Šta je novo?

LCD TV do 500e

Rade Zemun

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2007
Poruke
0
Poena
300
Pozdrav svima,
kupio bih LCD tv do 500e.
Samo mi je bitno da je full HD ionako će stajati u spavaćoj sobi.
Kako se u televizore razumem ko Marica u kriv :D, svaki savet i pomoć su dobrodošli.

Hvala svima unapred koji daju neki savet.
RZ
 
Pa nisi rekao nista o televizoru, da li ti treba veci/manji, cemu ce ti sluziti, itd...

Za 500e teshko da mozesh da kupish bilo shta poshteno 1080p, ja ti preporuchujem neku Plasmu Hd ready, filmovi, TV program i igre ce ti izgledati bolje nego na 720p LCDu, a za te pare mozesh da kupish 42", ako ti nije veliko za prostor gde ce stajati...
 
Kupi Samsung b430 42" plazmu za 47.500 dinara u Tehnomarketu i zovi komsiju od preko puta koji je kupio full hd lcd-a i dao 300eura vise da vidi koliko je neobavesten otisao u kupovnu.
Tako sam bar ja radio a komsija ko komsija.:d
 
Hvala na odgovorima.
Ajmo ovako, TV će stajati u spavaćoj sobi koja nije prevelika, znači ne treba mi neka svemirska dijagonala.
Na TV će dolaziti signal sa PTT KDS-a, gledaće se filmovi sa externog divx plejera a klinci će povezivati svoj laptop da preko HDMI priključka gledaju HD filmove.
Eto sada sam razjasnio za koju namenu će se koristiti TV.
Svaka pomoć dobrodošla, još jednom, hvala unapred.
 
Za ono sto je tebi bitno plazma je teoretski bolji izbor.Pre svega plazma se mnogo bolje ponasa u mraku ili pri slabom svetlu (pominjes spavacu sobu), dok vecina lcd-a jednostavno nije sposobna da obezbedi dobar kvalitet boja sa niskim intezitetom pozadinskog svetla , a ako se poz. svetlo ne smanji u marku ekran isuvise bljesti i opterecuje oci. O boljem kvalitetu SD signala (kablovske) na plazmi necu ni da pricam, vec prezvakana tema. E ali sa druge strane, obzirom da neces naci plazmu manju od 37" sto je verovatno preveliko za tvoju sobu ovo otpada iz kombinacije. Cak i ako prihvatis velicinu, vodi racuna da plazma te dijagonale solidno greje (ako nije NeoPDP a to nije u rangu cena koji pominjes), tj da ce ti par sati rada u letnjem periodu podgrejati spavacu sobu taman toliko da izgubis zelju da je uopste ukljucujes.
Ja bih ti licno znaci preporucio LCD i to 32". Za tvoje potrebe, tj ovo sto si napisao Full HD ne da je nepotreban vec ce samo biti minus (cinjenica je da SD signal izgleda bolje na HD Ready nego na Full HD ekranima). Ako ti treba konkretna preporuka, uzmi LG32LH2000 koji i sam imam u spavacoj sobi, jeftin, dovoljno dobar (iako licno mislim da mu je slika sa kablovske ispod proseka). Procitaj ovde temu kako da omogucis MKV/DivX reprodukciju pa deca mogu da pustaju i HD sa eksternog 2.5 hard diska, ne treba ti ni divx plejer ni laptop. Pritom cena TV+ eksterni hard disk ispadne manja od 500e.
 
Nazad
Vrh Dno