Šta je novo?

LG G4

Ne znam koliko kosta, posto na oglasima nisam mogao da nadjem ni jedan. Ja bih ti preporucio da uzmes nesto novije, posto je taj telefon sad napunio 3 godine. P9 lite je odlican izbor za male novce.
 
Pa da se upisemo u bootloader probleme, serija 511, izdrzao godinu i dva meseca. Jednostavno bez naznake prilikom vadjenja.iz dzepa docekao me samo lg logo i tjt. Poslato danas u servis pa videcemo sta ce reci.
 
Poslednja izmena:
Ako imas garanciju, neće biti problema. Zameniće ploču.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kako? Koji ti je zadnjumi rom?

Послато са LG-H818 уз помоћ Тапатока
 
Kako? Koji ti je zadnjumi rom?

Послато са LG-H818 уз помоћ Тапатока
Za kako idi na xda, ima dovoljno tema, mora se to malo pratiti i iščitati. U svakom slučaju softver je LGUP, samo treba naći odgovarajući nebrendirani rom. Ne sećam se više gde sam ga našao tačno. Imam security patch od prvog marta.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Pa daj da zatvorimo ovaj forum kad već postoji engleski forum.

E pa svašta.

Послато са LG-H818 уз помоћ Тапатока
 
A ja vidim da se ti i dalje praviš pametan, tipično... Su ti zamenili kojim slučajem ploču? Nisu? Ćuti

Edit: pri tom, i sam si isključio jezgra, i još tražio pomoć po xda kako da odradis isto, a ovamo se puvas, veliki doktor nauka... Zna čovek kako da troluje i to je to, jedan post u kom nešto konkretno kaže ili pomogne nema...

PS. Da si iole pročitao šta si quote-ovao, video bi da je čovek pitao šta može sa pločom da se uradi. Da malo razmisliš, verovatno bi skontao da čovek ima garanciju, ne bi se baktao po forumu, već bi ga odneo u ovlašćeni servis. Ja sam mu rekao koja mu je opcija moguća da proba, pokušao da pomognem... Ti si mu rekao... A da, nisi....

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
su mi zamenili? :trust: Naravno da SU! Ne bih pricao napamet, i vec sam rekao da su zamijenili! Od papira nisam imao nista! Dobio sam maticnu mislim iz februara 2017-e, mogu provjeriti ako je kome bitno. A zamijenice mi i na drugom G4 (samo da ga bekapujem), isto kao sto su zamijenili mojoj drugarici u UK, isto bez papira. Ako objavim screenshot sa lg g4 sa novom maticnom i nalogom iz servisa, hoces li konacno da ucutis na ovoj temi?


P.S. Jel su tebi opravili g4 za dz?

Послато са HTC Desire 310 dual sim уз помоћ Тапатока
da, za dz
Siguran sam da su mu popravili... Nema garanciju, nema nikakav dokaz o kupovini, i ima otključan bootloader, lol

drago mi je da si siguran... Samo prestani vise ljude da ubjedjujes da tebi salju telefon na "opravku", nismo od juce :wave:

Ako imas garanciju, neće biti problema. Zameniće ploču.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
ne treba garancija za g4, provjere da li je u garanciji preko IMEI broja. Jedino ako nije u garanciji ili ako je kraden i sl...
 
Izgleda da je ovo tacno i da svi imaju garanciju preko imei broja ne treba racun. Bar su meni tako kazali

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
pa rekao sam vam to prije 2 mjeseca, prije mjesec i evo sad, i i dalje je "izgleda" tacno, a ne "sigurno" :d

Mada, ko ne voli ovlastene servise za dz, uvijek moze kod Stojsica da grije, hladi, pritiska i sve ostalo sa procesorom proba... :D

PS Ubacih sinoc Lineage 14.1 s namjerom da samo dan-dva testiram, prije nego ubacim neki od stock-based ROM-ova, ali toliko fino radi, da se razmisljam da ga ostavim. G4 mozda nikad nece ni dobiti 7.1.2, ne bi me cudilo da najesen bude samo 7.0. Sto se SoT-a tice, tel je umro tacno na 5h i 0 minuta sa starijom baterijom, koja je rijetko preko 4h davala :)
 
Za g4 menjaju, za ostale nece. Slao mail, pitao, i odje*ali me. Navodno priznali kvar samo za g4, a ja ne znam jos ni jednog lika kome je flex 2 sastavio dve godine. Slep*i. Uglavnom tesko da ce mi vise LG biti opcija pri izboru telefona.
P.S. Svratio i do servisa jednog u BG (vidim dosta ga hvale), rece mi momak da mi se ne isplati bilo sta raditi i da nema potrebe da mi uzimaju dzabe pare, sem ako nemam neke bitne podatke koje bih hteo da izvadim, jer drzi dan-dva. Posto sve dizem na cloud ne znaci mi nista. Okacio na oglase za delove...
 
Jel crkavaju one ploce na kojima se vec desio bootloop al je softverski reseno pa radi na 4 slaba jezgra? Vidim prodaju se takve ploce pa ne znam da li se isplati takva vrsta popravke, sto se performansi tice ne bi mi smetalo da bude sporiji, samo me zanima da li ce crci opet pa da ne bacam pare za dzabe

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
moguce da sam vec dosadan, ali: zasto ga ne poneses u ovlasteni servis da ti stave novu plocu za dz? o_O
 
nisi dosadan, ali imam par problema, kao prvo ne odgovaraju mi iz servisa a nemam vremena da idem u bg, a kao drugo telefon je ostecen tj staklo ekrana je puklo pa ne verujem da bi mi i uvazili garanciju

ne znam ni kakva je procedura i ako odem u bg, da li ce odma moci da mi kazu da li ce uvaziti zalbu ili cu morati da cekam nesto
Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa, ako ne mozes da se iscimas oko servisa, kontaktiras ih telefonom/mejlom/kako vec, onda i nemas neku drugu opciju, sem da kupis polovnu plocu. Ali ako je i ekran pukao i ploca mrtva, a neces da ga nosis u servis, ja bih ga penzionisao.

BTW, sad stavih Resurrection Remix na svoj, da malo testiram, 74000+ u Antutu na prvi pokusaj o_O
 
Pa jel mislis da bi mi prihvatili garanciju ako je staklo puklo? :D Pre bih ga popravio za neke male pare nego penzionisao, ne gledam nikad na vrednost da li cu kasnije moci da ga prodam, samo bih da ga koristim koliko mogu :)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
to bi morao njih da pitaš za staklo, možda i bi, jer bootloop nema veze sa displejom. A displej+matična - opet dobiješ sakat telefon. Zavisi za koliko se prodaju te ploče koje pominješ?
 
Displej mi uopste nije problem, koristio sam ga skoro god dana takvog, a video sam na kp maticne takve za 50e mozda bi i spustio malo cenu, ko zna :D

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
I bratu G4 otišao u večna lovišta, kupljen novembra 2015, 509 serija. Da li mora lično da odnese u ovlašćeni servis ili može poštom da sredi to, pošto nije iz Bg-a?
 
Poslednja izmena:
pa najbolje da pitate servis, a ne forumaše za sve detalje oko zamjene ploče. Ono što ja mogu da potvrdim je da mijenjaju i bez papira.
 
Poštovani,

S obzirom da je telefon je proizveden u 9. mesecu 2015. godine i  da je proslo više od godinu dana od datuma proizvodnje, nismo u mogućnosti da servisiramo aparat u garantnim uslovima bez važećeg garantnog lista.

Hvala na razumevanju,

Pozdrav

tako da nista od servisa ako je tel stariji od godinu dana

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
OK, evo i odgovara MESC servisa meni. Nakon što sam im napisao da telefon imam oko godinu dana, da je crkao pre oko nedelju dana, ali nemam garanciju. Kao što sam i rekao, u većini slučajeva gledaju kako da odbiju da odrade telefon. Telefon G4 treba da ima garanciju dve godine, a ne godinu dana, ali su mi oni servirali priču. Nemam telefon, u mail-u sam dostavio imei broj neke ploče koja je bila kod mene na popravci, čisto sam informativno hteo da proverim. Naravno, bootloader nisam pominjao, a da je otključan, imali bi razlog više da me odbiju. Ne kažem da mom dragom prijatelju joriq-u nisu zamenili, ali kažem da definitivno nije sve kao po loju, kako je on to objasnio...

Nista ne radim bez dokaza... Pozdrav
8bdb598194403ec0eb6d87070de76368.jpg


Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Sramota!
Meni je danas istekla garancija od 12 meseci i cekam svakog dana da baci kasiku.
Znaci nista od zamene mp za dz.:(
 
Poslednja izmena:
Ahahah, pa koji ciganluk. Meni na g flex 2 rekose kako ne moze, ali bi moglo da je g4. Sad vama prodaju pricu kako ne moze ni na g4, ali bi moglo da je star do godinu dana...sta li bi sledece smislili kad bi im neko pustio poruku sa fonom mladjim od godinu dana...bilo bi verovatno vas nema kozna ledja nego plasticna, ne moze. [emoji1]
 
pa najbolje da pitate servis, a ne forumaše za sve detalje oko zamjene ploče. Ono što ja mogu da potvrdim je da mijenjaju i bez papira.

A da te pitam nešto,možda znaš.Imam lg g4 garancija mu je 24 meseci i istice mu garancija februara 2018,garancija je od lg-ja.Telefon je kupljen u Bugarskoj u Tehnomarketu,ali se ta firma zatvorila u gradu gde je tel kupljen,da li mesc prihvata garancije obzirom da imam lg garanciju do februara 2018,a imam i računte firme iz Bugarske
 
ne bih ti znao, ali meni je istekla godina kad sam uletio u bootloop, i prihvatili su... U Podgorici inace
 
Izvinjavam se, znam da je nekulturno, ali danas mi se desio bootloop na G4 i pošto sam se propisno iznervirao, nisam baš u stanju da čitam 400+ strana.

Pročitao sam par random strana i ne mogu da nađem podatak koliko košta zamena ploče u ovlašćenom serviu (u ovom MESC-u)?

Moj je iz avgusta 2015. H815, 506 serije i (1.1) je na nalepnici. Nemam garanciju ni fiskalni račun. Kupio sam ga na KP i do danas je radio odlični, bez ijednog resetovanja i vađenja baterije. Igrice ne igram i nemam instalirane. Malo se jače zagrevao, kao i svaki telefon, kad koristim navigaciju (HERE). Danas sam ga stavio na punjač. Vratio se u sobu po njega i on je vrteo početni ekran i bio vreo. Izvadio sam bateriju, karticu, SD i uspeo sam da ga upalim posle nekoliko sati. Bekapovao sam sve na google nalog. Iskreno bojim se da ga sad vratim na punjač, ali pošto je na 15%, moraću.

Da ne širim dalje, osnovno pitanje je koliko košta zamena ploče za novu, nove serije, koja bi trebala da radi?, jer sam ja telefonom zadovoljan i verovatno bih kupovao G6 ako bih morao da uzmem novi telefon, ali ovo je mesec u kom moram da platim registraciju, kasko, ostatak porodičnog letovanja kad dožem u julu u hotel i još tamo trošak, pa mi se 500+ evra uopšte ne daje.
 
Verujem da je u MESC-u oko 200€, ali nemam tačnu informaciju, pa ako neko ima, neka me ispravi. Mislim da se to svakako ne isplati, jer toliko košta drugi G4, ispravan... Što ne odradis isključivanje jezgara, ukoliko je moguće? Mislim da ti je to najbolja, i definitivno najjeftinija solucija (ukoliko znaš da koristiš Google, čak i besplatna)... Samo pretraži malo G4 bootloop fix, ili G4 ilapo fix, ima gomila tutorijala....

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno