Šta je novo?

lcd

bgillegal

Čuven
Učlanjen(a)
14.08.2003
Poruke
857
Poena
620
Jel ima neko predstavu gde mogu da se nadju oni mali display-evi koje nabodem na prednji deo kucista...ali ne nesto tipa oni coolermaster musketeer nego oni obichni najobichniji...sigurno znate na sta mislim 🙂 aj poz
 
25e i moras da se patis da ga povezes na paralelni port, ali zato kada proradi... majka 🙂
 
Moze za svasta da sluzi... ali moze da se napravi za manje para od navedenih 25eu... bilo je u bugu...
 
oke 25 e je pristojna cena...nego vocko el znas de ima da se pazari 🙂 povezivanje....video sam negde na netu...malo lemljenja i to je to 🙂 nije mi problem 🙂 znaci sad trazimo samo jos radnju gde to ima 🙂 iskreno ja bih najvise voleo da naletim na crn sa plavom iluminacijom.... mada ni onaj zeleni (najgori)nebi bio na odmet 🙂
 
bgillegal je napisao(la):
oke 25 e je pristojna cena...nego vocko el znas de ima da se pazari 🙂 povezivanje....video sam negde na netu...malo lemljenja i to je to 🙂 nije mi problem 🙂 znaci sad trazimo samo jos radnju gde to ima 🙂 iskreno ja bih najvise voleo da naletim na crn sa plavom iluminacijom.... mada ni onaj zeleni (najgori)nebi bio na odmet 🙂


Da ne lutas, a i da te ne operu u Radio Klubu :

http://www.vitaelko.com/site/download.html

pa skini cenovnik i pogledaj npr.

4x20, sa pozadinskim osvetljenjem 12.98 € iliti 1,012.44 Din.

Ako uzimas za sebe licno mogu da ti posalju na kucnu adresu.
Imam OK iskustvo u saradnji sa njima.


Za semu www.jalcds.de (imas sa i bez backlight kontrole).

Sam displej je Hitachi HD44780 kompatibilan pa nema nikakvih
problema sa povezivanjem (sajt prozvodjaca je www.cct.com.my
za tehnicke specifikacije).

U praksi se pokazali vise nego dobro na nekoliko primeraka Mikrotika.

A za boju displeja... moraces da se igras sa polarizacionim filmom
jer su ovi klasicno zeleni 😉

Toliko, pa prijavi sta uradi.
 
Ima ih raznih boja koliko sam ja video... a ima u itc da se kupi, po slicnoj ceni...
 
danijel00 je napisao(la):
Ima ih raznih boja koliko sam ja video... a ima u itc da se kupi, po slicnoj ceni...

Ima, ima...

i raznih boja i po slicnoj ceni, al' zamalo :-devil-:

U ITCu 2x16 <-- !!! za 1240 ili 4x16 za 2660din, a naoko priblizan
sa mnogo manjom funkcionalnoscu 2x40 za 2320 din (gde ces
da uglavis te dimenzije po horizontali ? :d ).

Skoro pa duplo, a da ne prenosim cene iz RKa koje su sulude,
tipa 4x20 za skromnih 7000 din.+ !?!

A tek kad shvati da je sam displej jedno a kontroler na istom
nesto sasvim drugo...

Sad, ako misli da SAM pise upravljacki program za neki
custom kontroler moze, al' ima da rodi mecku dok pronadje
tehnicke karakteristike, signale, cuda-muda...

Zato, samo Hitachi HD44780 kompatibilno ukoliko nije resio
da pravi "industrijski" proizvod, a tad ne verujem da bi pitanje
postavio ovde.

A sminkeraj sa bojama se postize promenom LEDova (ako je
takav backlight a ne EL !) i upotrebom polarizacionog filma
za inverziju teksta.

...

Ili najjednostavnije, cimne nekog iz USA da mu posalje vec
gotov Crystal Fontz i tutne ga jal u 3.5 jal u 5.25, al' ce da
ga kosta maaalo vise od tih 25e 😀 za isti kvalitet i funkcionalnost.
 
Ja se secam da sam gledao nesto u itc za oko 1000 din, i ima ugradjen kontroler (tj to je onaj display koji su predlagali u bugu), ali se stvarno ne secam koji je, a ne znam ni gde mi je taj bug... a moguce da sam one raznobojne video na sajtu proizvodjaca...
malo mi je falilo da kupim, ali sam skotnao da je to suvise fino lemljenje za mene |]

Gledao ja taj crystal fontz... brr skupo |] jeftinije kupiti jedan mali crt monitor |))
 
Evo kako to izgleda kada se prikaci na komp.
U pitanju je Hitachi HD44780 kompatabilan displey 4x20.
 

Prilozi

  • Displej-2.jpg
    Displej-2.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 139
  • Displej-3.jpg
    Displej-3.jpg
    27 KB · Pregleda: 122
Vidim da se o ovoj temi ne prica vec duze vreme ali moram da pitam da li neko zna gde ima da se kupe LCD displeji koji su kompaktibilni sa "LCD smartie", npr. Hitachi HD44780 4x20 (koji se najcesce nalazi), a pre svega me interesuje da li ima da se kupi sa crvenim displejem. I ako neko zna za bolje (lepse) ekrane (koji nisu skuplji od 30ak eura) a pritom dobro rade sa "LCD smartie" neka predlozi! Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno