Šta je novo?

LG G3

Poz svima,

evo uzeo zam LG G3 pre 7 dana u Telekomu,i mogu reci da sam prezadovoljan,i ako sam sve dvoumio izmedju njega i M8 ipak sam prelomio za ovaj..Uzeo sam 3 gb/32 gb verzju.Pre njega sam imao LG 4x HD koji je bio ok telefon ali ne mogu da se porede.
Telefon prosto leti,nisam neki bas zahtevan korisnik,vrsljam po netu,slusam muziku,odgledam koji video,malo odigram koji igru nije da ga stedm:d i mogu reci da sam prezadovaljan baterijom.Najvise sto sam se odlucio za ovaj je velicina displeja.Pogotovu mi se vise svidja od izduzenog displeja na M8 to me je nerviralo i kad sam imao htc one v.
Uglavnom ja do sad nisam primetio nikakve bagove,stucanja ili da mi brekce :p,baterija sew drzi junacki,izdrzi mi komotno ceo dan mada ga i ne silujem,ko uostalom u danasnje vreme ima vremena da bulji u telefon po 3-4 h dnevno kad budan provedem 16h.Tako da mi komotno pregura dan,evo sad je na 66% a jutros skinut sa punjaca.
Brz je,odlican odziv,odlicna kamera(bar za moje standarde),puno gluposti koje mozes da modifikujes(sto je za mene bitno)..Uglavnom ko se dvoumi,sigurno se nece pokajati ako uzme.

E sad jel neko zna gde moze da se uzme lg wireless punjac?I koliko se krecu cene za njega otprilike?
 
Sad sam definitvno zakljucio kada mi se desava restart - knock code je ugasen ali double tap je po default upaljen i restart se desava kada idem double tap da mi se pojavi lock screen kada je standby. Naravno ne svaki put vec jako retko, ali je iritantno, a kad se desi desi se iskljucivo tada...
 
Sad sam definitvno zakljucio kada mi se desava restart - knock code je ugasen ali double tap je po default upaljen i restart se desava kada idem double tap da mi se pojavi lock screen kada je standby. Naravno ne svaki put vec jako retko, ali je iritantno, a kad se desi desi se iskljucivo tada...
Jako cudna stvar, sto mu ne odradis rom opet? Mozda ce srediti.
I da li primecujes mali lag u meniju kada prelazis sa prvog na drugi set ikonica?
 
Poslednja izmena:
Ja koristim screenknight stigne iz UK za par dana dok ti stigne ovo iz Kine telefon ce ti biti vec dva meseca star.
Ili bar nabavi neku foliju ja kad sam moj kupio nije bilo nicega pa sam kupio koznu futrolu ali i pored toga mi je za 7 dana zaradio jednu linijicu na ekranu od nekih 2mm kako nemam poima.
 
Poslednja izmena:
Jel moze negde da se nadje quick circle case kod nas?
 
Може, видео данас у Теленору на Булевару, оригинални LG.
 
Jeste da ja ne koristim ali moram da pitam... devojka ima problema da kada udje u neku aplikaciju i izadje da joj se Wallpaper na Home screen-u razvlaci. Prvo na levu pa na desnu stranu i pritom ostanu crne linije sa druge strane ekrana. Na kraju se to i namesti ali nervira.
Djilkosh me je savetovao da mu stavim Nova launcher ali mene zanima jel ima nekih drugih resenja? Jer se generalno zali da joj pravi taj problem sa Wallpaper-om, kada stavi drugi ili npr kada promeni font. Ponekad radi sve normalno dok opet nesto ne promeni u podesavanjima.

Vec se razmislja da ga menja jer je razocarana posto sa G2 nije nikad imala slicnih problema.
 
Ako je 2500 idem sutra da je uzmem, preko grane su 50$
 
Jel ovo neka vrsta brzog punjaca?
 
Jesi kupio?
Ja narucio preko ebay-a treba da mi stigne za koji dan.
 
Ja sam takvu dobio u Telekomu uz telefon..Ali ima razlike izmedju te i one od 50$.Ova koja se kod nas prodaje za 2500 nema opciju wireless punjenja telefona.Tj one imaju neke pinove il sta vec za to(ima na netu pa vidite:type:)Ja cu moju ne koriscenu veceras da stavim na prodaju.

E sad posle 7 dana koriscenje da kazem moje utiske za sve one koji se premisljaju oko kupovine.

Ovako.

1.Telefon zna po nekad da maaaalo laguje ali meni je to iskljucivo kad otljucam telefon,inace posle toga ide sve veoma brzo i tecno.Nisam primetio neke vece lagove jer ja bi prvi od toga ludeo,

2.Ekran je fenomenalan,sad vecina kaze nema razlike.Ja bih rekao suprotno.Moj brat ima G2 koleginica 5s i pustali smo isti video.Cak i onai kazu da je kod mene bolje.Sad mozda je placebo efekat ali svi smo primetili razliku.Kontrast mozete da podesite rucno,osvetljenje jeste slabije nego na ostalim top modelima.Mada ja kad stavim na 70% osetim vec da mi smeta ocima.
Losa vidljivost na suncu.Ja iskreno nisam nesto primetio,njakao sam ga u svim zivim varijantama i uvek mi se videlo odlicno pod bilo kojim uglom.Jeeeedino mi se nije svidelo reprodukcija videa na suncu,tu iskreno veoma losa vidljivost.

3.Kamera je vrhunska.Pogotovu kad je stavim na max settings.Slika je kristalna.Pre neki dan sam terao koleginicu da trci i skace:d bukvalno uslikana savrseno,bez mutnog itd.Jedino jos nisam probao kakva je silka kad sam ja u pokretu:p.Video takodje odlican,mada nisam ga preterano njakao u video modu

4.Baterija.Vidim da dosta kude bateriju...Evo ovako je kod mene,kao sto sam ranije rekao nisam bas neki heavy user.Ali obavezno moram bar 1-2h neta(u prevozu),malo muzike,gledanje snimaka,slikanje,snimanje videa,dosta poziva i poruka tokom dana..Uglavnom mob net ili wifi mi je ukljucen celog dana,sync takodje celog dana.
I evo juce sam imao 4.38h SOT I jos 31% baterije znaci spucao bi glatko preko 5h..Ako mi neko i ne veruje napravicu za vikend ss.
Jedino sto sam iskljucio je nekoliko system app koje sam gasio na svim pre mobovima,odradio sam root,brightness mi je ili na auto 70%.Ili iskljuceno auto ali na 60%.Takodje data mi mnooogo vise trosi bateriju u odnosu na wifi,osetna je razlika
E sad jedino sto sam primetio da mi bas prozidire bateriju su igre,to mislim da bas kida bateriju valjda zbog ekrana.

Uglanom dan komotno zavrsim sa 20-30% skinem ujutru oko 7h i stavim negde oko 01h na punjac,uz 4.5-5.5 sot

Uglavnom telefon je fenomenalan,pogotovu sam ga kupio zbog velikog ekrana od 5.5 inča koji su uspeli da ubace u kuciste velicine ostalih top telefona,tanki okviri oko ekrana...Naravno i sve ostalo unutra:D.

Ostale stvari...Zvucnik nije bas najsjaniji tj moglo je i bolje,mada mi se veoma svidja glasnoca prilikom reprodukcije,sto se tice updejta vec sam 2 dobio od kad sam uzeo fon,vibracija osrednje jacine,materijal onako ok ne deluje jeftino,ali opet nisam pobornik plastike,mnostvo opcija za tvikovanje i zezanje,mogucnost lakog roota,bootloader jos uvek nije otkljucan bar za nasu verziju

Uglavnom pitajte koga sta zanima.Da ne bude da sam lg fan boy...Ja obozavam htc telefone,ali nisam hteo da dam solidno vise para zbog po spec istog telefona,plus mi se ne svidja izduzen oblik ekrana na m8,i uzas kamera(naspram ove).
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problem sa slikama u fb aplikaciji? (Desava mi se da mi je pojavljuju beli trouglovi i uzvicnici na crnoj pozadini umesto slike)
I jel ima neko problem sa prelaskom sa wifija na 3G ili iz nacionalnog rominga na 3g??
 
Izasao update - navodno poboljsanja za knock on, bateriju i performance ako se dobro secam.
 
Nazad
Vrh Dno