Šta je novo?

Laptop Laptop do ~80K

Koji laptop kupiti?

onlyuros

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruke
19
Poena
155
Ćao ljudi, koji laptop bi mi preporučili za offise/multimediu do 80-90 hiljada da moze da se nadje kod nas?
Prioritet su mi CPU i neki generalni kvalitet, mozda ekran. Trazio sam Ryzen 3 5600H ali on izgleda dolazi tek u masinama preko 1000e, ne bih uzimao low power procesor ako ne moram. Da li vredi gledati neki Zen2 H?
 
Mozda ovako nesto?
Procesor jeste U, ali je poprilicno jak i za office i multimediu je i vise nego dovoljan...imas i IPS ekran, kao i 12gb rama i 512gb ssd... :)
5700u ima veci benchmark skor nego 4600h...e sad, da li je u radu brzi, ne znam, ali mislim da su tu negde...plus 5700u trosi manje struje, pa je baterija sigurno dosta bolja... :)

 
Mozda ovako nesto?
Procesor jeste U, ali je poprilicno jak i za office i multimediu je i vise nego dovoljan...imas i IPS ekran, kao i 12gb rama i 512gb ssd... :)
5700u ima veci benchmark skor nego 4600h...e sad, da li je u radu brzi, ne znam, ali mislim da su tu negde...plus 5700u trosi manje struje, pa je baterija sigurno dosta bolja... :)


Vidim da pratiš pa da priupitam, imam sličnu dilemu poput OP, kakav je ovaj Ryzen u odnosu na i5 11th gen? Ima za slične novce Vivobook sa Intelom doduše i fiksnih 8gb rama, ovaj izgleda ima mogućnost nadogradnje sudeći po 12gb (mora da je 4+8), svi laptopovi do sada su nam bili Intel a vidim da Ryzen nešto baš hvale u zadnje vreme... neodlučni smo, mesecima.... a dobre su cene sada 😄
 
Pazi, za neki laganiji ili malo tezi posao, i jedan i drugi ce da rade dobro...i5 je cini mi se slabiji...takodje...vise rama znaci, tako da je mozda bolje ici na ovaj HP... :)
Taj i5 je verovatno u rangu 5500u ili 5600u, dok je 5700u jaci. :)
 
Hvala na odgovoru. 🙂
Evo naših konkurenata u istom ovom cenovnom opsegu pa možda pomogne i kreatoru OP a možda i nekom drugom

15.6 opcije
I

14" opcije
Ili

Svi slični a svi po nečemu različiti 🙄
 
Danas mi je stigao navodno drugi primerak ovog HPa od eKupi.com jer se prvi "raspadao" a i drugi je vidim isti. Kad ga kucnem prstom bilo gde oko tastature ili odozdo laptop zvoni/zveci. Prosto ne mogu da verujem da je to kvalitet laptopa za 75 hiljada. Probacu da ga zamenim ili da mi vrate pare ovo nema smisla.
 
Imam istu/sličnu dilemu, laptop do 90k, izbor sam sveo na četiri modela. Malu nedoumicu ima oko specifikacije ekrana, odnosno konkretno broja "nits". U drugoj temi se spominje da ne bi trebalo ići ispod 300 nits, da li neko ima iskustva po tom pitanju?

DELL Vostro 3515 NOT18306,​

Osvetljenost ekrana:220 nits
  • EAN:5281021183063
  • Model procesora:AMD® Picasso Ryzen 7 3700U do 4.0GHz
  • Dijagonala ekrana:15.6"
  • Tip grafičke karte:Integrisana Radeon™ RX Vega 10
  • RAM memorija:16GB
  • HDD SSD:512GB SSD

Lenovo Thinkbook 15 G2, 15,6" FHD/R3-4300U/8 GB/256 GB SSD/AMD Radeon/Windows 10 Pro
Osvetljenost: 250 niti
  • Ekran: 15,6" IPS, Anti-Glare
  • Procesor: AMD Ryzen 3 4300U, Quad Core
  • Memorija: 8 GB DDR4
  • Hard disk: 256 GB SSD
  • Grafička karta: Integrisana AMD Radeon
  • Operativni sistem: Windows 10 Pro 64

HP Pavilion - 15-cs3024nm - 1U2Y2EA​

Osvetljenost ekrana:300 nits
  • EAN:195122534288
  • Model procesora:Intel® Core™ i5-1035G1 procesor, 6M Cache, up to 3.60 GHz
  • Dijagonala ekrana:15.6"
  • Tip grafičke karte:Integrisana UHD G1
  • RAM memorija:8GB
  • HDD SSD:256GB SSD

Lenovo Laptop 82H8007PYA 15,6"/ i3-1115G4/8 GB/256 GB SSD
Osvetljenost: 300 niti
  • Ekran: 15,6" IPS
  • Procesor: Intel Core i3-1115G4, Dual Core
  • Grafička karta: Integrisana, Intel UHD
  • Memorija: 8 GB DDR4 - 3200 MHz
  • Hard disk: 256 GB SSD

Prva tri su 90k, dok je ovaj poslednji 56k.
Koji je najbolji izbor, pre svega najkvalitetniji, sa najboljim ekranom, od ova četiri?
 
Danas mi je stigao navodno drugi primerak ovog HPa od eKupi.com jer se prvi "raspadao" a i drugi je vidim isti. Kad ga kucnem prstom bilo gde oko tastature ili odozdo laptop zvoni/zveci. Prosto ne mogu da verujem da je to kvalitet laptopa za 75 hiljada. Probacu da ga zamenim ili da mi vrate pare ovo nema smisla.
HP laptopovi koji nisu od aluminijuma nikada nisu odavali utisak nečeg "skupog", šta god da je unutra na dodir deluju kao nešto jeftino. Asus, Dell pa čak i Lenovo mnogo bolje deluju od spolja. Šta je bilo sa prvim primerkom?
 
Nipošto ekran sa 250 nita. Nipošto. 300 minimum.

Lenovo Ideapad 5 sa 4500U ili novijim je ubedljivo najbolji "dil" trenutno.
Koji od ovih je najbolji izbor:
Bilo bi poželjno da je cena do 90.000.
 
To "nipošto ispod 300 nits" je isto kao kada bi neko drugi rekao nikako bez diskretne grafike ili za auto nikako ispod 100 konja. To je stvar preferencije, nekome ko laptop koristi u kućnim/kancelarijskim uslovima 250 nits IPS antiglare je sasvim dovoljno.
 
To "nipošto ispod 300 nits" je isto kao kada bi neko drugi rekao nikako bez diskretne grafike ili za auto nikako ispod 100 konja. To je stvar preferencije, nekome ko laptop koristi u kućnim/kancelarijskim uslovima 250 nits IPS antiglare je sasvim dovoljno.
Nije u pitanju stvar lične preferencije. Lična preferencija je kad neko kaže da mu ništa manje od 15.6" ne odgovara. Lična preferencija je kad neko kaže da bi voleo da može laptop da puni i preko USB-C porta.

Laptop se uglavnom kupuje na duži niz godina i košta ko svetog Petra kajgana, čak i neki model srednje klase. Uzeti, stoga, panel sa išta manje od 300 nita je užasna greška koja će kad tad postati očigledna, uglavnom momentalno.

Koji od ovih je najbolji izbor:
Bilo bi poželjno da je cena do 90.000.

Svi ovi IdeaPad 5 modeli su fenomenalni dokle god imaju Ryzen u sebi. Lično koristio i testirao, fenomenalna opcija, barem ovi od 14". Intela izbegavati u ovoj jednačini. Po meni bilo šta jače od 4500U ili 5500U je totalno suvišno. Ili ukoliko je u pitanju samo web browsing, office i to onda je i 4300U ili 5300U sasvim solidna opcija.

Ne uzimati 3000 seriju.

RAM memorija je zalemljena na ploču i nećeš je moći nadograđivati. SSD ćeš moći zameniti tako da biraj prema potrebama što se RAM-a tiče. Većini je i 8GB dovoljno, a neki sa toliko jedva da mogu da dišu, sve zavisi.
 
Eto ja npr. ne mogu da koristim nijedan Ryzen model jer neki kontroleri, softver i uređaji za muziku koje koristim nemaju podršku za Ryzen. I to jeste lična preferencija. Do pre par nedelja smo imali laptop sa 220 nits, radio kao sat 11 godina i ništa mi nije smetalo. No dobro, sto ljudi sto ćudi.
 
Eto ja npr. ne mogu da koristim nijedan Ryzen model jer neki kontroleri, softver i uređaji za muziku koje koristim nemaju podršku za Ryzen. I to jeste lična preferencija. Do pre par nedelja smo imali laptop sa 220 nits, radio kao sat 11 godina i ništa mi nije smetalo. No dobro, sto ljudi sto ćudi.
Pa druže naravno da se nećeš žaliti kad si ga kupio pre 11 godina. Da danas daješ 100k na mašinu drugačije bi gledao. Uostalom, nije samo stvar potrebe već i svesti. Moj ćale je godinama radio na matorom Pentiumu. Kaže obavlja mu posao. Pa okej, obavlja, obavljao bi ti i Pentium 486 sa Herkules grafikom iz prošlog milenijuma pa ne znači da to treba čovek sebi da radi.

Laptopovi su skupi, a veoma slična je cena često kod 250 i 300 nita modela. Potrebe se, naravno, razlikuju, ali je razlika primetna, baš jer je to na granici.
 
Koliko vidim, retko koji ekran u ovoj cenovnoj klasi uopšte ima i 250 nit-a, mahom su 200/220. Lično mislim da je za veliku većinu apsolutno nebitna stvar. Laptop koristimo mahom u zatvorenom prostoru, bez direktnog sunca. Jedino ako se laptop koristi često napolju pa da se gleda i ova karakteristika.
 
Pa druže naravno da se nećeš žaliti kad si ga kupio pre 11 godina. Da danas daješ 100k na mašinu drugačije bi gledao. Uostalom, nije samo stvar potrebe već i svesti. Moj ćale je godinama radio na matorom Pentiumu. Kaže obavlja mu posao. Pa okej, obavlja, obavljao bi ti i Pentium 486 sa Herkules grafikom iz prošlog milenijuma pa ne znači da to treba čovek sebi da radi.

Laptopovi su skupi, a veoma slična je cena često kod 250 i 300 nita modela. Potrebe se, naravno, razlikuju, ali je razlika primetna, baš jer je to na granici.
Nisam ti ja nikakav drug. Prijateljima jesam, drugarica.
Drugo, pre 11 godina taj naš bivši laptop plaćen toliko da je pandan sadašnjim modelima od >1000e i naravno da je radio toliko dugo jer nije kupljen škart sa popusta koji niko nije hteo da kupi nego za to vreme premium mašina. I sada smo uzeli premium mašinu za 137000 zato što će završavati posao godinama. Ako možemo da imamo basnoslovno skupe telefone mogu i za laptop da dam toliko.
Ne određuje mi osvetljenje ekrana koliko će mi dugo i koliko dobro laptop raditi već ono ispod haube. No, vidim da se raspravljamo u prazno, tebi je jedno bitno meni drugo, ja bez Intela i 16gb rama ne mogu a ti bez osvetljenja, meni je to najmanje bitno, štaviše, nikada i baš nikada mi laptop nije bio na max osvetljenju.
Živ i zdrav bio, kom obojci kom opanci.
 
Update za HP i eKupi - vratili su mi novac jer je i drugi primerak koji su poslali bio krš. Van pameti šta dobiješ za 75K... Bilo je malo natezanja, slali su prvi u servis pa onda odobrili zamenu, i sigurno je pomoglo što je zaštita potrošača bila u cc cele prepiske :)
 
Ja do sad nisam imao problema sa ekupi...cene su nize zato sto nemaju prodavnicu...ali sto se tice same kupovine, uvek je prolazila brzo i bez problema...3 laptopa sam uzeo tamo i sve tri rade super...e sad, verovatno je problem do HP-a, da znamo da ga ne preporucujemo...za te pare su bili lenovo laptopovi koji su odlicni, ali krajem godine je slabija ponuda...svakako onda bolje sacekati drugu polovinu decembra ili pocetak januara. :)
 
Шта конкретно фали лаптопу?
 
Pretpostavljam to što sadašnji laptopovi od 75k izgledom i kcalitetom ni na šta ne liče. HP jedino Pavilion ili Pro Book ništa ispod toga. Lenovo ili Acer takođe zaobići sve ispod serije 5.
Takođe ja ne bi uzimao laptop sa TN panelom.
 
Шта мислите о овом лаптопу?
Не пише која је графика?

Овде бих мога добити попуст за пензионере 20%.


И овде има попуст 20%.
 
Vidi i ovaj ako ga ima na stanju:
16GB memorije.
 
Овај лаптоп је 80000, то ми је 10-15000 више него што планирам. Можда сам мало омашио тему. 😀
 
Taj prvi Acer mi se onda čini kao najbolji izbor. Koliko sam gledao, ima 4GB na ploči i 4GB u slotu, tako da može da se poveća nekad. Ima osvetljenje tastature, dobar procesor. Grafiku svi oni imaju integrisanu, ovaj ima Vega 7, ostala dva Vega 6, slabiji i procesor i grafika. U svakom slučaju nisu baš za igre.

Nije neki trenutak za kupovinu laptopa, rasprodalo se dosta oko crnog petka, cene su skočile solidno. Imao je pre 2 nedelje Asus sa R7 i 16GB RAM-a za 72k dinara, sad laptopove sa 16GB možeš na jednoj ruci da prebrojiš do 100k dinara. Prati sajtove, naleti po nešto zanimljivo, ali se i brzo proda.
 
Где си видео то за РАМ меморију и графику?
Да ли се може убацити додатни хард (ссд или 2,5" 5400)?
Буни ме цена, нижа је од осталих лошијих.
Е сад да ли га још има?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno