Šta je novo?

Lepljenje titla - encoding

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Pokusavam da nalepim titl na mp4 film. Koristim handbrake program. Racunar mi je spor. Enkoding jednog filma mi traje oko 5-6 sati. Radim isti vec treci put jer ne mogu da pogodim kako da podesim titl za nasa slova? Pokusao sam ISO-8859-2 jer sam tako procitao. Probao sam za jezik srpski i bosanski. Ne vredi. Dobijem mozda š, ali ž, ć, č ne. Ima li neko ideju kako da podesim ovo da bih imao srpsku latinicu sa svim slovima?

image_2023-08-07_184656930.png
 
taj titl koji hoćeš da nalepiš prethodno snimi u UTF-8 encoding -u preko programa za obradu titlova. zatim taj UTF-8 titl učitaj u Handbrake a encoding izaberi UTF-8
 
A zašto ne probaš MKVToolnix?
On doduše ne radi reenkoding, ali dodaje titl u par koraka i to funkcioniše besprekorno.
Ako te zanima mogu na pm da ti objasnim, lako je.
 
A zašto ne probaš MKVToolnix?
tema za MKVToolnix, inače odličan alat
 
Nisam siguran da li je MKV podjednako univerzalno podrzan kao MP4? Mislim da sam imao neke MKV koje tv preko USB-a nije prepoznavao. Mozda je ipak sigurnija ova prva varijanta. Samo da vidim to sa titlovima, da prevedem u UTF-8 i da vidim da li ce to tako raditi.
 
Da li koristi još neko VirtualDub ?
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da taj encoding lepi titlove direkt na video. Dodavanje u kontejner je mnogo bolja opcija, a i brza.
 
🤔 ne verujem mada tu i tamo naletim na nove AVI fajlove. odavno nisam pokrenuo ovaj program. hvala na podsećanju da i dalje postoji
Pre dvaset i nešto godina bio je nezamenjiv za rad na televiziji. Interfejs nije baš za početnike, ali je pregledan. Opcije su odlične i veoma napredne. Odličan program koga su odradili studenti sa viškom slobodnog vremena :D
 
@MegaSkot sigurno nema ovakvih problema sa lepljenjem titlova?
 
Nema, koristim više od 10 godina taj app.
 
E uspelo mi je ovo sa MKV. Plus je brže jedno hiljadu puta. Sada samo imam dilemu da li mogu da se oslonim na to u smislu siroke kompatibilnosti? Da li je podjednako podržan format kao mp4?
 
Uglavnom jeste.
 
Tnx. A ovo tvoje što si predložio šta radi? I ovo sa MKV ne bi trebalo da utiče na kvalitet?
 
Ovaj app radi bas sve sto mozes zamisliti. Lepi titl sa nasim slovima, biras output format i kvalitet.
 
Ja sam malo van materije već neko vreme.
Ako si sredio titl na osnovu snimka, zar nije lakše preko MKVToolNix.
Dodaš taj video i dodaš titl, podesiš koji je jezik i slično i napravi MKV kontejner. Koliko znam ni video ni titl se ne menja ništa, ni kodek ni ostalo.
Možda i grešim ali kod mene i dalje tako nešto izbacujem i dodajem iz kontejenera.
 
Ni ja nisam bas u materiji vec dugo. Trebalo bi da je tako. Ali ipak da pitam. Deluje mi sve ok. Nadam se samo da ce moci svuda da se pusta.

Hvala svima na pomoci.
 
Ni ja nisam bas u materiji vec dugo. Trebalo bi da je tako. Ali ipak da pitam. Deluje mi sve ok. Nadam se samo da ce moci svuda da se pusta.

Hvala svima na pomoci.
Trebalo bi da ga pušta na većini uređaja, mada možda se desi na nekim starijim uređajima da ima problema. Pogotovo ako je audio snimljen u nekom drugom kodeku a da nije aac. MKVtoolnix ne utiče na kvalitet audio/videa, ne radi kompresiju (encoding) samo služi da u mkv kontejner ubaciš još neki audio strim i prevod.

Možda se takođe desi da na nekom uređaju ne prikazuje lepo prevod, kvačice i sl.
 
Preporuka za Format Factory, po meni najbolji program za lepljenje titla, ne gubi se mnogo na kvalitetu snimka ako se sve ispodešava kako treba
 
.mkv je kontejner mislim da ti ne može praviti problem sa reprodukcijom. Bitan je kodek koji je unutra. Pretpostavljam da ti zato nije pustio taj fajl.
Mediainfo pa vidiš lepo šta je unutar kontejnera. AVC većinom noviji uređaji puštaju bez problema. Desilo mi se jednom ipak kad je kontejner bio pun gomile titlova da nije hteo da pusti. Razmuxao s mkvtoolnix nepotrebno i pušta lagano.
Naši titlove rade u 1250 kodiranju.
 
Nazad
Vrh Dno