Šta je novo?

Laptop ne vidi miš USB ali USB memorija radi OK

phantomr

Čuven
Učlanjen(a)
07.11.2003
Poruke
1,028
Poena
755
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 13600KF - DeepCool AK620
Matična ploča
Biostar B660GTA
RAM
64GB DDR4 3600
GPU
RTX 2060 Super
Storage
2TB+3TB+3TB+500GB SSD
Zvuk
Logitech Z5500
PSU
Seasonic s12ii-620
Kućište
Chieftec Dragon
Monitor
27+2*19
Miš & tastatura
Logitech g600
Mobilni telefon
87925984799
Steam
mgEdikeGD
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
  3. ADSL
  4. Mobilni internet
  5. Wireless provajder
  6. ISDN
  7. Modemska 56k veza
Čudan problem sa HP 250 g8 laptopom, ne znam da li je neko imao sličnu situaciju, jer ne znam u čemu je problem.
Laptop ima 2 usb porta, miš radi samo u 1 usb portu, dok usb memorije rade normalno u oba porta. Kada ubacim miš u taj port koji kao ne radi, napiše da nije prepoznao uređaj.
Mislim da ni štampač ne radi u tom USB portu,
Probao sam live win, isto ne radi miš, probao sam i live linux isto ne radi miš.
Nisam siguran, ali moguće da je ranije radilo taj port sa mišem, i da je odjednom prestao da radi.
Pomislio sam da nije možda neki driver oko usb3.0 ali sada sumnjam da to ima veze sa drajverima.
Ima li neko ideju šta da probam ?
 
Prestao je i drugi USB port da prepoznaje miša u Win 10, ali i dalje oba porta prepoznaju fleš memorije. Više ne radi ni taj drugi port sa mišem u live windows 10 i 11 sa Strelec diska, ne radi više ni pod live linuxom, a radilo je. Mislim da se zaglupeo nekako, jer sam ubacivao i izbacivao više puta miša.
Opet je proradio jedan port, palio sam gasio laptop, i proradio je, drugi i dalje ne prepoznaje miša
 
Poslednja izmena:
Pa možda je do miša, probaj na nekom drugom kompu.
 
Pa možda je do miša, probaj na nekom drugom kompu.
Nije do miša, miš u jednom portu istog laptopa radi, a u drugom portu ne radi, ali u tom portu gde ne radi miš, radi usb stick. Probao sam i više miševa, isto. Mislim da je neki drajver i specifična procedura za podešavanje usb 3.0 na tom laptopu. U tom portu gde ne radi miš, ne radi ni gamepad, a radi u drugom portu.
 
Ne mogu sad da se setim napamet kako ide procedura ali probaj ovo, win+x ulaziš u dev manager. Na sve usb uredjaje, bocni miš, flesku, i u podešavanjima ugasi opciju da ih win selektivno gasi. I res laptop. Isto u biosu ako ima neka usb suspend opcija pogasi. Mada malo mi tu ne štima da ni pod linuxom ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno