Šta je novo?

Levi kanal zabusava!

RobbieM

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2007
Poruke
222
Poena
319
Eto treba mi mali savet, naime od pre neki dan je poceo levi kanal na pojacalu da me zeza... Svejedno dal je A ili B out... Ponekad se slabije cuje, ponekad jednako, nekad se iskljuci skroz, nekad izostane samo bass... Onda malo pojacam pa se vrati ili iskljucim/ukljucim out preko selektora, skljocnu releji par puta i proradi! Nisam ga nikad odvrtao preko 1/3 jer su mi zvucnici dosta slabiji tako da ne verujem da je nesto pregorelo!

Isto je ako zamenim kutije levo/desno, dakle nije do kutija i ne cuje se na slusalice! Cudno mi je to sto nekad danima radi sasvim normalno a nekad danima nece da proradi kako treba... Pojacalo je Onkyo A-8830, unutra nema ni trunke prasine ali je dosta stajalo na stand-by i skroz iskljucen!

Zna li neko sta moze biti problem i gde u Novom Sadu ima pouzdan servis? Ili je to nesto sto mogu i ja sam resiti sa svojim prosecnim znanjem o lemljenju i elektronici?
 
Ako ne znas odakle da pocnes onda taj problem nije za tebe. Nadji krstenog majstora i odnesi mu pojacalo. Da ne licitiramo sta sve moze da bude, ali po opisu trebalo bi da nije skupa popravka i da moze da se odradi.
 
OK! Tako sam i mislio... E sad, TRAZI SE DOBAR I POUZDAN SERVIS U NOVOM SADU! :p

Predlozi & Sugestije....
 
Znaci niko ne zna dobar servis u Novom Sadu? Zanimljivo... :trust:
 
Zar ti ne lici to na problem sa potenciometrom?
 
Rece covek da preko slusalica nema problem. Verovatno neki hladan lem.
 
Citah preko fona, pa sam izgleda preskocio taj deo. Otpada potenciometar kao mogucnost.
 
Meni najvise vuce na relej... otvorio sam pojacalo juce i pazljivo slusao releje prilikom ukljucivanja, ucinilo mi se da jedan ne klikne...

I dalje trazim servis...
 
Poslednja izmena:
Nekada , dok sam imao potrebe za redovnim servisom Sony PS radio sam to u JEC-u na Novom naselju , evo usput i podataka http://www.datoteka.com/serbia-zute-stranice/j/Jec.html Tamo kod Tozinog sokaka ako još postoje.
Ja sam kod njih servisirao lasere na soniju ali uvek je tamo bila kamara kojekakve audio&video tehnike na popravci. Ako se dobro sećam, neki Arpad je bio gazda.
 
Razmisljao sam ja o JEC-u medjutim, mislio sam da oni vise rade TV i video, a audio onako usput... Ovlasceni su za Sony, nosi o sam i ja kod njih dvd i kojesta i bili su ok sa te strane, e sad, nazvacu ih da pitam za pojacalo...
 
Nazad
Vrh Dno