju tebi hvala, a i svim ostalim koji su pokusali da mi pomognu da resim ovaj problem. Pozdrav.:wave:
 
English

Proradio mi je forteManager.:banana: :happy: :party: Problem sam resio tako sto nisam instalirao drajvere za monitor vec samo forteManager (koji koliko sam primetio u sebi sadrzi i drajvere). Sto se tice problema sa bojama koji sam naveo u predhodnom post-u (da boje prilikom naginjanja ka ekranu postaju bljedje i svetlije) sam takodje resio smanjenjem kontrasta, tako da nije problem do ugla vidljivosti kako sam u pocetku mislio. Sad je sve na svom mestu.:) Inace, i meni sad pise DDC/CI Communication: ASIC (na netu sam pronasao da je to skracenica od Application-specific integrated circuit:)). U svakom slucaju tebi hvala, a i svim ostalim koji su pokusali da mi pomognu da resim ovaj problem. Pozdrav.:wave:

Can you write in english? I have the same problem. I don't understand your language.
 
Can you write in english? I have the same problem. I don't understand your language.

Don't install driver for monitor, only install forteManager (forteManager include driver for this monitor). If you installed driver for monitor, uninstall this driver and install only forteManager.
 
Driver

Don't install driver for monitor, only install forteManager (forteManager include driver for this monitor). If you installed driver for monitor, uninstall this driver and install only forteManager.

Hvala. I uninstaled monitor driver and forteManager (FM) makes OK. Thank you very well!:banana:
I have now FM version 2.70. Cau. :cigar:
 
pa cekajte ljudi nesto mi nije jasno ,i ja sam juce uzeo ipak ovaj monitor (25000 dinara :)) kupio zbog extra dizajna a pre neki dan sam ovo procitao pa nisam ni ja instalirao drajver ali mi nije jasno zasto onda uz monitor dolazi i drajver bas za taj monitor a nesme da se inctalira to mi nema nikakve logike.
ali ok radi i ovako :) usput zanima me kako ste podesili monitor,tipa contrast,osvetlenje...itd?

mislim po vama koje podesavanje vam daje najbolju sliku ? pozdrav svima koji su vlasnici ovog novog ljubimca :banana:
 
Srechni sam vlasnik dotichnog monitora.Sa njim nisam imao nikakvih problema ,ni sa drajverima ni sa Forte menadzerom/istalirani su normalno.Kompatibilno sa Vistom.Horizontalni ugao gledanja je besprekoran,medjutim pri vechem vertikalnom uglu dolazi do invertovanja senki npr i naravno postaje tamniji.Verna slika ,bez duhova (moj model ima 2ms), i fantastichan dizajn za cirka 24000 din koliko sam ga platio u BG-u.prezadovoljan!
poz
 
I ja imam LG L1900j monitor i posle instalacije na novom kompu i meni Forte Manager pravi probleme iste kao i Twisteru. Cak sam skinuo 2.80 verziju sa LG sajta (iako je ta i na disku)...
Probao sam i deinstalaciju drajvera ni to nije pomoglo, probao sam i drzanje tastera 10-ak sekundi. Kad prikacim DVI kabl monitor pocinje da trepce u nedefinisanim rokovima, kao da trazi rezoluciju, a refresh rate mu je 60 Herza bez mogucnoti da promenim, a na Analognoj varijanti mi nudi 60, 70 i 75 Herza.

Dodatni problem je sto ne mogu da instaliram linux posto mi se pojavi crni ekran nakon kliktanja na opciju INSTAL MANDRIVA/SUSE...

Flashovao sam plocu najnovijim biosom, imam najnovije drajvere za graficku...

ploca ASUS P5QL PRO, graficka ATI 4670 SAPPHIRE

Ima li neko nekakvu ideju sta da radim.
 
Nazad
Vrh Dno