Šta je novo?

LC6650GP3 i Ivy Bridge Box kuler - kako još značajno tiše?

Bane R

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poruke
6,762
Poena
800
Grafička nema ventilator, a jedini storage je SSD. Jedino što se u mašini čuje jeste LC6650GP3 i Box na i5 3570k (default). Moje pitanje kako to još dodatno utišati. Znam, odmah ćete reći da menjam box kuler, svestan sam ja toga, ali i LC6650GP3 se čuje, a budženje veličine i brzine ventilatora na napajanju nije baš tako lako kao na procesoru, tako da mislim da je napajanje veće pitanje, iako je ono tiše čak i od boxa na idleu. Svesni ste da je mašina već ovako ekstremno tiha (najviše zato što nema 3.5 hdd), ali ja bih to pogurao koliko god može se približi buci koju pravi tablet :D... Ne bih ni budžio napajanje, osim ako ne smatrate da je to dobro rešenje, najradije bih ga zamenio, ali ne bih da rizikujem, jer je i ovo veoma tiho. Mašina nije pod naporom većinu vremena, a i kad jeste, ne treba joj ovoliko jako napajanje, tako da imajte i to u vidu. Nisam ljubitelj zatvorenih kućišta i većeg broja ventilatora na malim obrtajima, niti imam dobro iskustvo što se tiče buke (nije samo pitanje buke ventilatora, nego i vibracija koje računar sa mnogo delova stvara). Oduvek imam otvoreno kućište bez dodatnih ventilatora i nikada nisam imao ni najmanje problema sa stabilnošću rada i dugotrajnošću komponenata. Da li možda postoje sistemi koji mogu jednim ventilatorom da pokriju hlađenje procesora i napajanja? Da li postoje neka ekstremno tiha vodena hlađenja (ali onda opet ostaje pitanje napajanja)? Problem dakle nije da mašina bude samo tiša... nego da bude skoro pa nečujna čak i sa veoma male blizine :)...

Hvala.
 
Nije isključeno modifikovanje postojećeg. Da li misliš na menjanj ventilatora ili stavljanje kontrole na njih ili stavljanje heatsinkova i slično?
 
pre svega sam mislio na menjanje postojeceg ventilatora nekim pwm, ili sa dodatkom spoljne kontrole(poput zalmanovog fan controllera(ja ovo imam na enerima apollish vegas, jako korisna stvarcica)), ili preko dedicated fan controllera(za koji mislim da je suvisan zbog ukupnog broja ventilatora koji rade).
budzenjem(tog) napajanja heatsinkovima se ne bih igrao(imao sam 6550gp2), jer iako je odlicno za novac koji kosta, mislim da bi se bez provetrenosti pregrevalo.
 
Ja sam menjao ventilator na napajanju zbog tisine. Stavio Arctic Cooling F12, povezao na plocu, spustio RPM na 600RPM i caos. :)
Posto kazes da nije previse optereceno, mislim da je vent na niskom broju obrtaja sasvim dovoljan da hladi napajanje.
 
Ako nije u garanciji to je odlicno resenje.
 
Nazad
Vrh Dno