Šta je novo?

Laptop ne vidi miš USB ali USB memorija radi OK

phantomr

Čuven
Učlanjen(a)
07.11.2003
Poruke
1,028
Poena
755
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 13600KF - DeepCool AK620
Matična ploča
Biostar B660GTA
RAM
64GB DDR4 3600
GPU
RTX 2060 Super
Storage
2TB+3TB+3TB+500GB SSD
Zvuk
Logitech Z5500
PSU
Seasonic s12ii-620
Kućište
Chieftec Dragon
Monitor
27+2*19
Miš & tastatura
Logitech g600
Čudan problem sa HP 250 g8 laptopom, ne znam da li je neko imao sličnu situaciju, jer ne znam u čemu je problem.
Laptop ima 2 usb porta, miš radi samo u 1 usb portu, dok usb memorije rade normalno u oba porta. Kada ubacim miš u taj port koji kao ne radi, napiše da nije prepoznao uređaj.
Mislim da ni štampač ne radi u tom USB portu,
Probao sam live win, isto ne radi miš, probao sam i live linux isto ne radi miš.
Nisam siguran, ali moguće da je ranije radilo taj port sa mišem, i da je odjednom prestao da radi.
Pomislio sam da nije možda neki driver oko usb3.0 ali sada sumnjam da to ima veze sa drajverima.
Ima li neko ideju šta da probam ?
 
Prestao je i drugi USB port da prepoznaje miša u Win 10, ali i dalje oba porta prepoznaju fleš memorije. Više ne radi ni taj drugi port sa mišem u live windows 10 i 11 sa Strelec diska, ne radi više ni pod live linuxom, a radilo je. Mislim da se zaglupeo nekako, jer sam ubacivao i izbacivao više puta miša.
Opet je proradio jedan port, palio sam gasio laptop, i proradio je, drugi i dalje ne prepoznaje miša
 
Poslednja izmena:
Pa možda je do miša, probaj na nekom drugom kompu.
 
Pa možda je do miša, probaj na nekom drugom kompu.
Nije do miša, miš u jednom portu istog laptopa radi, a u drugom portu ne radi, ali u tom portu gde ne radi miš, radi usb stick. Probao sam i više miševa, isto. Mislim da je neki drajver i specifična procedura za podešavanje usb 3.0 na tom laptopu. U tom portu gde ne radi miš, ne radi ni gamepad, a radi u drugom portu.
 
Ne mogu sad da se setim napamet kako ide procedura ali probaj ovo, win+x ulaziš u dev manager. Na sve usb uredjaje, bocni miš, flesku, i u podešavanjima ugasi opciju da ih win selektivno gasi. I res laptop. Isto u biosu ako ima neka usb suspend opcija pogasi. Mada malo mi tu ne štima da ni pod linuxom ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno