Šta je novo?

Lego kocke

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,093
Poena
275
Nadam se da je ok da imamo temu o lego kockama :)

Ono sto me zanima da li je neko imao priliku da se igra sa Lego Mindstorms?
Koliko sam video moze i da se programira, deluje zanimljivo, ali nije malo para, pa me zanima da li ima neko iskustvo iz prve ruke?

ps. Nadam se da mozemo ostaviti zivu temu i za druge price o lego kockama :)
 
Mi smo trenutno u fazi sakupljanja Lego Monster truck-ova,klinac odusevljen :)
 
ps. Nadam se da mozemo ostaviti zivu temu i za druge price o lego kockama :)
Ijao gde me nađe sa Lego kockama :)

Ja konjina od 44 godine se i dalje igram kad god mi slobodno vreme dozvoli, često i kupim nešto kad mi se svidi ili bude na nekom super sniženju...

Imam bukvalno nekoliko velikih kofera, punih do vrha - keva je u srećno vreme stalno išla za Nemačku kod brata i uvek se vraćala sa gomilom Lego kocki u koferu, pa meni i bratu davala "na kašičicu", ono rođendani, Nove godine, itd. :D Najviše običnih kockica, ima tu i dosta Technicsa, zatim ulice, pa dodaci za iste (drveće, cveće...)

Pritom sam sačuvao SVA uputstva i SVE kutije (rasklopljene, naravno, zbog mesta), to su bukvalno setovi iz 80-ih godina, npr ovako nešto (slike su sa neta, ali to je to):
20580ddf4ef48969958b49d5a5c6.jpg 6375-1.jpg 6980_Box.jpg

Imam naravno i dosta novijih setova, pa onda one "đuture" kocke u onim velikim žutim kutijama, čak neke Technicse iz Dexyco što je klinac dobijao za Novu godinu od firme nismo (još uvek) ni raspakovali... Lelee :)
 
Našoj deci je Lego gomila jedina igračka koja se kontinualno koristi godinama.
Imamo onu veliku lego kutijju sa gomilom svega i svačega kockama, i onda se tu u tamo neki set(ić) dobije/kupi, sastavi, te završi u toj kutiji.
Sve je to razbucana gomila od koje onda sastavljaju šta im samima padne na pamet. Neuredno ali kreativno. Još su mali.

Kompleksni setovi za velike modele, nisu još dorasli za to.

Mindstrom je vrhunska igračka, ali su cene zaista jake za iole ozbiljan i upotrebljiv set. Možda, ako budu pokazivali konstruktivno inženjerska interesovanja kupimo i to.
To su već ipak igračke za odrasle.
 
Mindstorm sam i gledao za sebe :ROFLMAO:

Moj klinac ima jedno 30ak setova i dosta ih je bio pomesao. Ja sam onda uzeo i sve ih sortirao ponovo uz pomoc aplikacije Rebrickable, da nije bilo nje, tesko da bih se izborio sa tim.

Ja inace gledam da porucujem lego setove sa amazon.de preko one ekipe sto donosi sve iz EU. Bas izadje dosta jeftinije, recimo mclaren f1 model sam uhvatio za 120e, sto je skoro 100e jeftinije nego kod nas.
 
Sta je najbolje kupiti da se dobije samo gomila kockica pa da onda pustis masti na volju, a ne da pravis po nekim modelima/setovima i slicno?
 
Ja sam odavno Lego Technic fan, ali sam tek posljednjih 4-5 godina u finansijskoj situaciji da mogu sebi da priuštim ozbiljnije setove. Volim da lovim akcije, polovne setove, a već koju godinu se ozbiljnije bavim i sopstvenim kreacijama.
 
Dok smo bili u Srbiji, Lego kocke se kupovale preko "Madjara" po mnogo boljim cenama. Kod Iraca su isto ok cene. Klinac skuplja aute iz neke serije i naravno uvek izbace neki novi. Poslednjem je redovna cena bila 52e ali u petak sam ga pazario za 32,50e.
 
Ima li neko clockwork robota? Mozak mi probi...
 
Inace ako neko voli da pravi sopstvene kreacije ima jeftiniji nacin za to :)

Lego studio, vrlo jednostavan za koriscenje, pa posle mozete kupiti prave kocke i sklopiti.

edit: Ljudi prave kreacije i onda prodaju uputstva.
 
I ja sam nedavno počeo da sklapam Lego komplete za odrasle. Čista zaraza, plus su modeli fantastični. Cilj mi je da skupim ove svemirske komplete koji nisu preskupi i poneki iz Architecture serije.
 
Inace ako neko voli da pravi sopstvene kreacije ima jeftiniji nacin za to :)

Lego studio, vrlo jednostavan za koriscenje, pa posle mozete kupiti prave kocke i sklopiti.

edit: Ljudi prave kreacije i onda prodaju uputstva.
Ja svoje dizajniram uživo ako mogu, pa onda prebacim u softver jer on služi ujedno za pravljenje uputstava za prodaju.
 
Ahoj za moje koLEGO entuzijaste
bWoOtH3.jpg

Napravih jedan MOC za Crvenobradog: sablja u "prirodnoj" veličini

sablja_v6_2.png


I, naravno, još setova, za koje uglavnom nema mesta da budu istaknuti. No, trenutno na prikazu su 21322 Barracuda Bay, 10300 DeLorean, 10302 Optimus, 10295 911, 6989 M:tron Mega Core Magnetizer, 42082 RTC,...

Kad smo kod prikazivanja, kakva rešenja praktikujete (police, vitrine i sl)?
 
Poslednja izmena:
Samo Lego, samo Star Wars setovi.

Ovaj mi ne najdrazi, jako retko, izgubljena ruka Luka Skajvokera i njegov lajt sejbr
Screenshot_20231017-223151.png
salu na stranu, samo star wars setove skupljam, i idem po serijalima, tipa Luk Sakajvoker trening, pa negov onaj leteci kadilak itd..nazalost za setove poput death star, star destroyer i milenijum falkona nemam mesta, tako da manje setove ganjam

Do sada najdrazi, transformacija darta vejdera uz manji dodatak, jos jednog robota sam kupio naknadno(koji se u filmu pojavljuje)

1697575428186.png
 
Baš nešto bio do Lego radnje u Bgd, za neke poklone. I da li grešim ili su Lego sada nekako lošije nego ranije? Tipa, kada sam se ja igrao, kraj 80tih/početak 90tih. Koliko se sećam imali su svoje originalne svetove, teme, kako već nazvati. Oni gusari i vojnici, vitezovi i robin hudovi, city (to jedino još ima i danas), svemir (bili oni crveni sa magnetima, pa oni crni kao negativci, svemirski panduri) i šta je već sve još bilo. Sada su uglavnom tudje ideje, star wars, dc, marvel... nekako mi to bezveze.
 
Kad smo kod prikazivanja, kakva rešenja praktikujete (police, vitrine i sl)?
Ja ih drzim rastavljene, primenio sam nacin iz linka, samo malo drugacije. Kupio sam velike kutije, zip kese u DM, i odstampao nalepnice i zalepio na kese.
A kuburim sa formulom, posto je velika, nemam gde da je stavim, pa sad tako skuplja prasinu po kuci. I otpadne po koji deo usput :rolleyes:
 
Ovo je deo naše Lego kolekcije. Imam još puno nesklopljenih setova, zbog manjka prostora trenutno - Speed Champions (bar 10ak setova), Tallneck iz Horizon:FW i još neki.

IMG_4615.jpeg
IMG_4612.jpeg
IMG_4611.jpeg
 
Ja ih drzim rastavljene, primenio sam nacin iz linka, samo malo drugacije. Kupio sam velike kutije, zip kese u DM, i odstampao nalepnice i zalepio na kese.
A kuburim sa formulom, posto je velika, nemam gde da je stavim, pa sad tako skuplja prasinu po kuci. I otpadne po koji deo usput :rolleyes:
Eeeehhhh, bilo bi lepo imati toliko prostora za sve te kutije, ali away, sakupljam i decu (da neko ne dobije pogrešne misli - mislim na striktno moju... za sada).

No, mislio sam na isticanje setova. Evo kako je kod mene, imam vrlo skroman prostor koji može da bude iskorišćen. Vitrina je Billy, apolica Lack 110, oba iz Ikee. EDIT: Ovako, kako je @Corvus Corax postravio

iyEwWd6.jpg


LnTrI3T.jpg
 
Kad smo kod prikazivanja, kakva rešenja praktikujete (police, vitrine i sl)?
Meni je izloženo samo nekoliko setova koje trenutno (ili trajno) hoću da gledam, ostalo je po sorterima... Izložio sam od Technic 42069 Extreme Adventure, 42036 Street Motorcycle, 42110 Land Rover Defender, 42129 Mercedes Benz Zetros, a od ostalog Rivendell, Tallneck iz Horizon: Zero Dawn, International Space Station i jednu saksiju sa cvijećem.
Baš nešto bio do Lego radnje u Bgd, za neke poklone. I da li grešim ili su Lego sada nekako lošije nego ranije? Tipa, kada sam se ja igrao, kraj 80tih/početak 90tih. Koliko se sećam imali su svoje originalne svetove, teme, kako već nazvati. Oni gusari i vojnici, vitezovi i robin hudovi, city (to jedino još ima i danas), svemir (bili oni crveni sa magnetima, pa oni crni kao negativci, svemirski panduri) i šta je već sve još bilo. Sada su uglavnom tudje ideje, star wars, dc, marvel... nekako mi to bezveze.
Mislim da svako voli iz svog vremena, ne znači da je išta bolje ili lošije. Lego i dalje ima gomilu svojih originalnih serija - recimo Ninjago - koje su popularne jer današnji klinci to vole. Za nas matorce izbacuju retro setove poput Barracuda Bay i zamka koji je referenca na Castle serijal... sad skoro su izbaciji i ponovljene Space i M-tron setove. Ima svega. Naravno, licence se prodaju dobro, Star Wars je (uz Bionicle) spasio Lego od propasti.

@zholinho: Ja sam sebe častio samo jednim skupim setom, kad sam dobio povišicu početkom godine - Rivendell od 60,000. Oduvijek sam LOTR fan i set je san snova. Sve ostalo je ili na teškim akcijama ili polovno. Od ta dva mi je Sanctum Sanctorum bolji kao set, ali Daily Bugle je nekako za sva vremena i igriviji za klinca (i odrasle koji se tako osjećaju).
 
sad skoro su izbaciji i ponovljene Space i M-tron setove
Nije M:tron, već Blacktron. I to je samo bio GWP koji se dobijao za jak iznos od 200€ potrošenih, a dolazio je sa nalepnicama i niti jednom jedinom odštampanom kockicom :rolleyes: Nije da to rade uvek, ali Lego baš bezobrazno 'vata na nostalgiju veći deo vremena.
@lukkka wow :D
Da li vas grize savest kad kupite set od 200+e? Meni klinac trazi za novu godinu jedan od ova dva seta:

LEGO 76218 Marvel Sanctum Sanctorum
LEGO 76178 Marvel Daily Bugle
I ne kupujem setove skuplje od toga.

Ako pomaže u izboru, drugi set se prodaje još samo do kraja ove godine.
 
Mozda ce biti neka akcija za Daily Bugle sad oko NG, mozda uzmem oba, pa jedan ostavim sa sledecu godinu. :ROFLMAO:

@lukkka odakle ti Woody, ne mogu da ga nadjem da je bio u prodaji?
 
Nazad
Vrh Dno