Šta je novo?

Laptop Laptop do 80k - koji kupiti?

Koji laptop kupiti?

Grcak

Zapažen
Učlanjen(a)
31.03.2024
Poruke
4
Poena
1
Drugari, potrebna mi je pomoć. Zanimaju me iskustva i preporuke, koji laptop da kupim u cenovnom rangu do 80.000 dinara? Laptop mi mahom treba za posao, ali bih svakako voleo da uzmem nešto najbolje u ovom cenovnom rangu.
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Dijagonala 14 ili veća? Uglavnom bih ti preporučio da pogledaš neki HP Elitebook ako naiđe na rasprodaji ili pak Probook... https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/hp-probook-450-g9-(pike-silver)-fhd-ips.-i5_1235u.-8gb.-512gb-ssd.-sr-raspored-(6s7g4ea\sr)-193639
Eventualno neki polovnjak?
Hvala na brzom odgovoru! Ja sam do sada koristio neke malo veće dijagonale, od 15, ali mi to nije presudno. Iskreno nisam za polovne, jer ne znam ljude ovde kod mene iz te grane, pa zato. Gde bi ti nabavio polovni, i koji eventualno da tražim?
Ovo sa linka mi deluje jako dobro….
 
Pa polovne da pogledaš kod ovih legalnih prodavnica gde daju 1g garancije, eventualno 2g. Proguglaj malo, ne bih nikog da reklamiram, ima ih nekoliko i na KP, mada imaš i one sa sopstvenim online prodavnicama...
Jedino što bih preporučio ipak da ih lično pogledaš pre kupovine, jer ipak su polovni te imaju tragove korišćenja.
 
Pogledaj na konovo.rs Imaju sjajnu ponudu. I sad imaju i radnju Bgd pa moze da se pogleda uzivo. Kum je dizajner kupio je jako fin laptop za oko 80k.
 
Ovo mi deluje prilično dobro za nekih 82k rsd, a ima 32gb rama:
 
Drugari, potrebna mi je pomoć. Zanimaju me iskustva i preporuke, koji laptop da kupim u cenovnom rangu do 80.000 dinara? Laptop mi mahom treba za posao, ali bih svakako voleo da uzmem nešto najbolje u ovom cenovnom rangu.
Hvala unapred
Ниси навео, шта ти је приоритет ? Екран, квалитет израде, батерија, тежина ?

Moже нешто овако ?
 
Poslednja izmena:

ovo sam uzeo pre 20ak dana, ubedljivo najbolja kupovina u zadnjih par godina uopsteno.
Lak, lepo izgleda, oled ekran 120hz koji je savrsen, 13700h koji sije uzduz i popreko..... 16gb rama (moze se ubaciti stap od 32gb za 58e za ukupno 40gb)
Ne izgleda loše uopšte, ali nije loše ni sa generacijom niže procesora, ali isto tako odličnog, a taman se uklapa u cenu za 76k rsd:


Onaj što sam predložio doduše ima više RAM i veći hdd, ali verovatno lošiji ekran.

Edit: za 1000 din manje ovde:
 
Poslednja izmena:
Ne izgleda loše uopšte, ali nije loše ni sa generacijom niže procesora, ali isto tako odličnog, a taman se uklapa u cenu za 76k rsd:


Onaj što sam predložio doduše ima više RAM i veći hdd, ali verovatno lošiji ekran.

Edit: za 1000 din manje ovde:
Da znam i za ovaj, ali losiji tip ekrana, losija rezolucija, sporiji gen 3 nvme, sporija int. grafika.

Po meni isplati se dati 20k vise, za njegove potrebe miran je 5+ god

Edit: tek sada videh da je isti ekran
 
Tako je, @IvaNftw - samo sam dao lošiju alternativu za manje para, izbor je ipak na onom ko kupuje :) svakako je jači laptop bolji, ali ni ovaj nije loš, i pored nabrojanih mana.
 
Još malo završavam srednju školu i planiram da upišem Ict, potreban mi je laptop do 80 000 din koji je prvenstveno za rad ali da sa strane može igrati i neke igrice. Preferabilno Windows
 
Шта играш од игара ? Можеш набавити ddr4 RAM који се полако мења са ddr5 и не можеш имати одвојену графичку карту већ интегрисану за твој новац.
Дакле можеш играти неке старије игре али од новијих наслова све је то танко.
Можда да повећаш буџет ?
 
hmm, mogu ja da hajdzekujem temu, ja sam mislio da uzmem neki laptop hteo sam neki amd 5700u ili tako neki slicni da je minimum 6core, da ima dobru integrusu da mogu bar cs go, dotu da kliknem ponekad, IPS i usb-c da podrzava display port zbog 2 monitora kad sam kuci da jedan mogu na hdmi, bombonica bi bilo ako je 16:10, budzet isao bi max do 100k
 
Vrh Dno