Šta je novo?

laptop za audio-video produkciju

sumanut

Čuven
Učlanjen(a)
02.11.2003
Poruke
1,221
Poena
650
Pozdrav,

doslo je vreme za kupovinu novog laptopa, tehnologija vise (cini mi se) ne napreduje kao pre, pa sam resio da razresim kesu i uzmem sto bolji futureproof laptop, ali naravno ne bi da bacam pare na stvari koje mi ne trebaju. Desktop, nazalost, ne dolazi u obzir.

Potrebe su audio produkcija, obrada slika, video produkcija i uzeo bih graficku cisto da se nadje, mozda nekad pozelim da odigram nesto.

Sada jos uvek imam lenovo edge 14 sa i5 i 4 gb rama u koji sam ubacio SSD i to sve i dalje veoma lepo radi, ali pocinje da stuca tu i tamo, pogotovo za video obradu, a i kopiranje velikih fajlova postaje mukotrpno.

E sad, citao sam dosta reviewa ali u zavisnosti od vremena i trenutne cene, menjaju se i misljenja.

Koliko bih dobio sa desktop procesorom u laptopu? (Sager) 6700k u odnosu na 6700hq?

Koliko je bitno da memorija bude 2133 umesto 1600? Vrlo malo proizvodjaca daje podatke za latencije, ali koliko sam razumeo nema nekog velikog dobitka ukoliko se ide na 2133? Hoce li biti velikog dobitka u buducnosti?

SSD info takodje razlicit na sve strane, na sajtu proizvodjaca kaze da je M.2 SSD gen 3, 4 puta brzi od obicnog SSD, a onda na forumima kazu da i nema neke razlike?

Ja imam samsung SSD u ovom edge 14 laptopu, koji bih mogao da prebacim u novi, ukoliko taj m.2 ssd nije mnogo brzi?


Imam nekoliko modela na umu:

http://www.dell.com/us/p/inspiron-15-7559-laptop/pd?oc=dncwpw5718h&model_id=inspiron-15-7559-laptop

3840 x 2160 Touch Display, 8 gb 1600 RAM (dodao bih jos 8), i stavio SSD koji mi je trenutno u lenovo. Za 1100 USD cini mi se kao najisplativija opcija, medjutim najvise me plasi sto mu je baterija integrisana. Ja sam na lenovu menjao bateriju vec dva puta.

http://www.dell.com/us/p/xps-15-9550-laptop/pd?oc=dncwx1625h&model_id=xps-15-9550-laptop

Za 1000$ vise se ne dobija mnogo po pitanju performansi, mada laptop definitivno prelepo izgleda, podrzava DDR4, manji je, i baterija nije integrisana.

Nasao sam i Sager verziju u kojoj bi po ceni XPS-a dobio desktop CPU, ali ekran nije touch niti UHD. Mada koliko je vidna razlika izmedju HD i UHD na 15 inca ekranu?

I previse pitanja za pocetak, ajde da razresimo par pa da idemo dalje.

Svestan sam takodje mnogih gaming opcija razlicitih proizvodjaca, ali su mi gaming laptopovi strasno odbojni zbog nabudzenih kucista.
Dolazi i mac u obzir, ali da menjam sada sistem po stare dane, ne znam koliko bi bilo isplativo uopste.
 
Cekiraj i ovo.

http://www.amazon.com/Dell-Inspiron...=UTF8&qid=1450544087&sr=1-8&keywords=gtx+970m


I neka te ne zavara sto je i5 to je nova generacija i pravi je quad nije dual iako je mobilni procesor.
A cena je stvarno ok.

edit: i ovaj asus ako je touch prioritet http://www.amazon.com/ASUS-N550J-15...52185204&sr=1-3&keywords=asus+n+series+laptop

samo sto je bez ssd i losija graficka nego dell a i malo jaca cena. Ali za ove novce mislim isto dobar dill pogotovo ako uzimas iz amazon warehouse...

Ili ako budzet nije problem i mozes da cekas onda i ovo razmotri.

http://www.xoticpc.com/sager-np8640-clevo-p640re-1.html

http://www.xoticpc.com/sager-np8657s-clevo-p650re3-p-8678.html

http://www.xoticpc.com/sager-np9870-clevo-p870dmg-p-8782.html

ovaj zadnji je sa desktop procesorom i grafickom ali skoro 2200$ sa carinom npr za aljasku je ustvari 2420
 
Poslednja izmena:
Ima "problem" sa grejanjem taj Acer (nista sto neki cooler master od 30-50$ ne moze unormaliti ali opet). Inace je stvarno ubedljivo najjeftiniji 6700hq/gtx960m 4gb laptop (sa sve thunderbolt 3.0 usb c i M.2 portom).

http://www.gaminglaptopsjunky.com/acer-aspire-vn7-592g-review-v-15-nitro-black-edition/

Pro :+ Excellent gaming and 3D performance for the price with Skylake I7-6700HQ and GTX 960M 4GB
+ The chassis does not get hot almost at all (though the CPU does heat up)
+ Very good 1080p IPS display (LG LP156WF6-SPB1)
+ Relatively low weight at 2.3kg
+ Keyboard is good (but not great) with good combination of resistance, feedback and travel depth. Touchpad is good enough.
+ Satisfying 4.0 speakers with pleasant sound for music
+ M.2 PCIe storage option
+ Thunderbolt 3 USB-C port
+ Good looks

Con :- Thermals aren't great and CPU will reach high temperatures and throttle in some cases (but it can be handled)
- Screen's outer lid is not rigid enough and one should make sure it is padded when carried in a beg, say
- Only 3 USB ports (except a TB3 port)
- Fans audible even under light load with "balanced" or "High performance" mode, if the CPU works a bit
- Electrical noises from within the laptop, maybe components and build quality isn't good enough (but that's not unique to this laptop)
- Basic version comes with a 5400RPM HDD, no SSHD or SSD
- Maintenance complexity is above average
- Audible noise with "High Performance" power mode, even on low load
- Battery running times aren't great at around 4-5 hours for normal use
- Thunderbolt 3 top speed is unknown
- M.2 NVMe speed is capped at 1.5GB/s (waiting for an update)

@edit
Sad videh da si linkovao veci 17'' model, mozda je hladjenje malcice bolje ko zna...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga razgledao skoro i ostavio mi je jako dobar utisak kvalitetom izrade,a kad se sabere sta sve ima u njemu i sta konkurencija nudi za iste pare,onda je to dobar izbor cini mi se. Logicno bi bilo da je zagrevanje kod 17.3" manje nego u 15.6" modela.
za 1200e laptop i jos oko 60e a dodatni ram i prica je zavrsena,ja bi traio i sa dodatnom garancijom ako planira da koristi komp narednih 4-5g.
 
Sto se tice i5, u multithread aplikacijama dobitak je i do 30%, tako da ne bih zrtvovao i7 zarad ustede.

Razer super izgleda, ima touchscreen i jaku rezoluciju, jedino me smara sto je proc dve generacije stariji od aktuelnog.

I ovaj acer solidno izgleda ali nema touchscreen, a i 17 mi je preveliko.

XOTIC 14 mi je ok ali opet "samo" hd i nema touchscreen.

Nije da zanovetam, nego mi je za sada merilo XPS, na koji sam se ocigledno nameracio, pa u odnosu na njega govorim.

Za XPS sam opet danas saznao da ne podrzavaju vise 2 HDD-a, sada iskljucivo stavljaju 6cell bateriju i samo jedan pcie ssd sto me malo smorilo, jer uzimanje velikog ssd-a dize cenu podosta.

Opet inspiron se namece kao opcija, jer on i dalje ima mesto za dva hdda, ili precision koji je isti kao i XPS 15 samo sa dva hdd-a i nvida quadro, ili XPS sa velikim ssdom ili da izbaci razer novi laptop ili da xotic ubaci bolji ekran... :wall:
 
Znate sta, meni se cini da od svih ovih stvari, najmanje korisna stvar je ovaj 4k touch display u XPS-u.

Verujem da je "amazing", ali posto pogledam par videa ili slika, sve sto mi ostaje je da ga svakodnevno koristim u HD rezimu, uz probleme skaliranja itd, a kada taj displej oduzmem od ukupne cene onda dobijam XPS za 1450 i7 verziju ili 1200 za i5 verziju, sto je samo malo vise od inspirona, koji izgleda ima ocajan ekran.

Posle kad se latencije na ddr4 zategnu, ubaciti 16 gb rama umesto 8 i vuk sit i ovce na broju?
 
Razer izbacuje novi ultrabook da parira mac air koji dolazi sa adapterom za eksternu gradu mada je maltretiranje, na tvom mestu sacekao bih jos mesec dana, evga je izbacila Gaming laptop koji je ok dizajna nije prenabudzen i pogledaj MSI , imaju tanjih modela sa zverima u sebi, takodje pogledaj roccat laptop oni nude opciju konfigurisanja celog laptopa. Ako ti je zapelo za touchscreen pogledaj microsoft surface pro zadnju verziju ali ne znam kakav je sa grafikom
 
MBP sa thunderboltom i decklink adapterom može da uveze hd video i spakuje ga u realnom vremenu u prores formatu na disk. FcpX vrti taj prores bez ikakvih problema. Ne znam da je postoji takva PC alternativa.
 
Necu kupovati laoptop jos mesec dana sigurno, tako da imam jos vremena ukoliko neko nesto novo izbaci.

Ovi poslednji predlozi su mnogo blizi onome sto trazim.

Gigabyte i Aorus su kul, i imaju sve sto treba, ali novi se priblizavaju ceni dela sa full QHD touchscreen, sto je onda no brainer u korist Dell-a.
Ipak, pretrescu sajtove aorusa i gigabajta da vidim sta sve ima od 14".

EVGA mi se cini overkill za mene, ipak se ja necu igrati toliko, ali ovo je verovatno top of the line, posle ce verovatno izbaciti i slabije verzije, tako da obraticu paznju i na EVGA.

Roccat nisma uspeo da nadjem sajt, samo neki custom laptopovi izlaze nasumicno po netu, ali nista konkretno?

Ne bih surface, previse mi je office :)
 
Yooyo ovo mi se svidja, specifikaicje svega do poslednjeg detalja, pregrst opcija i u 14" modelima, sve je najnovija tehnologija ... Super.

Hvala VectorZz!
 
Yooyo ovo mi se svidja, specifikaicje svega do poslednjeg detalja, pregrst opcija i u 14" modelima, sve je najnovija tehnologija ... Super.

Hvala VectorZz!
 
http://www.eurocom.com/ec/specs(350)ec

1250 usd bez HDD i SSD i 8 gb rama. Grafika je prejaka ali sta da se radi. Za poectak bih mogoa da prebacim diskove iz mog sadasnjeg laptopa i da teram, a posle mogu dokupiti sta god mi zatreba ... Definitivno je usao u najuzi izbor ovaj laptop, samo da vidim par recenzija o njemu prvo.
 
Posto planiram da koristim W7 i Linux, a tamo nema UI skaliranja uzeo bih 1920x1080 monitor, bez touch screen-a, 16GB memorije, jaci i7, GTX970 (ili neki drugi, samo da je uredjaj tanji), 500GB ssd.
U principu gledam sledece osobine:
- ultrabook ili sto blize ultrabook obliku
- 15.6" (ovaj 13" asus ux32vd mi je ipak mali) 1920x1080.
- i7 (generacija mi nije toliko bitna jer mi bilo koji i7 zavrsava posao)
- bez secure boot-a koji bi me vezao za w8 ili w10
- 16gb memorije (i to mi je mnogo za programiranje)
- obavezno nvidia grafika
- ssd 500GB ili vise

sad sam prosao kroz konfigurator.. 2222 usd :)
 
Poslednja izmena:
e sad mozda sam ja glup sto je ovaj eurocom bez hdd i sto si naveo za manje para
bolji od ovog sagera http://www.xoticpc.com/sager-np8640-clevo-p640re-1.html ako neko moze da objasni?


Ma ja sam najvise bio odusevljen time sto daju full specifikacije svega sto mozes da ubacis (RAM brand/type/latencije, SSD brand/type/R/W speed), vise nego samim laptopom. Ne znam dal je bolji ili gori, manje vise isto ...

Ipak odlucio sam se za Dell XPS, pa sta kosta da kosta, jednostavno ljudi su spakovali racunar uz koji kako god okrenem i preracunam i koliko god istrazujem i trazim alternative, ne mogu da nadjem neke jake razloge da uzmem bilo sta drugo ...

ZA jos mesec dva ce da sazri i ispeglace pocetne probleme i taman ce biti vreme da se pazari.

Hvala na predlozima i savetima, javite ako se sta novo pojavi u medjuvremenu!

:cigar:
 
Ma tu ode previse novaca za grafiku, koju ja ne bih nesto bog zna koliko koristio. Treba mi da pokrene counter strike i to je to ...
Juce sam opet pretrazivao konfiguracije i naletim na HP, touch, 1080p, 6700hq, 8 gb rama - 700 dolara??

http://store.hp.com/us/en/pdp/Laptops/hp-envy---15t-touch-laptop-m9u52av-1?jumpid=Laptops_Finder_PDP


Sta ima jos u ovom rangu, znaci ako mogu da ustedim 1500 dolara ako se oprostim od grafike, neka ide zivot, valjda CS moze da pokrene i integrisana na i7-6700HQ??
 
Nazad
Vrh Dno