Šta je novo?

Lenovo Tab 2 Pro cudno ponasanje.

Majstor je rekao da ako nadje rjesenje da ce javiti.
Proslo je evo 4 dana ne javlja se.
U medjuvremenu trazio sam punjac zamjenski po spec 12V i 2A i nisam nasao u gradu, eto gde zivim.Nasao sam neki kineski jeftini koji klasika ima 3 voltaze i 3 amperaze.
Ja taj tablet nisam mogao sje..ti sa 5V pitao sam kolegu elektricara.
Znaci samo alkohol ali ovo je bas nesrecan slucaj.
Imam punjac koji sam kupio ali msm da uzalud jer majstor da moze naprsviti to se odmah vidi.
Krivo mi, prezalit ne mogu...
 
Koji alkohol si ti koristio, 96% cist? Ja sa njim brisem tamo gde Mer za staklo ne moze da skine, koristim i Axel Sgrasso za odmascivanje, nikad problem nisam imao.
Moze da se desi da taj touch nije bio ok i pre toga.
 
Napravio majstor tablet...presretan sam :)
Koji alkohol si ti koristio, 96% cist? Ja sa njim brisem tamo gde Mer za staklo ne moze da skine, koristim i Axel Sgrasso za odmascivanje, nikad problem nisam imao.
Moze da se desi da taj touch nije bio ok i pre toga.
Ne, koristio sam med.alkohol valjda 70%.
Nego sta sad da ja koristim za ciscenje ekrana kad si to vec pomenuo.
Ja ovde u selu nemam neka spec sredstva za tako nesto...

Kao i svaki majstor pravi, naravno tajnu kvara zadržao je za sebe, no sad ja primjetim da mi je slika na tabletu dosta jasnije i lepša pre nego što sam ga odnjeo.
Što se punjača tiče rekao je lik jasno, oba punjača su okej za punjenje bez obzira što su 5V koristi onaj koji sporije puni.
 
Poslednja izmena:
Sta je na kraju promenio majstor, sta je bio problem?
 
Sta je na kraju promenio majstor, sta je bio problem?
Nije ništa rekao naravno na pitanje šta je bilo okrenuo je priču u kontra smjeru...samo je rekao da punjače mogu normalno koristiti.
Ali ja vidim da mi je ekran drugačiji boje jasnije preciznje i svetlina,a vidim nije ni softver nadograđen tj OS.
Ovo da napraviš treba baš biti majstor odličan...nisam mogao da ukapiram jel ga otvarao jer šarafi su ispod naljepnice ali vidim da je naljepnica skidana tako da vrlo moguče.Ali nije znači problem bio zbog punjača očito jer je rekao da ih koristim iako je 5V.
 
Los punjac izaziva ghost touch i kontinuirana upotreba loseg punjaca moze da izazove bas tvoj problem tako da se ne bih igrao s tim punjacem.

I sam si rekao da je sve radilo ok dok nisi krenuo da ga punis tim punjacem, tako da koristi taj od 12V sto imas da se problem ne bi ponovio.
 
Los punjac izaziva ghost touch i kontinuirana upotreba loseg punjaca moze da izazove bas tvoj problem tako da se ne bih igrao s tim punjacem.

I sam si rekao da je sve radilo ok dok nisi krenuo da ga punis tim punjacem, tako da koristi taj od 12V sto imas da se problem ne bi ponovio.
Pa nemam punjač da je samo 12V...i ovaj zadnji što sam kupio je 5V-9V-12V.
Oba su takva i onaj što sam dobio je samo 5V.
Nisam uspio kupiti da je samo 12V,odnosno imam ga kupiti ali na iglica priključak ne na micro USB.
Kako znaš za ovo gore navedeno?Google ili iskustvo? :D
 
Poslednja izmena:
A to su ova 2...
 

Prilozi

  • 20230305_190349.jpg
    20230305_190349.jpg
    190.4 KB · Pregleda: 19
Ovako, da objasnim sa punjacima u cemu je stvar. Imas V i A na uredjaju. Volt i Amper. Ako uredjaj ima specifikaciju 12V/2A, a nema +- 30% ili slicno, u V mozes da koristis sa blagim odstupanjem od 5%, a za A mozes da koristis i slobodno vise. Mozes i manje, ali sporije ce se puniti. Ako koristis 5V na uredjaju koji koristi 12V, definitivno mozes da zeznes sta god zelis na njemu. Ako koristis vise od 12V, npr 15 moze da se desi BAM!
E sad, mozda je taj lik koristio tablet dok se punio na takvom punjacu, pa i ti na kraju i jednostavno nastupio je Marfi, misleci da si ga nesto sjebao ciscenjem. Da ne objasnjavam kako radi digitizer, koriscenjem takvog punjaca, a posebno drndanjem tableta u toku punjenja, moze da se desi ovo - ghost touch, moze i digitizer da rikne skroz. Postoji sansa da se to samo od sebe sredi, kada budes koristio normalan punjac, a postoji i sansa da moras da menjas ceo digitizer ili ceo ekran sa istim, u zavisnosti kako je sklepan panel.
 
Poslednja izmena:
Ovako, da objasnim sa punjacima u cemu je stvar. Imas V i A na uredjaju. Volt i Amper. Ako uredjaj ima specifikaciju 12V/2A, a nema +- 30% ili slicno, u V mozes da koristis sa blagim odstupanjem od 5%, a za A mozes da koristis i slobodno vise. Mozes i manje, ali sporije ce se puniti. Ako koristis 5V na uredjaju koji koristi 12V, definitivno mozes da zeznes sta god zelis na njemu. Ako koristis vise od 12V, npr 15 moze da se desi BAM!
E sad, mozda je taj lik koristio tablet dok se punio na takvom punjacu, pa i ti na kraju i jednostavno nastupio je Marfi, misleci da si ga nesto sjebao ciscenjem. Da ne objasnjavam kako radi digitizer, koriscenjem takvog punjaca, a posebno drndanjem tableta u toku punjenja, moze da se desi ovo - ghost touch. Postoji sansa da se to samo od sebe sredi, kada budes koristio normalan punjac, a postoji i sansa da moras da menjas ceo digitizer ili ceo ekran sa istim, u zavisnosti kako je sklepan panel.
Pa cekaj jel mogu ovi punjaci gore sa slike, da ih koristim?oni rade i na 12V.
Aha odgovoreno gore.
Uvek bolne nizom strujom sporije ce puniti.
Ja nisam u mogucnosti da biram jer nmg naci orginalni.
Ako znas gde mogu nabavit orginalni punjac za ovaj tablet javi, googlanjem sam nasao da odgovaraju punjaci 5V 2A eto prooglaj pa vidi i to su zamjenski punjaci za ovaj model .
Neko je pitao sta je bio kvar, moje misljenje je da je lik samo prebrisao ekran nečime i uzeo pare mi.
Mozda je cekao da se osusi da vidi kako i sta jer od dijelova sigurno nesto nije mjenjano.
 
Slobodno probaj sa njima. Probaj sa onim prvim sto ti daje 2.1A. Videces po brzini punjenja. Originalni punjac ti stvarno daje 12V 1.8A, a tesko ces da nadjes takav, posebno originalan.
 
Slobodno probaj sa njima. Probaj sa onim prvim sto ti daje 2.1A. Videces po brzini punjenja. Originalni punjac ti stvarno daje 12V 1.8A, a tesko ces da nadjes takav, posebno originalan.
To su punjaci u ovom fazonu pa evo sta se moze ocekivati..ne verujem sada da je izbor komponenti nesto drugaciji...samo je bitno ovde da drzi voltazu u granicama koliko sam te razumio.
Steta sto ja nemam ovaj usb meter da mogu testirati puno bi pomogao kod ovih kinez punjaca:

Sto se tice brzine punjenka baterija se poprilicno brzo puni sto ne bi trebalo kod naravno nove baterije ali ova baterija ja poprilicno stara ipak 8 god rado i cudo da drzi 3-4 h SOT.
Znaci to sto brzo puni sa 2A bateriju kapaciteya skoro 10000mAh nije normalno, brze napuni nju nego na punjac na mom Note 10+ bez fast charging jer ja nikad to i ne radim.
Wear level ove baterije je sigurno lupam negde oko 70%.
 
Nista o OEM punjacu nisam nasao sem ovoga, no oni su imali obrnut problem,njim 5V nije punio sto je i logično:
Koji alkohol si ti koristio, 96% cist? Ja sa njim brisem tamo gde Mer za staklo ne moze da skine, koristim i Axel Sgrasso za odmascivanje, nikad problem nisam imao.
Moze da se desi da taj touch nije bio ok i pre toga.
Da druze al ti ipak zivis u Bg a ja u mestu gde nmg da nadjem j..i 12V 2A punjac.
Uff jos da ne pominjem ds imate jos i Kannibal-a itd itd...
Ali tesko je to ljudima objasniti i to me samo nervira.
Ja ne znam sta Bg nema.
Da odem u Kannibal lik ce mi izmisliti kakav micro usb kabl zelim.... :)
 
Poslednja izmena:
Ja nisam iz BG, manji grad 15000 stanovnika, ima ova sredstva ali punjaci i ostalo mora iz BG.
96% alkohol etanol mozes da koristis sigurno, sredstvo za stakla za prozore. Za odmascivanje zavisi, ovaj sto ja koristim je odlican sa njim skidam i lepak od nalepnica koje lepe po laptopovima.
Ako ti nije rekao sta je radio, koliko je naplatio popravku?
 
Drugari, pa hoću li ja puniti sa jednim od ova 2 gore navedena punjača?
Jer ne koristim uređaj pošto nemam odg punjač.
 
Pa rece ti covek da probas?

Mogu oba da rade, da ti ne objasnjavam sad u detalje elektronika ce da odradi svoje i radice na 12V.

Probaj prvo PD punjac jer on na 12V daje 2.1A pa ako tablet prepozna lepo punice se regularno, ovaj drugi daje 1.5A i punice sporije.
 
Meni majstor malopre reče da ne koristim ovaj 5-9-12V nego samo onaj što daje 5V 2A (taj nije na slici)...svašta...
Kad sam pitao zašto,nije rekao.
Sad sam još više zbunjen jer sam planirao koristiti ovaj što može dati 12V.
 
Slobodno koristi, objasnio ti je covek iznad lepo sve.
 
Slobodno koristi, objasnio ti je covek iznad lepo sve.
Koji covek?
Covek je objasnio da moze da dodje do stete digitajzera koristeci 5V punjac, ali mozda ne mislimo na istog lika.
A majstor jedan dan prica jedno jedan drugo.
Prvo mi je rekao da svejedno kojo koristim a onda jucer da striktno koristim ovaj od 5V za sto nisam jer po mojoj logici ako imam punjac 5-9-12V kojo daje 12V zasto koristiti ovaj od 5V???
 
Javi majstoru da ponovo prouci Omov i Vatov zakon. Njemu verovatno 5V2A i 2V5A isto, posto mu u vatima dodje 10W. Drzi se ti slobodno onog 12V2.1A adaptera i pici.
 
Javi majstoru da ponovo prouci Omov i Vatov zakon. Njemu verovatno 5V2A i 2V5A isto, posto mu u vatima dodje 10W. Drzi se ti slobodno onog 12V2.1A adaptera i pici.
Pa hocu ja poslusati majstora (koji je popravio i testirao tablet i punjac) ili tebe?
I moja logika je da ide 12V sem ako su to krsevi kao sa klipa gore a i jesu i obaraju i struju i napon pri pinjenju.
 
Ne brini se, bavim se elektronikom, tako da znam kada i kako mozes da zeznes uredjaje neadekvatnim "napajanjima". Bila ona kung-fu (made in China's China) ili jednostavno visa/niza voltaza, okrenut polaritet itd.

Ono sto zelim dobronamerno da napomenem, posebno u zadnjem delu:

Uredjaj ti star skoro 9 godina (racunam datum izlaska na trziste).
Nisi mogao alkohlom da ga zeznes, osim ako vec u startu nije zeznut. A i verovatno ga nisi zeznuo, nego si ga samo dokosurio, a mozda cak nije u pitanju alkohol.
Na tabletu ti pise 2V 1.8A, jel' tako? Drzi se toga. Cak da taj tablet ima negotiation sistem za punjace, a morao bi, na duge staze to nije dobro ni za jedan uredjaj. Te fore, spori punjaci zbog baterija je jedino istina za duzi vek baterije, ali samo zato sto pri brzem punjenju se stvara vise toplote sto steti bateriji. Svi manje vise imamo brze punjace, pa uredjaji traju i traju. A ono sto je najbitnije, pre ces da istrosis tablet, nego sto ce ti se napuniti. A pritom ima toliko sporo da ti se puni, ima da se us*eres. 21.6W u odnosu na 10W, ti je skoro duplo. I jos ako stoje pozadinski procesi/aplikacije koje srcu bateriju iako nista ne radis na njemu, vala....

Ovo ti je odeljak vezan za punjenje tog tableta:
"The charge times are pretty good, with the Yoga 2 Pro being able to go from 5% to 100% in 2.5 hours. It is a bit quicker than the Surface Pro 3, even with a larger battery on the Yoga 2 Pro. But Lenovo has a trick up its sleeve here as well. The Yoga 2 Pro has an optional express charging mode, where the initial battery charge power jumps from 22 watts to 44 watts. This has a significant impact on charging times."

Inace, u jednom delu opisa, originalni punjac koji ti dobijas uz tablet je 65W. Ako je na 12 volti, to mu dodje negde oko 5.4 ampera. Pa ti sad vidi.

A ono sto je najbitnije, pozurio si previse. Da si dodao jos 150 evrica, pa makar za mesec, dva-tri skupljanja, sto se mene tice i 6 meseci, mogao si da kupis krsteni tablet. A ne nesto sto je napravljeno pre 9 godina. Mozda manja dijagonala za jedno 3 cm, ali i to je zanemarljivo sobzirom da se svi buljasimo na jedno 20-30cm od nosa u uredjaje tog tipa. Ovako imas tablet kojeg je pregazilo vreme, 4.4 Android, 2GB rama, 32 interne memorije, od kojeg deo pojede sistem i neizbrisive aplikacije. I jos si, jeste da je nesreca, pukao pare za servis (nadam se ne mnogo). Inace to je Lenovo tablet Yoga 2 Pro.
 
Ne brini se, bavim se elektronikom, tako da znam kada i kako mozes da zeznes uredjaje neadekvatnim "napajanjima". Bila ona kung-fu (made in China's China) ili jednostavno visa/niza voltaza, okrenut polaritet itd.

Ono sto zelim dobronamerno da napomenem, posebno u zadnjem delu:

Uredjaj ti star skoro 9 godina (racunam datum izlaska na trziste).
Nisi mogao alkohlom da ga zeznes, osim ako vec u startu nije zeznut. A i verovatno ga nisi zeznuo, nego si ga samo dokosurio, a mozda cak nije u pitanju alkohol.
Na tabletu ti pise 2V 1.8A, jel' tako? Drzi se toga. Cak da taj tablet ima negotiation sistem za punjace, a morao bi, na duge staze to nije dobro ni za jedan uredjaj. Te fore, spori punjaci zbog baterija je jedino istina za duzi vek baterije, ali samo zato sto pri brzem punjenju se stvara vise toplote sto steti bateriji. Svi manje vise imamo brze punjace, pa uredjaji traju i traju. A ono sto je najbitnije, pre ces da istrosis tablet, nego sto ce ti se napuniti. A pritom ima toliko sporo da ti se puni, ima da se us*eres. 21.6W u odnosu na 10W, ti je skoro duplo. I jos ako stoje pozadinski procesi/aplikacije koje srcu bateriju iako nista ne radis na njemu, vala....

Ovo ti je odeljak vezan za punjenje tog tableta:
"The charge times are pretty good, with the Yoga 2 Pro being able to go from 5% to 100% in 2.5 hours. It is a bit quicker than the Surface Pro 3, even with a larger battery on the Yoga 2 Pro. But Lenovo has a trick up its sleeve here as well. The Yoga 2 Pro has an optional express charging mode, where the initial battery charge power jumps from 22 watts to 44 watts. This has a significant impact on charging times."

Inace, u jednom delu opisa, originalni punjac koji ti dobijas uz tablet je 65W. Ako je na 12 volti, to mu dodje negde oko 5.4 ampera. Pa ti sad vidi.

A ono sto je najbitnije, pozurio si previse. Da si dodao jos 150 evrica, pa makar za mesec, dva-tri skupljanja, sto se mene tice i 6 meseci, mogao si da kupis krsteni tablet. A ne nesto sto je napravljeno pre 9 godina. Mozda manja dijagonala za jedno 3 cm, ali i to je zanemarljivo sobzirom da se svi buljasimo na jedno 20-30cm od nosa u uredjaje tog tipa. Ovako imas tablet kojeg je pregazilo vreme, 4.4 Android, 2GB rama, 32 interne memorije, od kojeg deo pojede sistem i neizbrisive aplikacije. I jos si, jeste da je nesreca, pukao pare za servis (nadam se ne mnogo). Inace to je Lenovo tablet Yoga 2 Pro.
13.3 je 13.3 i to jos QHD rezolucija i presvrseno odlican zvuk..Tablet je kostao 100 eura a za te pare nmg kupit ni kineski telefon.
Na poledjiji tableta pise input 12V 1.8 A. pa ne znam kako je 65 W orginalni punjac i gde si nasao taj podatak,linkuj mi molim te.
Koliko se ja razumem sa 5A se pune prilicno zahteveni laptopi a ovo je ipak jadnicak tablet...
Reci mi zamjenski punjaci za ovah tablet koja je specifikacija, ja sam nasao samo isto 5V 2A?
 
Lepo je to, al džaba kad ti sa 2GB rama i android četvorkom slabo šta možeš da radiš na njemu.
 
Moja greska. Sad sam bacio pogled. Kada sam trazio punjac, izbacio mi je Anandtech stranicu potrosnjom i ounjenjem, ali sad sam video da je za Yoga 2 Pro, ali ne tablet. A tu je pisalo da je 65W punjac. Samo u tom slucaju ima kick start od 65W, pa spusta polako na nize, pa opet nize.
Ali, nemoj se zezati sa punjacima, oni punjaci su ti sasvim OK i nemas sta da brines oko punjenja. Jer ako sagledas sve, sto bi cekao duplo vise za punjenje, jos pritom ako drndas prilikom punjenja, nego sa punjacem koji ce ti brze puniti.
A i stvarno QHD i zvuk u odnosu na ostalo da je merilo, to nikako. Bacio si pare za uredjaj. Nemoj samo da ubedjujes sebe da si postupio ispravno, jer te je neko, nadam se da nije slucaj, nalozio da bi se otarasio relikvije. A nalozio te je sa QHD i zvukom (1.5W po kanalu, plus sub od 5W). 50 evra u vr' glave da to vredi. A i opet ne bih dao te pare.
Zao mi je ali vise ces da se mucis sa njim, nego sto ces imati koristi.
Znam kako je, ja sam se nekada davno nasankao sa iPhone 3GS. Prodao sam ga za jos 50% cene od koje sam ga kupio i to za godinu dana. Srecom, nisam mnogo platio. Lazem sebe, tada je 100 jura bilo dosta. I to kao polovnog, vec kada je iphone 5 bio u jeku. Krsh neopevani, koji mi je samo kocio. Ni jailbreak nije mnogo pomogao.
 
Poslednja izmena:
Ako piše da je input 12V DC onda koristiš bilo koji punjač 12V DC i ne trošiš više sive ćelije na to. Taj majstor koji ti je rekao da puniš sa 5V punjačem nije u pravu ili misli da tvoj tablet radi na 5V kao i većina modernih tableta/telefona pa se čovek prevario. Ako hoćeš da rešiš sve nedoumice slikaj taj deo gde piše input i postavi ovde.
 
Meni je tablet odličan, fenomenalan zvuk, prelep ekran,lepe boje, oštrina, velika dijagonala..zvuk kakav nisam vidio još ni na jednom tabletu a imamih 8.
Uz to uredno otvara webstranice bez zastajkivanja i pdf magazine.YT malo štucne ali ide i gura.
Uz ovo sve ima i projektor koji daje odličnu sliku i sve to za 100 eura, pa za 100 eura mogu samo kupiti 13.3. LCD ekran ;D
Još samo da nađem orginalni punjač i dugo će me služiti...pozdrav dušmanima ;)
 
Nazad
Vrh Dno