Šta je novo?

Laptop za ~500e, programiranje, grafika nebitna

Boda Tajson

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2006
Poruke
11
Poena
304
Vidim da ima dosta slicnih tema koje se bave laptopovima u istom cenovnom rangu ali kod mene je specificno to sto mi grafika apsolutno nebitna za razliku od vecine ovde :) Najzahtevnije bi bilo da ponekad pustim HD film, Google Earth da radi opusteno, a programiranje je osnovna namena. Igrice uopste ne igram.

Treba mi standardnih 15,6", bitno mi je da je kvalitet izrade solidan (da se tastatura ne ugiba kao nekim Asusima koje videh ovde na forumu). Nemam averziju prema AMD-u i slicno, tj otvoren sam za sve predloge :)

A posto imam i varijantu nabavke iz inostranstva, zanima me da li ovde vidite ista povoljno ili su cene tu negde kao i kod nas. Pre cu uzeti ovde nesto za nijansu skuplje sa garancijom.
 
Slažem se sa marko_n.

Gledao istu takvu 13icu, odlična tastatura, poklopac sa donje strane se lako skida (dodavanje memorije ako ti je 4gb malo), dobar anti-glare ekran, snaga procesora će ti biti dovoljna, HDMI ako bi da baciš film na neki TV... a za smešne pare.
 
Hvala na preporukama. Predlog deluje zanimljivo :) Samo jos jedno pitanje. Koliko je sigurno kupovati od takvih firmi (kao taj link sto ste dali). Pitam zbog ostvarenja garancije ako dodje do problema, na sajtu nit imena firme, nit PIB-a, nista... samo call centar.


edit: vidim da je juce bio jeftiniji nekoliko hiljada
 
Poslednja izmena:
Mislim da su Laptopovi u nekoj vezi sa PcPraktičnima, negde pročitah na forumu, ali da ne tvrdim...
Idi lepo na
http://www.pcberza.rs/laptop/laptopovi/271-0-0-0/q=4530s
Ne bi trebalo da košta nešto mnogo više od 45k što je zaista povoljno.
Imaš za te parice i Lenovo IdeaPad z570 ali mislim da on nema anti-glare ekran.

Moja preporuka za pronalaženje laptopa:
1. Odešna na sajt Pc Praktičnih i tamo po karakteristikama nađeš šta ti treba jer imaju najbolju pretragu
2. Vidiš koji ti se svidi i odeš negde da ga pipneš i štipneš
3. Odeš na PcBurzu i nađeš najpovoljnije, eventualno baciš pogled na Laptopovi, Laptopcentar i BcOnline
4. Kupiš i nosiš
 
Laptopovi.rs je online prodaja pc practica, tako da je to to.

Nick je sve rekao. Lično bih ti preporučio PCP jer sam tamo kupovao više puta, sve prošlo savršeno. Čak su bez ikakvih problema uzeli nazad ispravan laptop koji mi nije odgovarao i vratili pare odmah bez trunke zatezanja i postavljanja pitanja.

Džabe negde malo povoljnija cena, kad već na svom sajtu krše zakon po pitanju povraćaja robe i/ili garancije.

Takođe je i Gigatron OK mesto za kupovinu laptopa, a može da prođe i WinWin, mada su im cene obično jače nego u PCP. Ostala mesta ne bih uzeo u obzir bez obzira ako je cena i malo niža.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Kazi mi razvojem kakvih aplikacija se bavis? Koje alate koristis? Mada bez obzira na to preporucujem ti da dokupis i jedan veci monitor, jer ce ti, veruj mi, definitivno nedostajati radnog prostora ;)
 
Nazad
Vrh Dno