Šta je novo?

Lenovo V15 G2 - Ryzen - дискусија

Diamond

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2007
Poruke
1,344
Poena
445
Да отворимо једну тему за власнике овог занимљивог уређаја.
У фебруару 2023 је изашао нови биос.
Сад сам флешовао, ради.
Не заборавите да вратите default подешавања у биосу, напуните батерију и прикључите пуњач у струју.
Gentoo ради као змај, постигао сам температуре хард диска од око 22 степена, много мање него у Виндоусу.
 
TN panel?Kakav prikaz na ekranu?
Очајан. То му је највећа мана. 5500u са 16 гига рама, платио 55000 дин. Толико и вреди.
Има одлично хлађење и чврсту израду.
У Линуксу троши између 5 и 8 вати, на малу батерију скроз добро.
 
Windows mi nudi ovo kao opcionalni apdejt za Lenovo laptop.Sta je ovo,jel zna neko?Da instaliram,ili budem miran?:)

Capture.PNG
 
Ja sam više za preskakanje takvih stvari ako sve radi bez problema. Ovo što sada Win prčka sa bios-ima mi se uopšte ne sviđa, jer ima situacije gde je zabrljao.
 
Na lenovu ,I na Honoru, i sad na Asusu imao sam apdejt biosa,to je normalno.
 
I na Dell-u i na Acer-u... to je nebitno. Bitno je da Microsoft previše sebi dozvoljava, posebno što ako se neki problem desi tokom toga, popravka biosa na novim laptopovima zna izuzetno komplikovana da bude jer se dešava da i sa programatorom nemaš direkt pristup čipu ili uz sam bios čip se ažurira još par drugih čipova. Pa ti posle nađi problem među npr 5 čipova gde javnih informacija ima na kašičicu.

S toga, samo ako mora je moje mišljenje.
 
Lenovo V15-IGL da pitam ovde ako nije problem.
Kako I koji sistem podrzava ovo čudo.
Win 7 fesku bootabilnu neće da prepozna nešto. Ne znam gde grešim.
Fleska je ok. Desktop je radi sasvim ok instalacija radi ok. Dok na ovm čudu neće.
 
Lenovo V15-IGL da pitam ovde ako nije problem.
Kako I koji sistem podrzava ovo čudo.
Win 7 fesku bootabilnu neće da prepozna nešto. Ne znam gde grešim.
Fleska je ok. Desktop je radi sasvim ok instalacija radi ok. Dok na ovm čudu neće.

Koji je CPU u njemu? Pogledaj u BIOSu da li postoji opcija legacy boot (iliti CSM) i da li je uključena?
 
Nazad
Vrh Dno