Šta je novo?

Lenovo T14 gen1 dodatni SSD?

vladimirperic

Poštovan
Učlanjen(a)
24.04.2017
Poruke
121
Poena
80
Pozdrav,

Pitanje je sad, može li ili ne?

Tražio i čitao, ali nigde ne nađoh konkretan odgovor, a možda neko ovde ima ili zna.
 
Danas cu da otvorim jedan T14, da vidim stanje.

 
Slot ima, svaki T14 ima, i kraća verzija će se nađe,
ali,
na reditu i forumima nije baš jasno, pošto neki kažu može, a neki ne, čak pišu da AMD može, a INTEL ne.

Nadam se da neko ima ličnog iskustva ili bar proverene informacije.
 
T14 Gen 1 storage options:
Intel
Storage Support
One drive, up to 128GB M.2 2242 SSD or 2TB M.2 2280 SSD, optional Intel Optane™ Memory integrated with SSD, M.2

AMD
Storage
Storage Support
One drive, up to 512GB M.2 2242 SSD or 1TB M.2 2280 SSD

T14 Gen 1 WWAN options:
Intel
WWAN
Wireless WAN upgradable to 4G (with antenna ready)•
Fibocom L850-GL, 4G LTE CAT9, M.2 card•
Fibocom L860-GL-16, 4G LTE CAT16, M.2 card•
No support

AMD
WWAN
Wireless WAN upgradable to 4G (with antenna ready)•
Fibocom L850-GL, 4G LTE CAT9, M.2 card•
No support

U ovaj WWAN slot ako je odabran iz fabrike u konkretnoj jedinici, mozes staviti M.2 SSD, to je druga opcija, samo proveriti koje konkretne modele i kojih su brzina.
Untitled.png


 
Fala mad skilz,
na vremenu izdvojenom za pojašnjenje, verujem da je ovo većini jasno - ali, avaj, ja sam u onom manjem delu...

Šta tačno znači "WWAN slot ako je odabran iz fabrike u konkretnoj jedinici"?

Kako bih ja mogao znati da li je odabran ili ne, ili nešto propuštam?
 
Fala mad skilz,
na vremenu izdvojenom za pojašnjenje, verujem da je ovo većini jasno - ali, avaj, ja sam u onom manjem delu...

Šta tačno znači "WWAN slot ako je odabran iz fabrike u konkretnoj jedinici"?

Kako bih ja mogao znati da li je odabran ili ne, ili nešto propuštam?
Znaci da su postojale jedinice koje nisu imale odabran WWAN slot, to mozes da proveris sto softverski iz Device Manager-a ili najsigurnije, pokazu ti sliku otvorenog laptopa i vidis da li ima slot ili ne.
Olaksavajuca okolnost je da mislim da je to jako retko, nisam video mnogo T480/T490 ili T14 da nemaju WWAN slot.
 
Baš tako, ali kraćeg formata, u suštini ti se više isplati da postojeći zameniš većim, a postojeći prodaš za koji dinar na oglasima.
 
Nije isplativost u žiži, nego upotreba...
(ionako ništa ne prodajem - samo kupujem...)

Nego se razmišljam...pošto već imam win10, stavio bih na, potencijalni, drugi ssd linux, čisto da vidim mogu li se snaći, pa ako ne - nek ostane kao skladište...

Eto, to mi je ideja, pa će da vidim, još
 
Nazad
Vrh Dno