Šta je novo?

LG 38WN95C-W vs LG 40WP95C-W

deki21

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruke
91
Poena
160
Da li neko mozda ima neki od ova dva monitora ?
CItam na reditu da su slova premala na 40 inca 5k2k. I da prakticno moras da se snalazis kako da zumiras neke aplikacije.
U glavnom pisakram pa mi treba veliki monitor i cist text. ALi uvece odigram po nekad neki FPS kao cyber punk.
 
Ovde imaš test i poređenje ova dva monitora: https://www.rtings.com/monitor/tool...wp95c-w/14466/21827?usage=3623&threshold=0.10

Kod 38" modela PPI (pixels per inch) je 111 što je praktično isto kao 27" 1440p.
Kod 40" modela PPI je 142 što je praktično isto kao 32" 4K. Dakle, na 40" će definitivno biti oštrije ali i sitnije, i verovatno ćeš morati da koristiš makar 125% skaliranje, možda i 150% (zavisi od tebe). Za Windows i većinu stvari nije problem ali ne skaliraju svi programi isto i neki će možda da zezaju. Opet, zavisi od stvari koje radiš i programa koje koristiš. Probaj da izguglaš kako se programi s kojima radiš snalaze sa skaliranjem i u 4K rezoluciji na 32", pošto je efektivni PPI isti.

Van toga, 38" je definitivno bolji za igre jer ima nižu rezoluciju, dakle lakše za grafičku da gura, plus 144Hz osvežavanje vs. duplo manje na 40" modelu i bolja GSync kompatibilnost. 38" model je i dosta svetliji (ali je kontrast verovatno malo niži zbog Nano-IPS panela ali ko zna da li bi primetio). Konekcije su im skoro iste, 40" model ima Thunderbolt 4 umesto 3, ako ti nešto znači.
Ne znam, veličina i oštrina na 40" modelu su primamljivi ali mislim da je 38" model malo bolji izbor overall...
 
Hvala puno za sjajan komentar. Definitivno idem ka 38. Video sam nekog lika na youtubu, kaze ne znam kako da povecam slova na 40'' 5k2k a na vecini aplikacija i oci me bole.
 
Nazad
Vrh Dno