Šta je novo?

Laptop do 85.000rsd

Aleksandar011

Cenjen
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruke
34
Poena
159
Pozdrav ljudi,
treba mi pomoc. Vec dve nedelje planiram kupovinu laptopa i posle dosta istrazivanja izabrao sam Lenovo IdeaPad Y570 (verzija sa SSD-om). Na zalost nestao je pre 2 dana iz prodaje i sve koji sam pitao su rekli da ga nece vise dobijati.
E sada, trazim neki takav ekvivalent. Kapiram da jedino SSD nece moci da se spakuje jer koliko sam video niko ga ne daje u ponudi osim Lenovo-a.
Znaci trebao bi mi lap sa i7, 8gb rama, pristojan HDD, dobra grafika znaci gt555, ati 6770m ili tako nesto, i ako moze to sve da se spakuje u neki 17.3" laptop bilo bi idealno. Gledao sam neke HP modele, ali dvoje poznanika su mi rekli da se greju ko nenormalni. Ni sam vise ne znam gde i sta da trazim, Giga..on i Com..ade su me danas izbacili iz takta kada su bezobrazno vratili pomenuti laptop u ponudu da bi se na kraju ispostavilo da ga nema.
Koristio bih ga na radnom stolu uz neki cooling pad, recimo jedno 6-7 sati dnevno, therefore mora da bude pouzdan. Znam da trazim da iz njega izlecu duge i cupovi zlata, ali mislim da za 850 evrica moze da se uzme nesto kvalitetno.
Hvala na pomoci :)
 
Daj link, podeli utiske sa nama
 
Aj da napisem par kratkih reci :).
Prvo, ne dobija se torba uz laptop, veliki minus :).
Raspakovan, upaljen, ima vec instaliran Windows 7 Home Premium na njemu. Win nije na SSDu, vec na mehanickom hardu od 750GB, ali i dalje se bootuje racunar za 15 sekundi. Kad smo vec kod SSDa, ima 32GB, od toga je bilo slobodno 29, svi drajveri su na njemu kao i instalacije za bloatware(dobija se par nekih programa od Lenovo, iskreno nisam ih jos isprobavao).
Upalio sam jednu igricu na njemu, League of Legends, ne pada ispod 60FPS a i kako bi, realno :).
Optimus radi savrseno, wireless adapter je jaci nego na druga dva laptopa u stanu(oba su DELL), tacnije ima jedno 30% jaci signal.
Baterija je deklarisana na nekih 6 sati ako ga samo gledas, mada traje izmedju 4.5h i 2.5h u zavisnosti od koriscenja.
Nisam jos uvek uspeo da ga zagrejem iznad 64 stepena, igrao sam se 3 sata na njemu, nije bio gasen jos 4h pre toga, tako da je hladjenje po mojim standardima savrseno. Uzecu ovih dana cooling pad cisto zbog buducnosti. Mada, kada dodje do nekih 62-3 stepena cuje se, nije bas da je najtisi.
Ekran mu je jedina mana po mom misljenju, 1366x768.
Ne bavim se benchmark testovima jer me uopste ne zanimaju, tako da ostajete uskraceni za to.
JBL zvucnici su super, cak i odlicni. Zvuk je, u nedostatku bolje reci, pun. Nije osiromasen kakav zna da bude.
Kamera je solidna, mada je ne koristim toliko cesto. Takodje i mikrofon, bez zamerki.
Kuciste mu je ja mislim najveci plus, bar kod mene. Aluminijum, nema otisaka cak i kada se potrudis da ih ostavis, ne zagreva se, prijatno je za koriscenje, tastatura je stvarno super. Iako sam presao sa desktopa i povece tastature, trebalo mi je svega par minuta kucanja da se naviknem, i mogu da kazem da mi se vise svidja od moje prehodne tastature u koju sam se kuno.
Eto to su te neke sitnice, mislim da za hardware ne moram nista da pisem, isti je u svakom laptopu, radi kako treba.
Intel Core i7-2630QM CPU
Nvidia GT555m 2GB DDR5
HDD 750GB, SSD 32GB
USB 3.0 x2, USB 2.0 x2
WiFi 802.11b/g/n
Bluetooth
2Mpx webcam
Znam da je ovo previse subjektivno jer sam do sada koristio samo 2 laptopa, oba iz klase do 45.000, ali iskreno mislim da je ovaj Lenovo the mother of all laptops <90.000rsd
*Ima i numericku tastaturu, da vas ne zbuni slika
y470-y570_hero.jpg

lenovoyserierseng201100001123top.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno