Šta je novo?

laptop do 800e za grafiku

pavleg

Slavan
Učlanjen(a)
10.11.2005
Poruke
39
Poena
304
Pozdrav svima.

Potreban mi je laptop a budzet je oko 800e.
Sluzio bi za rad u AutoCad-u, Corel-u, Photoshop-u, neretko bi bili svi pokrenuti u isto vreme.
Dijagonala bi trebala biti 17 inca da bi bilo "dovoljno" prostora za rad. Znam da je veliki i tezak za nositi, ali cu ga prenositi automobilom tako da to nije frka.

Nisam radio na laptopovima pa ne znam na sta treba obratiti paznju.
Kapiram da je potreban procesor sa dva jezgra, da graficka nije integrisana, i da ima sto vise RAM-a.


Molim vas za koji savet ili preporuku.
Hvala.
 
za to ce ti trebati i dobar hdd :D

TOSHIBA Satellite P305D-S8818
Toshiba Satellite A300-1G5
Aspire 7730G-583G25Mn
HP 6830s KU405EA
 
Pa dobro ove novije 17-ice vise nisu toliko teze od 15-tica da bi to nekome bilo znacajno! To je ranije bila neka razlika pa je ostalo tako da se spominje!

Ono sto jedino treba ispostovati je graficki deo znaci displej i graficka karta! Nekako se meni cini da to sad i vise nije neka razlika izmedju 17wide i 15wide kao dok su bili 5:4! Opet koliko god da imas prostora za rad sa grafikom je malo ali je ipak bolje vise nego manje! Velika vecina 17-tica ima 1440x900 sto i nije nesto ali za tu cenu sto bi da se uklopis nema bolje! Grafa NE integrisana recimo 9600GT je ono sto ce odvojiti ovaj racunar od nekog standardnog!

Evo konkretno trenutno mi se cini najbolje ovaj ACER model koji je neko ranije ostavio ovde

http://www.bcgroup-online.com/index.php?art=7410

A evo i jedan veoma slican MSI dve godine garancije ali bez OS-a

http://www.bcgroup-online.com/index.php?art=6535

Treba se jedino paziti da ti ne racunaju evro 88 ili tako nesto! :zgran:
 
Poslednja izmena:
Mnogo vam hvala.

Oba ste se slozili da je ACER Aspire 7730G-583G25Mn OK model.
Ovaj MSI GX701X-087EU je jako slican Acer-ovom modelu.
Da li je bolja kupovina Acer-a ili MSI-ja? Koji bi mogao biti kvalitetniji?


ACER Aspire 7730G-583G25Mn 64,087.20 din
Specifikacija:
# Intel core2Duo T5800 (2GHz/2MB/800FSB),
# Intel PM45 chipset,
# Memorija 3GB DDRII (2+1GB),
# HDD 250GB SATAII (5400rpm),
# nVidia GeForce 9600GT 512MB GDDR3 DirectX10 OpenEXR,
# 17 inch WXGA+ 1440x900 high brightness (220nit) Acer crystalBrite,
# Ostalo:
# 5-in-1 card reader, 4xUSB 2.0, EasyPort connector for docking station, Expresscard, VGA port, Gigabit LAN, modem, WLAN Intel WiFi Link 5100 802.11a/b/g/Draft-N,
# Dolby-optimized surround sound system + subwoofer, True 5.1 surround sound output, S/PDIF,
# Built-in microphone,
# crystalEye Webcam,
# 6 cell battery up to 2:30h life,
# tezina: 3.8kg
# OS: Microsoft Windows Vista Home Premium 32bit



MSI GX701X-087EU 65,759.04 din
Specifikacija:

# cipset: Intel PM965 + IcH8-M
# Procesor: Intel core 2 Duo T5750 (2.0GHz, FSB 667MHz, 2MB L2)
# RAM 3GB DDR2, hard disk 250GB SATA, SuperMulti DVD rezac
# Ekran: 17 WXGA AcV(Amazing crystal Vision) 1440x900
# Grafika: NVIDIA Geforce 9600M GT, 512 MB VRAM
# Ostalo:
# Mreza: 56K modem, 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet LAN, 802.11n WLAN, Bluetooth V2.0 + EDR
# SoundBlaster kompatibilni audio sa cetri zvucnika
# Integrisana web kamera od 1.3 MPix
# Baterija: litijum-jonska 6 celija
# Dimenzije: 395 x 278 x 26.5 - 35 mm
# Tezina: 3.6 kg



Sta mislite o ovom modelu, FSC AMILO XA 3530?
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9016321
Koliko je bolji od ovih gore navedenih i vredi li tih para?

FSC AMILO XA 3530 82.510 din.
Specifikacija:

# Operativni sistem: Windows Vista Home Premium
# Čipset: AMD 780G + AMD SB700
# Procesor: AMD Turion X2 Ultra ZM-80 (2.1GHz, FSB 1800MHz / HyperTransport 3.0, 2MB L2)
# RAM 4GB DDR2 800MHz, dva SATA hard diska (2 x 320GB),
# SATA SuperMulti DL DVD rezač
* Ekran: 17" TFT WXGA+ BrilliantView 1440 x 900
* Grafika: ATI Mobility Radeon HD 3650 / Hybrid Graphics (512MB GDDR3 VRAM, do 1860MB sa deljenjem sistemske memorije), ATI PowerExpress tehnologija, DirectX 10
# Mreža: 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet LAN, 300 Mbps 802.11a/b/g/n, Bluetooth 2.1
# HD audio Realtek ALC888 sa S/PDIF digitalnim 7.1 izlazom, stereo zvučnici (2 x 2W) + subwoofer (3W), širokopojasni mikrofon
# Web kamera - 1.3MPix, auto fokus, automatska regulacija osvetljenja, low-light tehnologija
# 15-u-1 čitač kartica (SD, miniSD, MicroSD, SDHC, MS, MS Duo, MMC, RS-MMC, MMC Micro, MSPRO, MS-PRO Duo, MS-Pro HG, MS-Pro HG Duo, M2, xD)
# 8-ćelijska litijum-jonska baterija (14.8 V / 2400 mAh), autonomija do 3:20 h u idle režimu (oko 2:25 h sa aktivnom DVD reprodukcijom)
# Dimenzije: 398 x 295 x 37/44 mm
# Težina: 3.6 kg


Jos jednom, hvala.
 
Taj ACER ti je stvarno dobra kupovina za tu cenu! Prednost u odnosu na msi je sto radi na brzrm taktu (800MHz, nije nesto znacajno) i sto ide Vista uz njega!
MSI ima prednost u podrsci i garanciji od 2 god sto moze stvarno biti prevaga! Za Acera produzenje garancije moze da se dokupi i reda je 60e ako se dobro secam sto su ljudi ostavljali ovde! Uz msi neki oce da daju misa i torbu (15e)

Za kvalitet bi mogao da kaze jedino neko ko je koristio oba! MSI-ova GX serija bi trebalo da je dosta kvalitetnija od ovih jeftinijih koji su na losem glasu sto se toga tice!

Najbolje da odes pogledas i na osnovu svega odlucis!

Ovaj FS ti je 1000e a ne vidim nista u performansama sto bi ti moglo znaciti u odnosu na ove gore!
 
A sto graficka da nije integrisana? Za to sto je pavle naveo da ce da radi, ne vidim za sta mu treba bolja graficka od integrisane?

Mozda gresim, ne znam, ali takvo je moje iskustvo:
Poslednjih 5 godina radim samo na lapu, vrlo cesto crtam u CADu i radim nesto u PSu i ne znam da mi je ikada zatrebalo ista jace od integracije.

Trenutno radim na compaq presario CQ70 118CA, 17 inca, integrisana grafika, dual-core, 3GB rama i 250GB hard.
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/ho/WF06b/321957-321957-3329742-89318-89318-3768171-3817960.html
Platio ga 480 eura, a radi mi posao za sve sto mi prolazi ispred ociju.

Kontam da jedino za igranje igara i neku ozbiljniju 3d grafiku je neophodno imati neintegrisanu graficku na lapu... Neka me neko demantuje ako gresim :)

edit: cena mu je niska zato sto dolazi sa vista basic, ali naravno, to mi je i bila namera, jer je odmah pao format i instalacija srpske Ultimate verzije :d
 
Poslednja izmena:
Aj sada, sto se mojih iskustava sa gore navedenim proizvodjaca tice:

Fujitsu siemens imao 2, sada imam jedan. Prvom je totalno crkao ekran (nov kosta 300 eura), i hard disk poceo da otkazuje taman kada je istekao garanti rok od 2 godine. U pitanju je bio Amilo A1650G.
Jos uvek mi je ziv jedan FSC, ali je relativno nov, mozda 5-6 meseci... Videcu kako ce se pokazati.

Imam jedan MSI, katastrofa kvalitet izrade, plastika je katastrofalna, sve lose izgleda, ali radi bez problema evo vec 2 godine. Doduse, bio je tada najeftinij AMD model... Nesto preko 600 eura. Stoji u officeu, i na njemu se radi stalno.

Sto se ACERA tice, kupih jedan pre tacno godinu dana. Uzeh model sa posebnom grafickom, c2d, 2GB rama, 160GB hard... Kostao je preko 1000 eura, znaci ne bi trebalo da je nesto gde su stedeli na kvalitetu. Pre mesec dana mu je otisao ekran, taman malo pre isteka garancije od godinu dana. Odneo sam ga u servis, sada cekam novu maticnu plocu i ekran, stici ce tek za mesec i po... Nije bio izlozen losim uslovima, nije napustao office klimatske uslove.

Proizvodjac kojeg bih definitivno preporucio kada se kupuje lap, ako necete da imate bojazni o kvalitetu i pouzdanosti, je definitivno DELL i Lenovo.

Imam 2 jeftina modela LENOVO proizvodnje, sa njima sam najzadovoljniji, ubedljivo.

Imam i 1 HP, ali to ne bih preporucio. Nekada zna da tripuje, ugasi se iz cista mira i slicno. U pitanju je low end model, kupljen za nekih 400 eura u mega marketu.

Na ovom COMPAQu sto ja koristim klikce hard disk, u pitanju je neki samsungov disk koji vidim da svima klikce, po netu puno zalbi po forumima... Samsung HM250JI - izbegavati racunare sa tim hard diskom... Ovaj moj ga ima. :mad:
 
Poslednja izmena:
MSI GX701X-087EU mi izgleda primamljivije od ACER Aspire 7730G-583G25Mn.
Presudna je garancija od 2 godine u odnosu na 1 godinu kod Acer-a.

Po iskustvu nIceCream-a MSI se pokazao kao dobar (ne uzimam u obzir kvalitet plastike), dok se kod Acer-a displej pokazao kao los, naravno ne mora biti pravilo ali ipak...
Trazio sam, da vidim sta je to, ali ne nadjoh na nasim sajtovima compaq presario CQ70 laptop.

To sto MSI ne dolazi sa OS-om mi ne smeta, odradicu svoj format i install, nadam se da nije problem za nalazenje drajvera. Sta mislite, da li postaviti Vistu ili Xp?


Ako imate jos predloga i sugestija, pucajte. U kupovinu cu za nekih 15-ak dana.


Hvala.
 
Poslednja izmena:
Za dosta novih LAPova, drajvera ima samo za Vistu... I sve ih mozes preuzeti preko windows updejta, ne moras da kopas... Meni je zgodnija Vista za LAP novijeg datuma definitivno...
 
Vista je mnogo laksa za instalaciju jer svi noviji lapovi imaju full podrsku za Vistu dok se XP mora vise ili manje pomuciti da bi se se svi drajveri poskidali sa neta i legli kako treba!

Bez obzira na to ja bih uvek prvo stavio XP! Na Vistu uvek mogu preci kasnije i tako sam steci iskustvo kako kombinacija radi na XP-u ili Visti!
Vistu bih u startu preporucio jedino u slucaju da neces da se mnogo zezas na pocetku a vec imas pozitivno iskustvo rada sa istom!

Za kupovinu je narednih par nedelja odlican tajming! Posle nove godine imam utisak da ce sve biti mnogo nepovoljnije i to za duzi period!
 
Vista je mnogo laksa za instalaciju jer svi noviji lapovi imaju full podrsku za Vistu dok se XP mora vise ili manje pomuciti da bi se se svi drajveri poskidali sa neta i legli kako treba!

Bez obzira na to ja bih uvek prvo stavio XP! Na Vistu uvek mogu preci kasnije i tako sam steci iskustvo kako kombinacija radi na XP-u ili Visti!
Vistu bih u startu preporucio jedino u slucaju da neces da se mnogo zezas na pocetku a vec imas pozitivno iskustvo rada sa istom!

Za kupovinu je narednih par nedelja odlican tajming! Posle nove godine imam utisak da ce sve biti mnogo nepovoljnije i to za duzi period!

Drajveri za GX701 postoje i za XP i za Vistu: http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=135&prod_no=1516

Tako da sa te strane nema nikakvih problema.
 
Po iskustvu nIceCream-a MSI se pokazao kao dobar (ne uzimam u obzir kvalitet plastike), dok se kod Acer-a displej pokazao kao los, naravno ne mora biti pravilo ali ipak...
Није његово искуство меритум ствари :lupko:
Не могу се упоређивати модели од прошле године с новим моделима.

MSI GX701X је стари модел у који MSI уграђује нове компоненте - изашла је нова GT серија која је скупља.
 
Није његово искуство меритум ствари :lupko:
Не могу се упоређивати модели од прошле године с новим моделима.

MSI GX701X је стари модел у који MSI уграђује нове компоненте - изашла је нова GT серија која је скупља.

Sta je staro kod GX701?
GX701 je izasao paralelno sa novim GX620/720 (montevina) i GT735 (puma)...
 
Није његово искуство меритум ствари :lupko:
Не могу се упоређивати модели од прошле године с новим моделима.

MSI GX701X је стари модел у који MSI уграђује нове компоненте - изашла је нова GT серија која је скупља.
ОК, а чије јесте? Да ми није стало до мишљења нас обичних и необичних људи вероватно не бих ни постовао овде!


Vezano sa OS, ipak bih prvo isao sa XP.
Na tom http://global.msi.com.tw/index.php?f...5&prod_no=1516 imaju sve drajvere tako da nema frke.
Trenutno koristim oba, i XP i Vistu. Vista jos uvek ima, po meni, velikih problema.

Jos uvek je MSI GX701X prvi izbor.
Mislim da je neintegrisana graficka ipak potrebna jer bi se cesto radilo renderovanje objekata u ArchiCAD-u.
 
Nazad
Vrh Dno