Šta je novo?

LG G4

Imas na yt dva klipa, kucaj ilapo fix g4. Ukratko objasnjenje sta treba da uradis. Moras da otkljucas bootloader (imas na uputstvo lg sajtu i to samo ako ti je telefon EU model) i zatim ga rutujes. Ako ti telefon nije EU model onda moras da skines system rooted image instaliras ( mislim da ima samo za android 5.1.1). Nakon sto si rutovao pratis korake sa youtube za ilapo fix prvi klip i zatim drugi klip gde instaliras onu aplikaciju da se aktiviraju 4 jezgra. Ja sam telefon ozivljavao grejanjem pistoljem za topao vazduh na 250 stepeni oko 8-10min, naravno prvo ga rastavis skroz.
Nadam se da sam bar malo pomogao.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Imas na yt dva klipa, kucaj ilapo fix g4. Ukratko objasnjenje sta treba da uradis. Moras da otkljucas bootloader (imas na uputstvo lg sajtu i to samo ako ti je telefon EU model) i zatim ga rutujes. Ako ti telefon nije EU model onda moras da skines system rooted image instaliras ( mislim da ima samo za android 5.1.1). Nakon sto si rutovao pratis korake sa youtube za ilapo fix prvi klip i zatim drugi klip gde instaliras onu aplikaciju da se aktiviraju 4 jezgra. Ja sam telefon ozivljavao grejanjem pistoljem za topao vazduh na 250 stepeni oko 8-10min, naravno prvo ga rastavis skroz.
Nadam se da sam bar malo pomogao.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Jesi uspeo da ga ozivis sa tim grejanjem? Meni ne sljaka ovaj fix pa sad gledam sta cu sa njim :D

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ozivim ga tipa na sat-dva taman da odradim ove korake :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam ga zamrzivacem ozivljavao da odradim te korake i na kraju opet nista, mom izgleda nema spasa...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Imas na yt dva klipa, kucaj ilapo fix g4. Ukratko objasnjenje sta treba da uradis. Moras da otkljucas bootloader (imas na uputstvo lg sajtu i to samo ako ti je telefon EU model) i zatim ga rutujes. Ako ti telefon nije EU model onda moras da skines system rooted image instaliras ( mislim da ima samo za android 5.1.1). Nakon sto si rutovao pratis korake sa youtube za ilapo fix prvi klip i zatim drugi klip gde instaliras onu aplikaciju da se aktiviraju 4 jezgra. Ja sam telefon ozivljavao grejanjem pistoljem za topao vazduh na 250 stepeni oko 8-10min, naravno prvo ga rastavis skroz.
Nadam se da sam bar malo pomogao.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Inače, rutovanje nije obavezan korak. Neki telefoni automatski imaju aktivna 4 jezgra nakon instalacije softvera za isključivanje jezgara (nema pravila, neki aktiviraju 1, neki 4 jezgra, 50/50%). Ako se aktiviraju 4, nema potrebe za otključavanje bootloadera i root-ovanje...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Ček, ček. moj tel je na stock androidu 6 - rumun je, ništa nije otključavano ni rutovano, ja već ušao u download mode, firmware update piše, svakako mi nije jasan ovaj deo - jel u LGUP piše idem na upgrade, kvačica na BIN FILE, ali šta - treba da skinem neki kdz image ili šta već?
Tamo gore u folderu ima za moj tel neki tot fajl, jel usmerim na to? "LGH815AT-00-V20a-GLOBAL-COM-NOV-02-2015+00_RECOVERY_6.0.tot"
 
Poslednja izmena:
Moguce, nisam znao ovo. Ja sam napisao kako sam ja radio, u svakom slucaju nemas sta da izgubis posto je telefon vrisnuo

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ček, ček. moj tel je na stock androidu 6 - rumun je, ništa nije otključavano ni rutovano, ja već ušao u download mode, firmware update piše, svakako mi nije jasan ovaj deo - jel u LGUP piše idem na upgrade, kvačica na BIN FILE, ali šta - treba da skinem neki kdz image ili šta već?
Tamo gore u folderu ima za moj tel neki tot fajl, jel usmerim na to? "LGH815AT-00-V20a-GLOBAL-COM-NOV-02-2015+00_RECOVERY_6.0.tot"
Da, na taj tot ga usmeris...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Screenshot_1.jpg


Ne kontam - ovo si mislio, samo klik na sliku, jedino ako si mislio nešto drugo?
 


Šta li ovo znači?
To znači da nije dobar tot fajl koji si skinuo. Imaš android 6, i fajl je za android 6, ali nije zvaničan, već ga je neko cackao... Imam ja android 6 fajl koji radi, i kojom ne bi gubio podatke... Ako se ne snađeš u međuvremenu, javi se na PP. Neću biti online narednih par sati, idem u inostranstvo pa dok ne stignem do hotela, ali posle ću biti

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
je, samo što neće više da uđe u download mode :test::wall:, tj. ne budi se više
 
I da nam ne bude više ni jedan izgoreli G4 u 2017!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Evo i moj G4 crkao(bootloop) pre 10 minuta tokom dopisivanja i pricanja na mesindzeru ako je neko dobre volje da objasni kako i sta mogu da uradim.
Imam neku garanciju kao ali nema fiskalni pa ne znam da li vredi da saljem negde.imam kao ugovor iz mts i neku reklamacionu izjavu iz CT Computers.
 
Poslednja izmena:
Evo i moj G4 crkao(bootloop) pre 10 minuta tokom dopisivanja i pricanja na mesindzeru ako je neko dobre volje da objasni kako i sta mogu da uradim.
Imam neku garanciju kao ali nema fiskalni pa ne znam da li vredi da saljem negde.imam kao ugovor iz mts i neku reklamacionu izjavu iz CT Computers.
Odnesi u servis, nemoj ugovor nositi. Bice ti sredjeno.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ovo mi je odgovorio lg.com/rs koje sam kontaktirao preko e-maila.

Poštovani Dušane!

Kontaktirajte sa ovašćenim servisom Mobis 011-3133-314. Beograd Bul. Mihajla Pupina 117. Ali ako ste kupili preko MTs-a možete i tamo predati,oni direktno šalju kod nas.

Je'l zna neko da li ima neki Comtrade shop u Novom Sadu posto koliko ja vidim ima samo u BG.Zvao sam i Mobis i CT ali se ne javlja niko verovatno ne rade pa cu zvati sutra da vidim sta mi je ciniti...
 
Pozdrav svima.
Iscitala sam temu i uglavnom sam upoznata sa problemom koji ide uz ovaj telefon. Planiram ovih dana da ga kupim preko oglasa kod coveka koji ima pisanu garanciju iz Vipa do 2018 godine i fiskalni racun.
Brat ima isti model i na svu srecu nista mu se jos nije desilo.
Zanima me, znate li da li, ukoliko se telefonu ista desi, mogu ja nositi u servis telefon?
 
Iskreno da mogu da vratim telefon uzeo bi s6 ili s7 a ne g4.Licno nikad vise necu uzeti LG.
Moj savet ti je da ides na S6 ili S7.Jednostavno G4 je promasaj.Rizikujes da izgubis podatke,bootloop,ocajna baterija,ghosting(burn in),plastika,probijanje svetla,dosta bagova unutar sistema itd. lista samo ide...
 
Iskreno da mogu da vratim telefon uzeo bi s6 ili s7 a ne g4.Licno nikad vise necu uzeti LG.
Moj savet ti je da ides na S6 ili S7.Jednostavno G4 je promasaj.Rizikujes da izgubis podatke,bootloop,ocajna baterija,ghosting(burn in),plastika,probijanje svetla,dosta bagova unutar sistema itd. lista samo ide...
Burn in??? Ima Još stvari što si lupio

S7 EDGE
 
Postoji burnin to sam ja reklamirao

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Bagovi unutar sistema? Ovaj telefon je odličan i neverovatno optimizovan, baterija je u skladu sa kapacitetom i ekran je vrlo dinamičan, možda najbliži amoled ekranima (koji imaju sličnu falinku ali se za razliku od image retention trajno ucrtavaju). O kameri je suvišno pričati, plastika ne puca i ima svoje jasne prednosti kao materijal a poklopac se skida... Jedini problem ovog telefona je dosta čest kvar ploče, što onog ko ima garanciju ne treba puno da brine.
IPS nema burn in, čisto da napomenem kome treba.

@RadmilaM Koliko se secam iz ove teme, cini mi se da mozes da nosis na servis ali ako dodje do toga da dobijes drugi telefon, trebace ti ovlascenje/punomocje onog na cije je ime (ode se u opstinu i overi na tvoje ime). Precesljaj jos malo temu, znaces tacnije o tome.
 
Poslednja izmena:
Iskreno da mogu da vratim telefon uzeo bi s6 ili s7 a ne g4.Licno nikad vise necu uzeti LG.
Moj savet ti je da ides na S6 ili S7.Jednostavno G4 je promasaj.Rizikujes da izgubis podatke,bootloop,ocajna baterija,ghosting(burn in),plastika,probijanje svetla,dosta bagova unutar sistema itd. lista samo ide...

Uh, brat nista od ovoga nije imao niti je pominjao. Ne smatram da je G4 promasaj jer ima odlicne ocene.
Za sada sam primetila jedine primedbe na bootloop koji se desava, ali sto kazu uz garanciju je i to resivo.

Inace, da si predlozio bilo sta od telefona, a ne Samsung mozda bih i poslusala. Samsung vise nikada. :D
 
Lupio čovek pa ostao živ - jedini problem su matične ploče

S7 EDGE
 
Da, za to sam citala sto na domacim sto na inostranim forumuma, ali i to se desava zavisno od serije izgleda. :)
 
Nazad
Vrh Dno