Šta je novo?

LG G4

1800 miliampera
 
U temi na xda dosta ljudi je zadovoljno rešenjem. Izvinjavam se.
Edit:Kada sam ponovio postupak i uradio restart nemam više taj proces tako da ipak radi.
Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Proverio sam ovu tvrdnju i sada mogu da kazem da nema veze sa mozgom ( @havier, komentar nije upucen tebi vec xda genijalcima koji su smislili trik ). Testirao sam par dana - kada se kernel log isključi, logda u tom trenutku nema, kako krenes da koristis telefon on se pojavi i uzima vremenom sve veci udeo u ceđenju baterije.
Vise srece drugi put, tu naravno racunam i sebe. ;)

Btw, telefon mi nikad nije dobacio do 3 h SOT.

JEZIVO.
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam, ponadao sam se da će doneti neko poboljšanje ali i dalje ne mogu da prebacim 3h SOT a da mi ne padne ispod 15%. Stvarno ne znam šta se dešava. Awake standardno od jutros 3h

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jako losa baterija i na dual modelu. Sreca da sam uzeo charging kit i da imam dve baterije inace nikad ne bi izdrzao vise od 3h sot. Doduse, ja bas dosta koristim telefon na 3/4g, slusam muziku, drustvene mreze, ali to je valjda i poenta. Jos jedna stvar koja mi je jeziva su LG emojis, ali citam da nikako ne mogu da se izemene bez root-a, a to u ovom trenutku znaci vracanje na LP sto me bas bas mrzi.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jako losa baterija i na dual modelu. Sreca da sam uzeo charging kit i da imam dve baterije inace nikad ne bi izdrzao vise od 3h sot. Doduse, ja bas dosta koristim telefon na 3/4g, slusam muziku, drustvene mreze, ali to je valjda i poenta. Jos jedna stvar koja mi je jeziva su LG emojis, ali citam da nikako ne mogu da se izemene bez root-a, a to u ovom trenutku znaci vracanje na LP sto me bas bas mrzi.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

evo neka prica u temi o android aplikacijama i na xda da moze root na MM, a ne samo na LP
http://forum.xda-developers.com/g4/development/kernel-t3232651
nisam vise pametan, ali vrijedi probati...
 
Pa root odavno postoji na MM! Po X-put, obrišite/reimenujte - logd iz /system/bin i nema više problema. E sad koga mrzi da rutuje...
Već sam kačio SOT-ove, pa evo još jednom:

bc8848b510bd61263c806e5c2104ef04.jpg


45a14d2d9ad855e90da6fbb27507b702.jpg


Sent from my LG-H815
 
evo neka prica u temi o android aplikacijama i na xda da moze root na MM, a ne samo na LP
http://forum.xda-developers.com/g4/development/kernel-t3232651
nisam vise pametan, ali vrijedi probati...
Imam dual H818P tako da za njega to ne vazi... Ima tema na xda posevecena bas dual modelima i kako da se rutuju ali je (bar meni) prilicno komplikovan i dugacak proces (razmazen sam kojekakvim one click toolkitima). Mada, na kraju cu verovatno prelomiti i spustiti na LP jer kazu da je baterija bolja, a uz to cu dobiti i root da mogu da se igram.

Za EU model posto ima unlock bootloadera odavno postoji root za MM ako se isti otkljuca.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Malopre sam primetio da mi je na ekranu boot sekvenca (ono sa LG logoom). I ništa se ne dešava samo stoji tako. Izvadio sam bateriju i ponovo upalio i ušao je u software. Ali nakon par minuta ista priča. Sad samo prikazuje boot ekran. Jel imao neko sličan problem? Nije se valjda "uciglio"
 
Malopre sam primetio da mi je na ekranu boot sekvenca (ono sa LG logoom). I ništa se ne dešava samo stoji tako. Izvadio sam bateriju i ponovo upalio i ušao je u software. Ali nakon par minuta ista priča. Sad samo prikazuje boot ekran. Jel imao neko sličan problem? Nije se valjda "uciglio"
Nisi imao sreće - falicna serija telefona - riknula matična ploča
Jel ti 505 ili 508 serija? - koliko znam samo te imaju problem

LG V10
 
505 serija. Toga sam se i plašio

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Probaj da nađeš neki polovan sto nije iz te serije a koji ima neki drugi problem - jedino tako ti se isplati popravka-drugo se ništa ne isplati - matične su oko 100e plus zamena

LG V10
 
505 serija. Toga sam se i plašio

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Jesi tel kupio nov ili polovan, pitam, jel ako si nedavno kupio polovan, ko god je prodavac znao je šta radi. Ako je sa garancijom dobićeš zamenu, 100%

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jesi tel kupio nov ili polovan, pitam, jel ako si nedavno kupio polovan, ko god je prodavac znao je šta radi. Ako je sa garancijom dobićeš zamenu, 100%

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Kupio sam nov u septembru. Ima garanciju. Odneo je dečko od kog sam kupio u ovlašćeni servis u BG i kao rekli su mu da je do software-a. Al koliko sam gledao na netu uglavnom je ploča problem. Biće gotovo krajem ove ili početkom sledeće nedelje. Baš me zanima šta je na kraju problem.
 
Kupio sam nov u septembru. Ima garanciju. Odneo je dečko od kog sam kupio u ovlašćeni servis u BG i kao rekli su mu da je do software-a. Al koliko sam gledao na netu uglavnom je ploča problem. Biće gotovo krajem ove ili početkom sledeće nedelje. Baš me zanima šta je na kraju problem.
Sreća pa ima garanciju ili bi bilo ćao zdravo
Nema veze sa softverom
I obavezno neka ti kažu šta su radili - ako nisu zamenili matičnu to je nešto skarabudzeno i postoji mogućnost da se opet desi
U svakom slučaju bi trebao da tražiš nov telefon zato što te problematicne menjaju

LG V10
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre neki dan zvao LG Srbija da vidim da li bi mi uvazili u slucaju kvara garanciju. Telefon je inace kupljen u Madjarskoj(KP) i ima njihovu garanciju. Rekli su mi da sa vazecom garancijom i racunom, mislim da je Mobis ovlascen servis, mogu da poprave telefon.:)
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre neki dan zvao LG Srbija da vidim da li bi mi uvazili u slucaju kvara garanciju. Telefon je inace kupljen u Madjarskoj(KP) i ima njihovu garanciju. Rekli su mi da sa vazecom garancijom i racunom, mislim da je Mobis ovlascen servis, mogu da poprave telefon.:)
Trebalo bi da menjaju aparat

LG V10
 
Ne znam da li bi zamenili uredjaj ili bi onda morao da saljem u Madjarsku. I ko bi onda dao novi telefon?
 
Kupio sam nov u septembru. Ima garanciju. Odneo je dečko od kog sam kupio u ovlašćeni servis u BG i kao rekli su mu da je do software-a. Al koliko sam gledao na netu uglavnom je ploča problem. Biće gotovo krajem ove ili početkom sledeće nedelje. Baš me zanima šta je na kraju problem.

Popraviti mogu jedino tako da isključe dva brža (problematična jezgra) na toj ploči, mislim da je bender pričao (na ovom forumu) o tom postupku - kad je problem postao zaraza, ali ako ga tako naprave, to onda nije ono što smo hteli i platili.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Popraviti mogu jedino tako da isključe dva brža (problematična jezgra) na toj ploči, mislim da je bender pričao (na ovom forumu) o tom postupku - kad je problem postao zaraza, ali ako ga tako naprave, to onda nije ono što smo hteli i platili.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Kako otkriti ovo?

Inace moj usao u bootloop, garancija naravno,zamenjena osnovna ploca...
 
Šta, da li je ploča zamenjena ili da li su zaključali 2 jezgra. Prvo, ako su zamenili ploču, treba da ima drugi serijski broj, koji sigurno ne počinje sa 505 do 508 neki kažu i 509. A aktivnost i broj jezgara, recimo CPU-z za android instaliraj pa pogledaj, to onako laički mogu ja da kažem. A ovi koji se bolje razumeju, čačkaju po skrivenim podešavanjima, sigurno znaju još neku caku.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
^to za jezgra... ne pitam za sebe nego ovako, ja sam dobio novu plocu
 
pa i svaki benchmark ce da da drasticno losiji rezultat, zar ne? :)

Inace, ja rutovah svoj, i ono sto je meni jako bitno: LG Backup and Restore je dosta dobro odradio posao, vratio sve aplikacije i dosta podesavanja, pa makar oko toga ne moram da se cimam...

Sad jos da otkrijem sta mi tacno drzi telefon awake (ugasio sam privremeno google backup opciju, kao i google photos i sve slicno), ubacio gsam, ubacio better battery stats i wakelock detector, dakle sveeee :d

Inace, za one koji su rutovali, da li ste mijenjali kernel? Ovaj mi izgleda zanimljivo, jer je blizu stock varijatne
http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/kernel-simplegx-kernel-v1-0-0-t3290211
 
Ne znam da li je jos neko uradio root. Jedva cekam da javis sta zdere bateriju i koliki ces sot da postignes sad. Ti si na L?
 
Nazad
Vrh Dno