Šta je novo?

Legion Pro 7i vs Legion Pro 5i

Marmil

Poštovan
Učlanjen(a)
26.01.2023
Poruke
283
Poena
55
Drugari, pozdrav jos jednom.
Posle visenedeljnog premisljenja oko kupovine laptopa posto to ne cinim cesto, i vasih dobrih saveta, svelo se na ova 2 modela.
Da ne duzim puno, posto sam vec pisao -Laptop uzimam najvise za gejming ali planiram malo da udjem i u IT vode jer od firme imam placenu obuku za web dizajn, adobe i jos ponesto.
Oba laptopa su pribliznih cena i karakteristika, zanima me koja je razlika u praksi?
Ono sto ja laicki vidim je da 7ica ima bolju bateriju (to mi nije presudno), s druge strane 5ica ima vise memorije.
I imam jos jedno pitanje, gledao sam benchmarke ali me interesuje u praksi, vredi li dati 200€ vise za 4070 u odnosu na 4060 jer bih tu mogao da ustedim ukoliko nije prevelila razlika.
Znam da ozbiljni razliku pravi 4080 ali ona mi je bas izvan budzeta.
Okacicu vam dole specifikacije oba laptopa pa bih voleo da me posavetujete koji od ova dva, posto planiram vec sutra, eventualno ponedeljak, da porucim.
IMG_1417.jpegIMG_1416.jpeg
 
Uzmi pro 7i, jednostavno je jača klasa. Nažalost ove godine su ga dosta osakatili u odnosu na ranije godine kako bi bio cenovno pristupačniji tako da je došao gotovo rame sa slabijim 5 modelom. Ovako na prvu, trenutni (2023) model pro 7i ima jači procesor, bržu ddr5 memoriju, bolje hlađenje, jaču bateriju, vantage softver ima više mogućnosti. Ssd uvek možeš da nadogradiš za male pare (ima mesta za 2 ssd-a u laptopu).
Ako ne planiraš da se igraš nikad idi na 4060, ali lično bih uvek dodao tih 200e (ako si u mogućnosti) i uzeo 4070.
Jarrodstach kanal na yt je baš lepe recenzije za oba modela odradio pa tamo generalno možeš videti sve što te zanima.

Ako te šta još zanima piši. Ja sam par meseci na prošlogodišnjem legion 5i pro modelu i prezadovoljan sam. Ako imaš nekog da ti ga dovuče iz usa, opet je refurb sa 12700h i 3070 na 1200$, uštedećeš skoro 1000e a imati tipa 10-15% slabiji kompjuter/performanse.
 
Po ko zna koji put hvala @Proday
2100€ izadje sa 4070, ostavicu je onda.
Jos cu se isprsiti onda za 2x16gb, kosta 200€ u konfiguraciji pa da budem miran 2-3 godine bar.
U USA nazalost nemam nikoga tako da sam prinudjen u Nemackoj da uzimam.
I cini mi se da ni ovo nije losa cena, uzimaju i u obzir druge modele (Rog Strix sam gledao npr, Predator 300 itd) sa slicnom konfrom, u proseku su dosta skuplji.
Eventualno kod nas preko KP ili ako ima neki popust ali necu skoro dole
 
Ja bih išao na 5i. Više rama, veći ssd. Sve ces to morati da dokupis za godinu ili dve.
 
Ja bih uvek gledao šta je bolje od onog što se ne nadograđuje nauštrb onog što se lako može nadograditi i to uzeti.

U ovom slučaju bih išao na bolji procesor, a memoriju/SSD bih ako mi ikad zatreba više nadogradio kasnije, naročito što je memorija na 7i brža - ali ako bi poželeo brži procesor ili grafiku (ove su bar jednake ali govorim hipotetički) tu ti onda sledi zamena laptopa a ne komponente....
 
Ok, onda ce se narucivati ovaj Legion 7 kako stvari stoje.
Jos jedno pitanje samo, da me posle ne grize savest, ako moze poredjenje jos ova dva modela i da li ih razmatrati pored 7ice.
1)Aorus je trenutno na nekoj akciji (jako mi je primamljiv zbog cene jer se nista ne moze naci sa 4080 u ovom cenovnom rangu a ta grafika pravi ozbiljnu razliku. S druge strane citam da mu je display losiji).
2) XMG sam sam konfigurisao, odlicna im je podrska, mogucnost da izaberem USA tastaturu (ovi svi dolaze sa nemackom), s jedne strane hvaljen brend, s druge strane ne znam puno ljudi da ima njihove masine.
Eto jos ovo drugari, pa da se poruci nesto do veceras i prekine ova visenedeljna agonija trazenja laptopova, pracenje akcija i ostalo 🙃
 

Prilozi

  • IMG_1419.jpeg
    IMG_1419.jpeg
    86.5 KB · Pregleda: 24
  • IMG_1420.jpeg
    IMG_1420.jpeg
    115 KB · Pregleda: 36
Evo sad i ovo na Alternate izaslo, nema kraja mojim mukama, ali resen sam da ovo zavrsavam danas i porucim do veceras
Acer
 
Prelep laptop. Imam L5Pro, ali ovo je druga dimenzija. Estetski naravno.
 
@nidzakv Mislis na Helios? Vredi li ove pare uzimajuci u obzir da je 4080 unutra? Slabo nalazim iskustva ljudi sa njim na netu
 
@Marmil Da li neki laptop vredi teško da ti iskreno neko može reći. Moraš krenuti od onog šta ti je prioritet i šta sve planiraš da radiš na istome. Ssd i ram memoriju uvek možeš proširiti i na to ne obraćaj pažnju. Takođe nemoj da daješ +200e na lenovo laptopu za 32gb kad za ~100e možeš da kupiš na oglasima isto toliko i sam zameniš (+ još prodaš svojih 2x8gb npr za 60e).
Igre ako ćeš da igraš (AAA) i to da igraš u 4k vijaj 4080, u suprotnom 4070 će da završi posao (opet kažem samo ti znaš). Imaj na umu da taj aorus sa 4080 nije bez razloga jeftiniji od ostalih...ali i takav on radi posao sasvim ok.
XMG je odlična marka (sa raznim imenima ide u drugim delovima sveta). Evo da sam ja lično u putanju, uzeo bih njega odma iz razloga što ne mogu da gledam u nijedan drugi layout osim eng...ti možda možeš, mada ako programiraš i sl mučićeš se ili biti osuđen na extrnu tastaturu...što ti je opet možda ok jel laptop nećeš nositi i biće ti desktop replacement. To su sve sitnice na koje treba obratiti pažnju prilikom kupovine.
Sa druge strane, 300e možeš da dodaš za produženu garanciju 2-3 godine, možda ti je to takođe bitno?!

Pogledaj lika, zna znanje ... Imaš i za ostale marke



Ili

 
Taj layout i mene uzasava, ali nemam opcije, samo sa XMG-om, znaci samo za to bih doplatio 200e da ne gledam one mrtve umlaute na tastaturi i onakav raspored.
Ali XMG nije jeftin, kad se konfigurise kako treba, sa 4070, 16gb rama i 500gb ssd izadje skoro 2500€ Neo ili Pro model. Nekako mi je previse to, mislim da ce lakse ici postprodaja kod Legiona za par godina npr, mozda gresim.
Gledao sam ove reviews za 7icu i 5icu, upravo me je to malo ohladilo od 7ice, nije lik bas odusevljen istom.
Pogledacu danas za Helios jos sta kaze, 200-300e razlike nije malo, ali na 3 rate koliko planiram, nije ni ne znam kakva razlika.
Uglavnom danas i sutra ne radim i hocu da zavrsim to, muka mi je vise od agonije, mesecima cekam popuste, akcije, svaki laptop ima neku manu, mora jednom crta da se podvuce.
U pravu si za sve, treba naci prioritete, ne moze multipraktik kao sto ja hocu
 
@nidzakv Mislis na Helios? Vredi li ove pare uzimajuci u obzir da je 4080 unutra? Slabo nalazim iskustva ljudi sa njim na netu
Nisam bas neki znalac. Ja sam laptop kupovao skoro pola godine i odlučio sam se za L5P. Laptop je vrh, izrada je na visokom nivou. Svi konektori sem zvuka su pozadi, što je meni deal breaker. Takođe imam YU tast, ali bih je rado menjao za US. Namacke, mađarske, češke, to kod mene ne dolazi u obzir. Msi pravi odlične laptopove i ja bih dao koliko vec rece. 4080 je ozbiljna grafika, miran si 4-5godina minimum. E sad, za mane, moraće neko drugi da se javi, ili vidi po redditu.
 
Ne zaletati se na Aorus bez obzira što po specifikacijama deluje spektakularno. Sa druge strane Helios je mnogo ozbiljniji!
 
Delim mišljenje.. imaj na umu da svaki proizvođač ima low med i high segment laptopova, lako možeš izguglati koji upada u koju kategoriju.
@Marmil pogledaj i po oglasima ako ti igra ulogu, ja sam zadnji put na pomenutim Kleinanzeigen gledao odlične legion 5i pro modele za ispod 1500e...možda natrči i nešto sa usa layoutom (mada teže u Nemačkoj).
A Jarrod nije oduševljen 7 modelom ne zato što je loš, nego zato što je prošlogodišnji 2022 model pružao daleko više mogućnosti i imao veći premium osećaj.
Kako god, javi šta si uzeo na kraju i impresije kad stigne.
 
Posle silnih zezancija (da ne pisem sad detalje, uglavnom nije mi prolazila kartica na alternate ritejlu te nisam mogao da pazarim Helios 16 sa 4080 za 2600€ zbog cega i sad hocu da se pojedem) na kraju uzeo Legion 7i pro.
I taman mislio dobar potez kad na kraju Jarrod napisa ono iz priloga, a sad vidim i Asus Rog Strix neki na akciji sa 4080 isto za 2600€ 🤦🏻
Kako god, javicu utiske posle par dana kad stigne.
Hvala svima koji su pomogli sa savetima 💪
 

Prilozi

  • IMG_1524.jpeg
    IMG_1524.jpeg
    155.5 KB · Pregleda: 24
  • IMG_1525.jpeg
    IMG_1525.jpeg
    76 KB · Pregleda: 40
Posle silnih zezancija (da ne pisem sad detalje, uglavnom nije mi prolazila kartica na alternate ritejlu te nisam mogao da pazarim Helios 16 sa 4080 za 2600€ zbog cega i sad hocu da se pojedem) na kraju uzeo Legion 7i pro.
I taman mislio dobar potez kad na kraju Jarrod napisa ono iz priloga, a sad vidim i Asus Rog Strix neki na akciji sa 4080 isto za 2600€ 🤦🏻
Kako god, javicu utiske posle par dana kad stigne.
Hvala svima koji su pomogli sa savetima 💪
Ja bih uvek uzeo Lenovo. Bolja kontrola kvaliteta. Sve je to kul, performanse, specifikacije, ali džaba ako su šarke labave, ako trekped klikće kad ne treba, ako nije dobar nivo izrade, ako ima previše backlight bleed-a, i tako dalje.
 
To sto proslogodisnji model bio bolji od ovogodisnjeg,ne znaci da je novi model los.Mozda malko skuplji,ali dobar.
 
Ovo je trenutno bolji izbor od svega pomenutog, samo ko može da kupi pošto je cena u USA povodom 4. jula...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230704_063809_Chrome.jpg
    Screenshot_20230704_063809_Chrome.jpg
    131.7 KB · Pregleda: 47
Ja bih uvek uzeo Lenovo. Bolja kontrola kvaliteta. Sve je to kul, performanse, specifikacije, ali džaba ako su šarke labave, ako trekped klikće kad ne treba, ako nije dobar nivo izrade, ako ima previše backlight bleed-a, i tako dalje.
Apsolutno delim mišljenje! Siguran sam da će i čovek biti zadovoljan performansama i kvalitetom, samo da mu stigne.
 
Bila je ta cena nedavno, nije to neki ekstra popust. Ja sam ga uzeo za $2520 sa sve porezom pre mesec-dva dana otprilike.
Naravno da nije, ovim sam mislio da je ovaj ovakav Lenovo i7 za ovu cenu bolji izbor nego pomenuti Asus i Acer za 2.600€...

A Lenovo prodavnica je gotovo uvek bila skuplja od BestBuy, B&H, Amazona tako da verujem da se može naći i jeftinije, samo mi je ovo iskočilo na mail pa ga nalepio...
 
Au ljudi sta mi radite, sad ste me naterali da cancelujem order 😂
Moram da vidim kad dodjem s posla da li salju iz Amerike za Nemacku i koliko bi me izasao porez.
Ili ovo za Svedsku mi je jos realnije ako je moguce.
@Vukodav Gde zivis kolega, kako tako malo sa sve porezom?
 
Au ljudi sta mi radite, sad ste me naterali da cancelujem order 😂
Moram da vidim kad dodjem s posla da li salju iz Amerike za Nemacku i koliko bi me izasao porez.
Ili ovo za Svedsku mi je jos realnije ako je moguce.
@Vukodav Gde zivis kolega, kako tako malo sa sve porezom?
Obično sam u Alabami, sales tax je 8% ali trenutno sam u Srbiji a ovaj laptop mi doneo drug iz Čikaga, tamo je porez 10 ili 12% ne sećam se.
 
Posedujem drugi (i7 13700HX sa 32GB DDR5 rama) već dva meseca, slobodno me pitaj šta god te zanima mogu dosta da ti pomognem u odabiru iz mog iskustva sa istim.
 
Za one koji me nisu block jer sam dosadio i bogu i narodu koliko dugo kupujem laptop ( @Proday 😂 ) danas sam se zakleo da ga definitivno porucujem i obecavam da se vise necu oglasavati na ovu temu.
Voleo bih da cujem vase finalno misljenje, svelo se na 2 modela slicne cene (oko 3000€), slicne konfiguracije (i9, 4080, 32gb, 1tb).
Svestan sam da se za ovaj i manje novca moze kupiti 4090 u Americi ali nemam opciju tamo da pazarim tako da tako je kako je.

Uglavnom, oba su mi u korpi i danas cu trigerovati neki.
To su Legion 7i Pro i XMG Neo.
Za Legion manje-vise znam da je dobra izrada, termali, drzi dobru cenu za kasniju prodaju.
Za XMG sam cuo isto lepe stvari s tim sto nudi i vodeno hladjenje, vrhunsku korisnicku podrsku koliko sam iscitao i (mozda nekima ne toliko bitna stvar) moze da se poruci sa USA qwerty tastaturom za razliku od Legiona koji ide samo sa nemackom.
Znaci najvise me je zagolicalo to Oasis hladjenje koje svi zivi hvale (Jarrod se odusevio) i koje je sad na ozbiljnoj akciji, pa me zanima ima li ko iskustva sa tim.

Stavio sam konfe oba modela pa eto, ne morate ni da se raspisete, samo da vidim sta biste vi uzimali.
 

Prilozi

  • IMG_1597.jpeg
    IMG_1597.jpeg
    92.1 KB · Pregleda: 20
  • IMG_1616.jpeg
    IMG_1616.jpeg
    113.1 KB · Pregleda: 24
Uzmi xmg, jeftiniji je + imaš englesku tastaturu (koja ti je bitna koliko sam razumeo) + mogućnost da zakačiš to vodeno koje će sigurno da mu znači. Otkupiću ga ja od tebe za par godina 😇🙌🤣
 
Za Legion manje-vise znam da je dobra izrada, termali, drzi dobru cenu za kasniju prodaju.
Evo što se tiče dobre izrade. Lenovi možda uživa reputaciju na osnovu starijih modela, kao BMW 😅

Kada stignu bez falinki, dobri su, ali sam prečesto vidjao da nešto fali.

 

Prilozi

  • SmartSelect_20230715_093215_Reddit.jpg
    SmartSelect_20230715_093215_Reddit.jpg
    310.3 KB · Pregleda: 22
E sad brate, ako sam takve k**te srece neka stigne, to bi onda bila neka visa sila.
Ali kontam, desava se to svakom brendu
 
Naravno da se dešava, bogu hvala imaš garanciju...možeš i produženu kupiti
 
Nazad
Vrh Dno