Šta je novo?

Laptop Laptop za SketchUp

Koji laptop kupiti?
Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,031
Poena
255
Treba mi pomoc za drugara.
On je stolar,pravi kuhinje i slicno,pa mu je potreban laptop za program SketchUp.
Molim za neki predlog iz gigatrona posto bi on to na kredit uzimao.
Neki best buy,sto manje pare a da ovaj program radi kako treba.
Hvala.

Ovo sam nasao na sajtu za program:

System Requirements​

  • Software
    • An internet connection is required to install and authorize SketchUp and to use some of the features.
    • SketchUp Pro requires .NET Framework version 4.5.2. For more information about the .NET framework, click here.
  • Recommended hardware
    • 2+ GHz processor
    • Discrete Graphics card such as a current generation AMD or NVIDIA.
    • 8+ GB RAM
    • 2GB of available hard-disk space
    • 3D class video card with 1 GB of memory or higher and support for hardware acceleration. Please ensure that the video card driver supports OpenGL 3.1 or higher and is up to date.
      SketchUp's performance relies heavily on the graphics card driver and its ability to support OpenGL 3.1 or higher. To test your graphics card's compatibility, please download and run the SketchUp Checkup application.
    • 3-button, scroll-wheel mouse.
  • Minimum hardware
    • 1 GHz processor
    • 4GB RAM
    • 1GB of free hard-disk space
    • 3D class video card with 512 MB of memory or higher and support for hardware acceleration. Please ensure that the video card driver supports OpenGL 3.1 or higher and is up to date.
 
Poslednja izmena:
Pazi, ne znam kako bi radio Sketchup na integrisanoj grafici...narocito ako su neki komplikovaniji modeli...ako nisu, trebalo bi da radi ok na bilo kom laptopu sa ryzen procesorom, 8 i vise gb rama i nekim ssd-om... :)

Ja npr radim u Sketchupu, ali imam i7 9 generacije, 16gb rama, ssd i gtx1650...i radi skroz ok...ali ne znam kako bi radio na slabijem laptopu...da li radi rendere, ili samo radi 3d model? :)

I najbolje bi bilo da kaze neki budzet, pa da nadjemo najbolji laptop za te pare... :)
 
Ne radi rendere,nije bas toliko strucan, treba mu samo 3d model da kupcu malo bolje i lepse prezentuje kako bi ta kuhinja izgledala.
Da ne crta po popapiru nego lepo model u boji da kupac vidi sta hoce.
Budzet plafon 60.000,gigatron zbog kredita...
Hvala.
Edit,moze i tehnomanija,vidim da imaju iste kredite.
 
Poslednja izmena:
Moje misljenje je da sa ogranicenim budzetom i u mid-to-low end sekciji se treba fokusirati samo na sirovu snagu, tj CPU, GPU, SSD i RAM. Sve ostale stvari kao sto su ekran, tastatura, kvalitet izrade i dizajn, baterija, preferencija odredjenog brenda itd bi trebalo da su u drugom planu. Znaci, trazi masine jeftinijih brendova koje su na nekoj akciji, a sa sto boljim osnovnim karakteristikama. My two cents.
 
Za skečap nije bitna konfiguracija. Jedini resurs koji on koristi su živci korisnika, slično kao i 3ds max.

Šalu na stranu, za ovo za šta njemu treba, radiće na bilo čemu, ali ni ja ne ne bih išao na nešto ispod ovoga što je @unique93 preporučio.
Mislim da mu je najbitnije da je full hd ekran.
 
Ja radim u sketchup-u vec nekoliko godina bas za taj posao.
Ako ne radi rendere neka ne baca pare na preterano dobar komp, ali je pozeljno da ima sto bolji CPU, sto vise ram-a, i brzi disk, dok mu graficka u celoj prici nije toliko bitna stavka. Neka se fokusira na udobnu tastaturu i misa.
 
Uff, to je trenuno tesko pitanje jer sam i ja u potrazi za masinom, pa imam 3 laptopa i nijednim nisam prezadovoljan (ali iz nekih svojih licnih razloga)
HP i jedan Asus su I7-8550u sa 16gb DDR4 RAM-a i GT 940mx grafickom, a drugi Asus je i5-9300H isto 16gb DDR4 ali ima jacu grafiku gtx1650
Ja pored samih projekata, radim i render pa mi je bitno da grafika bude diskretna jer neki programi koje koristim nece da rade sa integrisanom grafickom karticom.
U principu bilo koji od ova tri lap-topa koje ja imam zavrsavaju posao. Ono sto sam primetio jeste samo da je NVMe ssd dosta ubrzao ceo operativni sistem pa samim tim i olaksao rad i u sketchupu.
Inace Meni je sketch 2017 skroz ok radio i sa intel c2d 6600 i 2gb ddr2 rama 🙃🙃
 
Nazad
Vrh Dno