Šta je novo?

Laptop sa dobrom baterijom

Genie

Čuven
Učlanjen(a)
02.11.2002
Poruke
57
Poena
609
Treba mi nesto iz nizeg cenovnog ranga, sa baterijom koja ce trajati bar 3 sata, mada bi bilo jako dobro da traje i duze... Dimenzije i tezina nisu toliko bitne. Predlozi...?
 
Poslednja izmena:
Srbin do jaja je napisao(la):
centrino. oni rade cinimise i do 5 sati.

vidi vidi ko to sad preporucuje centrino:) ovaj nas bench je postao bes edukativan;)
centrino platforma najmanje trosi i to je cinjenica. ipak, trajanje baterije zavisi od konkretnog modela. i ne veruj specifikacijama proizvodjaca nego pogledaj neki pro review ili consumer review....
 
Broz je napisao(la):
vidi vidi ko to sad preporucuje centrino:) ovaj nas bench je postao bes edukativan;)

:D :D

Svaki covek se menja,i to je odlicno i normalno :)
 
Ma nije frka da ide i nize:) Komp ce sluziti za office i sl. programe, znaci ne treba mi jaka graficka a ni preterano jak procesor, bitno je samo da baterija traje i traje... :) Dajte neki konkretan model.
 
Poslednja izmena:
Trazi ti neki polovan P3 sa Mobile procesorom (oko 400-600e maxx),i eventualno mu kupi novu bateriju....
I sam si rekao,office i sl....

Nov centrino tesko za taj novac,dok odlican (ali polovan) P3 mobile moze,samo treba cackati po oglasima...
 
Nasao sam HP Compaq NX9020 Celeron Mobile M340 (1.4GHz, 400MHz FSB), 256 MB DDR, HDD 40 GB, DVD/CDRW, 15" TFT, Free DOS za 820e. Mislim da mogu da ga nadjem i jeftinije, posto imam neke dilerske cene. U pravu si da bi mi P3 sa mobile procesorom najvise odgovarao, ali se malo plasim da kupim polovan laptop...
 
imas takav isti mislim na spec. samo acer koji je bolje resenja. de ne govorim da je lepsi 5x...cena 750 eura. kaze covek stize od ponedeljka. imas na pcberzi
samo pazi, te masine bazirane na celeron M procesorima jedva dobace 2 sata jer nemaju speed-step...
 
Pa cekaj, koji mi prosesor onda treba, zar nije celeron m skoro isto sto i centrino (koji, koliko sam ja shvatio, najvise stedi bateriju)? Gledao sam sve ono na berzi, ali mi ne znaci mnogo, posto se slabo razumem u laptopove... Ovo je mozda zanimljivo- Acer TravelMate,ultra slim, PIII 600 mhz, 256 mb,
12 gb hard, modem,mreza,13,3 TFT, CD-RW,kao nov,
baterija 3 sata, tezak 1,9 kg....
CENA ...............490 eura....garancija
 
da recimo da je skoro isti kao pentium m samo sto se ovo "skoro" odnosi na odsustvo speed-step sto znaci da taj celeron non-stop radi na 1.4GHz za razliku od pentiuma m (koji je sastavno deo centrino platforme) koji varira izmedju 600 i 1400 u zavisnosti sta radis: kucas u wordu/surfujes/gledas film/picis neku igru...
 
Broz je napisao(la):
vidi vidi ko to sad preporucuje centrino:) ovaj nas bench je postao bes edukativan;)
centrino platforma najmanje trosi i to je cinjenica. ipak, trajanje baterije zavisi od konkretnog modela. i ne veruj specifikacijama proizvodjaca nego pogledaj neki pro review ili consumer review....
ако мало боље погледаш моје постове са оног другог треда, видећеш да о центрино једино нисам знао да му је процесор бољи од п4. иначе кад год је некоме потребан рад са батеријом и то што дужи препоручујем ЦЕНТРИНО. ови амери га овде користе нон стоп (мислим пословни људи, док су на аеродрому, авиону).

друго. зар није сврха овог форума и едукација између осталог! :) :trust:
 
Srbin do jaja je napisao(la):
...друго. зар није сврха овог форума и едукација између осталог! :) :trust:

Naravno da jeste.....svi tu ponesto naucimo :)
 
Srbin do jaja je napisao(la):
ако мало боље погледаш моје постове са оног другог треда, видећеш да о центрино једино нисам знао да му је процесор бољи од п4. иначе кад год је некоме потребан рад са батеријом и то што дужи препоручујем ЦЕНТРИНО. ови амери га овде користе нон стоп (мислим пословни људи, док су на аеродрому, авиону).

друго. зар није сврха овог форума и едукација између осталог! :) :trust:

sta se mrstis, sala BRE srbine:)
 
a koliko cu cene novih baterija, i naravno punjaca..? (ako uopste postoji posebno da se kupi).. :)
 
Nazad
Vrh Dno