Šta je novo?

Laptop zamrzava sliku kad malo jace pritisnem tastaturu

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Kada pritisnem sedisnji deo tastature slika mi se zamrzne i jedino sto tad radi je da dugo drzim power gugme. Desava mi se da se sam restartuje dok se ucitava sistem. Pokusao sam da instaliram win 7 i ugasio mi se usred instalacije tako da mi je ostao win 10. Ovi problemi se desavaju bilo gde, moze u biosu, dok se ucitava sistem, pre biosa ili dok radim u windowsu. Samo da naglasim da se restartovanje i gasenje desava dok se pali komp, a kad se win upali onda samo zamrzavanje.
 
To mi se desava od juce, odnosno od kad sam prekuglao graficki cip. Da li je moguce da prekuglavanje nije dobro uradjeno? Dok radi radi odlicno.
 
Da li me je i to spopalo :eek: Dobio sam garanciju 6 meseci na to sto su uradli, ali ne znam da li mogu da urade nesto po tom pitanju. A i ko zna da li ce priznati da je njihova greska. Da napomenem da mi je stavio bakarnu podlosku na graficki cip kao da bi bolje odvodilo temperaturu.

Evo posle tri dana kad se upali komp radi odlicno. Ali tesko se pali. Windows mi je skinuo apdejt i pri svakom paljenju pokusava da ga instalira, ali cim krene i zavrsi par procenata komp se ugasi kao da mu se ivadi baterija. I onda krene da se pali pa vraca prethodnu verziju. Onda ga malo ohladim i upalim nekako. U radu koliko god da se greje lepo radi za sad.

I jos jedna vazna stvar, kada ga ostavim i displej se posle odredjenog vremena ugasi i ako tako stoji par sati lampica power sija kao da je upaljen i radi kuler, ali je on mrtav i ni na sta ne reaguje. Mora dugo da przim power pa cela procedura paljenja ispocetka.
 
Poslednja izmena:
Da je prekuglavanje dobro i bog bi ga radio. Kad ode grafika i urade ti prekuglavanje ili produvavanje grafike, ruznan savet al iskren je prodaj ga odmah. Napisi prekuglan ima garanciju i ne pali ga. Il ga rasklopi i prodaj u delovima. Nema tog lsp topa koji nije provristao posle kuglanja za 6 meseci a da je nagazen.
 
Da je prekuglavanje dobro i bog bi ga radio. Kad ode grafika i urade ti prekuglavanje ili produvavanje grafike, ruznan savet al iskren je prodaj ga odmah. Napisi prekuglan ima garanciju i ne pali ga. Il ga rasklopi i prodaj u delovima. Nema tog lsp topa koji nije provristao posle kuglanja za 6 meseci a da je nagazen.
Nije bas tako. Prvo duvanje i prekuglavanje ne idu u istu recenicu ;). Doduse, uspeh prekuglavanja nije 100%, i zavisi od dosta stvari (stanja ploce i cipa, opreme i repromaterijala i naravno iskustva i pedantnosti), ali zavrsi u dobrom broju slucajeva posao i na duze od 6 meseci, ako ko ovde ne vratis laptop koji se pregreva, kao ispravan. Ovde imamo slucaj neozbiljnosti, gde serviser, iako svestan da laptop ne radi, naplacuje uslugu, po sistemu APP.
E sad, na pitanje ima li konkretno ovom laptopu spasa, verovatno nema. Niko ozbiljan nece uzeti da radi plocu po kojoj je vec cackano. Potrazi po oglasima, mozda ima neka polovna ploca za pristojne pare.
 
Pa imam njihovu garanciju 6 meseci. Vraticu im laptop i neka ga srede. A sto se cackanja tice, niko nije uzeo cackan laptop, to je prva i jedina intervencija koja je radjena na njemu. Kaze lik da je u servisu radio celu noc i da je ok, al ne znam kako kad kod mene nece. Cim ga ostavim duze da mu se ugasi displej, umesto da se displej upai na bilo koje dugme on mora da se gasi na power dugme i opnovo da prodje kroz opisani proces paljenja. Evo danas mi je zamrzao sliku par puta kad sama ga prenosio. Primetio sam da kad ga pritisnem jace na nekim delovima kucista on zabode. Ali nije mi jasno zasto ne moze da instalira apdejt desetke kad on kad je upaljen radi pod ma kojim opterecenjem i sta god da mu radim kao pre. Sta mu se desi kad krene instalacija apdejta nemam pojma. Sta ce oni sad da mi kazu kad im odnesem?
 
Pa imam njihovu garanciju 6 meseci. Vraticu im laptop i neka ga srede. A sto se cackanja tice, niko nije uzeo cackan laptop, to je prva i jedina intervencija koja je radjena na njemu. Kaze lik da je u servisu radio celu noc i da je ok, al ne znam kako kad kod mene nece. Cim ga ostavim duze da mu se ugasi displej, umesto da se displej upai na bilo koje dugme on mora da se gasi na power dugme i opnovo da prodje kroz opisani proces paljenja. Evo danas mi je zamrzao sliku par puta kad sama ga prenosio. Primetio sam da kad ga pritisnem jace na nekim delovima kucista on zabode. Ali nije mi jasno zasto ne moze da instalira apdejt desetke kad on kad je upaljen radi pod ma kojim opterecenjem i sta god da mu radim kao pre. Sta mu se desi kad krene instalacija apdejta nemam pojma
.
Jasna je situacija druže, ta njihova garancija od 6 meseci je dospela za realizaciju.


Sta ce oni sad da mi kazu kad im odnesem?
Jasna je i ovde situacija, praviće se ludi po svoj prilici, to jest piši propalo, tvoj računar je ispravan (po njihovom) posle njihove intervencije.
Osim u manje izglednoj situaciji da će ispoštovati svoja obećanja.
 
Ako uvaze garanciju, moze li to da se sredi? Jel zna neko sta sad moze da bude problem? Znaci kad pritisnrm kuciste zamrzne se slika. Ako je los kontakt cipa i ploce onda mogu da yrade reflow da se to bolje zalemi. Al ne znam zasto se gasi kad apdejtujem win ili u toku instalacije sedmice. Evo posle 10 dana nisam uspeo da ga apdejtujem.
 
Pa imam njihovu garanciju 6 meseci. Vraticu im laptop i neka ga srede. A sto se cackanja tice, niko nije uzeo cackan laptop, to je prva i jedina intervencija koja je radjena na njemu. Kaze lik da je u servisu radio celu noc i da je ok, al ne znam kako kad kod mene nece. Cim ga ostavim duze da mu se ugasi displej, umesto da se displej upai na bilo koje dugme on mora da se gasi na power dugme i opnovo da prodje kroz opisani proces paljenja. Evo danas mi je zamrzao sliku par puta kad sama ga prenosio. Primetio sam da kad ga pritisnem jace na nekim delovima kucista on zabode. Ali nije mi jasno zasto ne moze da instalira apdejt desetke kad on kad je upaljen radi pod ma kojim opterecenjem i sta god da mu radim kao pre. Sta mu se desi kad krene instalacija apdejta nemam pojma. Sta ce oni sad da mi kazu kad im odnesem?

Sto se tice tog sto nece da se vrati iz sleep moda, nije strasno, verovatno nekompatibilnost sa 10-kom (imao sam taj slucaj na sedmici, resio ga je update bios-a). To zamrzavanje na dodir je problem. Mada moze da bude glupost, tipa da tu bakarnu plocicu nisu lepo namestili, pa negde pravi kratak spoj. U svakom slucaju odnesi im, nek oni lupaju glavu sa njim, ako ne srede, vratice ti pare.
To sto si njima dao + ono sto mozes dobiti za delove + nesto sitno i kupis ispravan polovan laptop.
 
Mogu da kazu da nije do grafickog cipa :)
 
Ma 100% do prekuglavanja, nije dobro naleglo i kad malo pritisnes odvojis negde lem.
Imao sam slican slucaj sa 3 laptopa.
Od sve zamrzne kad se naslonis na njega, do reset kad ga uzmes u ruke.

Neka ponovo prekuglaju i reci im da probaju tacno sta se tebi desava nakon istog...

poz....
 
Ma 100% do prekuglavanja, nije dobro naleglo i kad malo pritisnes odvojis negde lem.
Imao sam slican slucaj sa 3 laptopa.
Od sve zamrzne kad se naslonis na njega, do reset kad ga uzmes u ruke.

Neka ponovo prekuglaju i reci im da probaju tacno sta se tebi desava nakon istog...

poz....

Ovde je u pitanju poveliki cip i kuglice 0,5, malo mi neverovatno da ne nalegne, ako je kuglan.
 
Vrh Dno