Šta je novo?

Letnje gume

Dođi i reši, ako kod tebe nema hunter mašina koja testira ceo sistem točka pod opterećenjem.
 
Dobar vulkanizer zna da okrene, rotira ()na felni, zameni gume između felni ako vidi velika odstupanja
Nove gume svakako ne bi smele da tresu, da li si proverio trap. I same felne itekako mogu da budu problem ...
 
Nisam proveravao trap bile su celicne sa zimskim doduse 15 a ove 17 bilo sve ok na tim brzinama preko 120-130.
 
Proveri pritisak.
 
Kratka je bila destinacija ali sam skoro siguran da vibracije nisam osecao na volanu.
 
2018. Na oko 90kkm sam montirao Hankook K435, trenutno 135kkm na satu, Hankook posle 45kkm i 5 sezona(naravno nije prešao punu kilometražu, tu su i zimske gume) po meni za zamenu, vratio ih umesto zimskih, mesa ima dosta, nista osteceno i ispucalo, i dalje lepo drži ali blago trese volan sa njima kada sam prešao sa zimskih i to na malim brzinama, 40-50 na sat, tu pretpostavljam da bi balansiranje ne bi pomoglo.
 
Ma ovo nema veze sa mozgom, uop[te ne može toliko da se generalizuje.

Mišelin je jedini pneumatik (naravno ne svi modeli) koji jako malo degradira svoja svojstva sve do ispod 2mm. Nije reklama, bilo je tih testova ranije dosta.
Svim ostalim performanse eksponencijalno opadaju sa smanjenjem "mesa".

Ono što sam primetio, nekad su pneumatici imali po 10-12mm šare za trošenje, neki sada fabrički dolaze sa 6-7
Potrošačko društvo ...
 
Da li ovaj grafikon podrazumeva da sve nove gume imaju saru 8mm?
Npr.MICHELIN Primacy 4 ima saru 6.5mm.
Znaci toliko hvaljeni Tigar ima istu duzinu kocenja kao neka premium guma???
Ne, ne i ne. :)

Ima dobar test matore cross climate vs nova budžet guma, mislim da ta paralela može za većinu premiuma.

Stvar koju ni testovi ni korisnici ne pokrivaju dovoljno, a to su performanse gume u kasnijoj fazi potoršenosti. Najbolje gume su tu i dalje bolje od novih budžet guma, zato treba imati u vidu cenu po km gume, a ne samo cenu. Doslovce važi stara poslovica: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
 
Apsolutno, već u februaru su temperature bile za letnje gume.
Nećemo preterivati. To što su peak temperature vazduha u podne bile prolećne, ne znači da su uslovi bili idealni za letnje gume, posebno kada se zna da je temperatura asfalta veći deo dana bila u zimskom rasponu, plus poledica po klisurama, brdima, naslage blata, rizle, itd.
Ali može da se kaže da je ova zima bila idealna za AS gume, posebno u ravničarskim predelima i gradovima.
 
Ali zato početak toplijeg perioda obećava ozbiljno maltretiranje AS pneumatika ovog leta :D
 
Tu oko 09og najavljuju okvirno oko 30*C, klasicna prolecna temperatura :)
 
Ma kakva puška. Možda je guma oštećena pri transportu ili fabricki nije dobra, treba da se ispita na hunter ceo točak. Koliko znam Coning i Uno u Cara Dušana ima tu mašinu.
Zar Coning nije pukao, ili je neko preuzeo posao pod drugim imenom?
 
Moguće ne znam. Nisam bio od 2016 recimo.
 
Nije, rade punom parom. Jedina nevolja koju su imali, pre par godina im je izgoreo slucajno ili "slucajno" centralni magacin na starom navosadskom autoputu.

Posle godine sam kupio 2 kompleta guma kod njih.
 
Dobar vulkanizer zna da okrene, rotira ()na felni, zameni gume između felni ako vidi velika odstupanja
Nove gume svakako ne bi smele da tresu, da li si proverio trap. I same felne itekako mogu da budu problem ...
Ne možeš da reklamiraš neispravnu gumu jer je dobar vulkanizer rekao. Hunter daje izveštaj koji prodavci guma prihvataju. Košta ali je najlakši i najsigurniji način da se reši problem. Pišem jer sam pre dosta godina na tezi način došao do te mašine i Coninga i rešio problem tek tad. Simptom isti, na balansu guma ravna, izbalansirana, na većim brzinama i pri opterećenju kreće da trese. Posebno je eskaliralo kad se u tom opsegu 130-140 stisne kočnica, tresao ceo auto.

Bok gume je imao slabost i to je hunter mašina nedvosmisleno pronašla i obelezila.
 
Da li je neko skoro kupovao 225/60/17 XL (103) u premium segmentu?

Bio do mog vulkanizer, sutradan mi javljaju, Fulda najbolje što su uspeli da nađu.

Sad listam neke prodavnice, Toyo i neki brendovi za koje nisam čuo.
 
Nisi cuo za Toyo? Si ti igrao NFS Underground? :D To mi je bio omiljeni brend na gornjem delu stakla u vidu stickera. :p
 
Toyo je čak isporučivao ranije i fabričke pneumatike za Porše, npr, i za Subaru ... Ali ipak nisu na nivou velike ćetvorke
AS ili letnje? IPG ima Conti AS
 
Čisto sumnjam da je Toyo na nivou Fulde trenutno, ali treba naći neki test u segmentu ako postoji.
 
Ne bih se zanosio. :D

Nije za izbegavanje kao neke navedene gume ovde, što već nije loše.
 
Toyo Proxes Sport 2, nije uopšte loš

Inače su generalno bolje gume od Fulde, šta god ko mislio :)
 
Poslednja izmena:
Imali su fail-ove u poslednjih 10-ak godina, odnosno prodavali su gume (neke modele) koje su bile precenjene i iznenađujuće slabih performansi u odnosu na cenu i klasu.
Nove modele nisam pratio, moguće da su naučili na greškama.
 
Sad listam neke prodavnice, Toyo i neki brendovi za koje nisam čuo.

Nisi cuo za Toyo?

Kako si to zaključio iz moje poruke?!


A što se mog pitanja tiče, izgleda da ću ipak biti prinuđen da uzmem nešto iz 99 grupe.
Eagle F1 Asymmetric sam nekad davno vozio na Civic, ali ne sećam se koja iteracija. Sad je šestica. Ali evo ni njih ne nalazim, osim u Michelin reklami.
 
Pozovi u ponedeljak Planetu guma, hvale se na sajtu sa GY.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Da li je neko skoro kupovao 225/60/17 XL (103) u premium segmentu?

Bio do mog vulkanizer, sutradan mi javljaju, Fulda najbolje što su uspeli da nađu.

Sad listam neke prodavnice, Toyo i neki brendovi za koje nisam čuo.
izaberi SUV opciju imaces veci izbor bar na kemo sajtu
 
Ja sam kupio pre 5god GY srednju klasu i vrlo brzo se deformisala, izbacila je bocno balone.
Razumem da se desava ali su kod mene zavrsili pricu.
 
Pozdrav svima, treba da kupim nove 4 gume i na ograničenom sam budžetu. Nebih da kupujem polovne premium. Našao sam dva brenda:
  • Triangle RELIAX TOURING TE307
  • Riken ROAD PERFORMANCE

Šta mi asvetujete od ove dve, a može i neki treći brend u tom cenovnom rangu.
Hvala
 
Da javim cisto,sto se ticalo tresenja na vecim brzinama od 120-130. Oterao ponovo auto na balansiranje kod istog coveka u Cupriji i kao sve ok ali ipak ne. Zato odem u Paracin auto gumi centar Sanco ljudi imaju novu masinu za balansiranje zaboravio koja marka. Izbalansirali i konacno sve ok.
 
Nazad
Vrh Dno