Šta je novo?

LBRY Credits [LBC]

LBRY ima solidan P&D potencijal i ništa manje i ništa više od toga. Kad će (i da li uopšte) doći na red da se u tom smislu neki manipulatori njime poigraju, ostaje neizvesno kao i za svaki drugi shit. Verbalna defekacija o upotrebnoj vrednosti coina je toliko smorila da se divim svima koji još imaju snage za to.
 
Pa P&D je balon koji puca, vec se duze vreme na polonix-u pumpaju razni shitovi samo radi pumpa, taj scenario je neodrziv, je masa gubi pare, ne mozes ti vrednost stvarat copy/paste, uspe par puta i posle se sve urusi

evo zadnji primer POT, volum ludacki, naduvan 10x evo nije proslo ni 48h cena je pala 5x
 
Poslednja izmena:
Sam po sebi P/D nije odrziv, svi se secamo kad je bitcoin krenuo dole ka 200$ sta se desilo sa svim altovima
 
Ufff ne kontate o cemu govorim, izgleda samo zeljko da. Ne kazem ja da to koriste siroke narodne mase. Samo cinjenica da je coin sam po sebi nebitan ako nema nekakvu funkciju makar to niko i ne koristio. Jel sada nadam se jasnije?
 
Ja kontam šta ti govoriš, samo smatram da debelo precenjuješ funkciju coina. Mislim da to radiš baš na način kako i žele njihovi tvorci i promoteri. Svakako da imaju funkciju i to vrlo realnu. Za jedne funkciju berzanskog mešetarenja, za druge strasnog kockanja. Mineri su negde u sredni. I jedni i drugi i treći žele da uštinu neke pare. Sve ostalo u vezi sa coinima je čist marketing koji ima za krajnji cilj napred pomenuto.
 
Tacno 99.7% ali kad bi bilo tako 100% nikad u zivotu nista novo se ne bi pojavilo........, ljudi pokusavaju i ako je ideja tesko ostvariva, sta mislis da one radionice naplju sto se finansiraju od starne Micorosfta itd rade ista pametno, pa oni su srecni da <1% uspe
 
Slažem se da ima onih koji žele nešto da učine za opštu korist, pri tom iskažu svoju kreativnost i programerski skil, ali mislim da su u slučaju crypto valuta takvi zloupotrebljeni od ovih što drže kasu i da u svojoj naivnosti nisu ni svesni koliko su zapravo samo u njihovoj komercijalnoj službi. Pri tom ne mislim na programere - biznismene/muljatore kao što su Vitalik i ekipa (to je poseban soj), već na talentovane entuzijaste uključene u ovu igru. Firme koje vrše prodaju koristeći multilevel marketing prvo svoje sopstvene prodavce ubede u to da su njihovi proizvodi do yaya, pa se ovi ubiše da objasne kupcima da će od njihovog čaja od amazonskih trava živeti 120 godina, pri tom sami iskreno verujući u to. Bojim se da se, nažalost, ovde isti brain wash primenjuje na programere. Suština je uzeti novac, a u filantropiju investitora i njihovu želju da doprinesu zajednici verujem koliko i u Deda Mraza.
 
Pa generalno u svetu postoji previse novca, jedino sto je koncentrisan kod jednog manjeg dela populacije, nista ne vidim lose u tome ako isti malo provozaju svoj kes, koji im ionako nicemu ne sluzi....

Ako moze neki glupi sajt da vredi bilione ili aplikacija koju mozes "fokovat" za nedelju dana, sto i ovo sto mi vrtimo ne bi imalo jednog dana deo kolaca
 
Poslednja izmena:
Zašto da ne? Ja samo želim da upozorim ljude da se ne pecaju previše na njihove marketinške trikove (sa podlogom u teoriji i lepim željama) i čekaju da se desi čudo. Nema čuda. Bitcoin je jedan jedini, ostalo služi da se zgrabe pare i tutanj!
 
Ma jel, bitcoin je jedini?! nisam to znao...oprosti na sarkazmu ali shvati da ja ne zelim da upecam ljude, ako si to mislio (mozda i nisi). Cudo na lbry je da im samo proradi sistem i nista vise. Cudo na SIA je bilo jer je proradio decentralizovani cloud i skocila je cena ako nisi primetio u tom momentu, cudo na ETH je bilo da su se poceli praviti smartcontracti (kakvi god bili) i skocila je cena tada, cudo na DASH je isto tako razvoj na novcicu pa je cena jos onomad skocila, XMR ne znam zasto je toliko skocio ali ocigledno je p&d kao posledica rada na coinu od ranije (samo su cekali), ima jos cuda mogu da pojedinacno navedem... Tako da to sve sto kazes nije nista novo ali ne citas sta ja pisem, da je bitno da proradi sistem ne da ga koriste siroke narodne mase! Ukoliko pocnu koristiti tim bolje.

Ne zavaravajte se da je samo ovde p&d shema i na FB je tako, i na Apple je tako, i na zlatu i nafti i svim trgovinama imas p&d, stim da su u duzim vremenskim intervalima, negde i ne!
 
Za lbry je "pozitivno" to sto je premine ogroman, par vecih pumpova (nama dosta jedan..) ce morat jednog dana biti, za ostalo to ko vec zna
 
@toogood, samo nemamo istu definiciju čuda. To što si ti naveo kao čudo, ja zovem prosto pump koga je proizveo uspešan hype. A za hype uvek mora da postoji neka dobro smišljena priča u pozadini. To je suština marketinga. Nema veze, nek svako fura svoju teoriju. Živ ti meni bio, bro! cheers
 
Ma naravno nisam zlonameran daleko od toga. Kazem samo da mora da proradi to nesto bio hype ili ne. Ako je hype eto i cene iako i tu ima izuzteaka npr. Lisk.
 
Pa generalno u svetu postoji previse novca, jedino sto je koncentrisan kod jednog manjeg dela populacije, nista ne vidim lose u tome ako isti malo provozaju svoj kes, koji im ionako nicemu ne sluzi....

Ako moze neki glupi sajt da vredi bilione ili aplikacija koju mozes "fokovat" za nedelju dana, sto i ovo sto mi vrtimo ne bi imalo jednog dana deo kolaca

Lose je to sto da bi ti bogatasi zaradili u kako kazes 'vozanju' svog novca, neko mora taj isti iznos da izgubi, a to sigurno nije onaj drugi s gomilom novaca nego upravo gomila gologuzije . . . jer se ipak na berzi bogate samo bogati . . . isti je princip u kladionicama, kockarnicama, itd . . . a na izjavu da li postoji previse novca ili ne, moze da se odgovori da ga ima taman, ali nije ravnopravno rasporedjen ;)
 
Poslednja izmena:
UV ili ne UV, investitori/devovi treba da se (tek) opare, dosad nisu se bas trudili da bilo sta hajpuju, windows wallet je izasao nigde ni zuc, jedino ona vest o 500k od VC je donela kao nesto ali moze to mnogo bolje, videli smo 1cr i cga. Da li smo mislili da je 18-19k dno? jesmo, da li se nadamo da je ovo novo dno? da, ako padne kupujemo dip da smanjimo "bejs" i cekamo mun.

Ovaj rad:

 
LBC transakcije na Poloniex-u "Temporarily Disabled". Ništa nije leglo od juče. Opet nešto muljaju.
 
Ljudi kad ocekujete neki ozbiljniji pump, kako stvari stoje, po ovim cenama mi se skoro i ne isplati kopati?
 
Pa "samo" 300.000 lbc-a dnevno se generise...Moze ovo debelo ispod 10000 da ode. Ne prodajem da me ne zeznu pumperi ali ni ne kupujem jos uvek.

manje nesto, ~277K sa tim sto je to ~33BTC na dan, realno u odnosu na shit coine jeste puno, u odnosu na ETH je nista manje od 5%, generalno niko ne zna sta ce biti sutra, moze dole ja mislim nesto malo ako nastave da guraju i ako projekat pukne, u suprotnom tesko da ce nize

jednostavno ne mozes ubiti coin ako ljudi ocekuju da ce vredeti vise, iako je buy support od pocetka "slab"
takodje verujem da se vecina minera vise ne istresa, a i ako neki zele da shortuju nije realno da svi uspeju osim ako ne bude neke panike
 
sve moze da se promeni bukvalno u jednom danu... samo da ga docekamo :D
 
Jedino ako se kupuje kako pada pa se izracuna srednja vrednost ukupne kupovine i onda se moze biti zadovoljan. Stim da kriva kupovina mora biti u korist vece kupovine na manjoj ceni. To nosi opasnost od prevelike kupovine, jer ovi veliki sve prate pa nece da pumpaju ako imas bruku.
 
UV ili ne UV, investitori/devovi treba da se (tek) opare, dosad nisu se bas trudili da bilo sta hajpuju, windows wallet je izasao nigde ni zuc, jedino ona vest o 500k od VC je donela kao nesto ali moze to mnogo bolje, videli smo 1cr i cga. Da li smo mislili da je 18-19k dno? jesmo, da li se nadamo da je ovo novo dno? da, ako padne kupujemo dip da smanjimo "bejs" i cekamo mun.

Ovaj rad:


svaka cast za ovaj video,blowmymind,bas danas sam se po 50put vratio berzi u svojoj sigurici(meni radi),share:)
 
Nazad
Vrh Dno