Šta je novo?

Laptop Laptop do 80.000

Koji laptop kupiti?

rico76

Cenjen
Učlanjen(a)
02.08.2011
Poruke
160
Poena
170
Hteo bih da kupim ćerki laptop do oko 80.000 plus minus koja hiljada.Treba joj trenutno za nastavu onilne a za godinu dana za fakultet.Neće koristiti ništa od zahtevnih programa samo osnovno ,miltimedia i po nekad odigra minecraft.Slabo se razumem u laptopove ali našao sam par komada i u dilemi sam šta kupiti.


Ako imate nešto bolje može predlog!
 
ThinkBook 15 model koji si naveo je ubedljivo najbolja kupovina. To je trenutno najbolji procesor u toj klasi, nema mačevanja sa R5 4500U. Plus, 16GB RAM-a i 512GB SSD je bolje i od jednog i od drugog navedenog modela.

Danas nažalost je baš užasna situacija sa ponudom i cenama, što zbog pandemije što zbog problema u proizvodnji pomenutih procesora. Tako da nema ništa bolje da se preporuči, a ovaj Thinkbook 15, ako zapravo ima na stanju, verovatno neće dugo trajati tako da požuri! Sama mašina je i više nego dovoljna i za online nastavu i za ceo fakultet, leteće i sada i za par godina. Dovoljno je i za neki ozbiljniji rad sa programima, rade ljudi sa mnogo slabijim mašinama i ne žale se. :) Tera i Minecraft u 1080p bez ikakvih problema:



Ako njega nema na stanju ima i ovo


Manje RAM-a ali isti procesor što je najbitnije. Imaj na umu da se ne može ni RAM u svakom modelu nadograditi, negde je nalemljen, ali ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema sa 8GB ako nije neki zahtevniji korisnik.
 

Super hardver za te pare ali oba modela imaju ekrane sa 200 nita pozadinskog osvetljenja. To je užasavajuće malo. Ja bih to i zakonom zabranio. Ako se povezuje na eksterni monitor, okej, ali pošto verovatno to nije slučaj bolje uzeti i gori procesor i konfiguraciju ali sa boljim ekranom.
 
Super hardver za te pare ali oba modela imaju ekrane sa 200 nita pozadinskog osvetljenja. To je užasavajuće malo. Ja bih to i zakonom zabranio. Ako se povezuje na eksterni monitor, okej, ali pošto verovatno to nije slučaj bolje uzeti i gori procesor i konfiguraciju ali sa boljim ekranom.
Znači ovaj Laptop Lenovo ThinkBook 15 G2 ARE 15.6 FHD IPS/Ryzen 5 4500/16GB/512GB je ipak najbolji od svih navedenih.
 
Znači ovaj Laptop Lenovo ThinkBook 15 G2 ARE 15.6 FHD IPS/Ryzen 5 4500/16GB/512GB je ipak najbolji od svih navedenih.
Pa u suštini da, ima najviše RAM-a, ima sad procesor za jednu generaciju stariju od poslednje ali neprimetna je razlika u performansama za svakodnevne stvari. Ako je na stanju, svakako je super opcija (ako ga naravno ima na stanju). Izgleda da WinWin ima dosta modela na stanju. E sad, ima li smisla kupovati od njih, ne znam. Nisam pametan.
Vidim da su u Winwin-u naveli da je IPS, a prema uopštenim specifikacijama (https://www.asus.com/Laptops/For-Home/VivoBook/VivoBook-15-M513/techspec/) za tu seriju oni su sa bar 250 nita. Ne znam za asus da li negde postoje konkretniji podaci za svaki pojedinačni model?
Da, u pravu si, ovo je ipak model sa 250 nita. Svakako mnogo bolje od 200, a izgleda isto koliko i ThinkBook ima.
 
Pa u suštini da, ima najviše RAM-a, ima sad procesor za jednu generaciju stariju od poslednje ali neprimetna je razlika u performansama za svakodnevne stvari. Ako je na stanju, svakako je super opcija (ako ga naravno ima na stanju). Izgleda da WinWin ima dosta modela na stanju. E sad, ima li smisla kupovati od njih, ne znam. Nisam pametan.

Da, u pravu si, ovo je ipak model sa 250 nita. Svakako mnogo bolje od 200, a izgleda isto koliko i ThinkBook ima.
Na žalost nemaju Lenovo na stanju a ništa slično nisam uspeo pronaći.Baš šteta.
 
Nazad
Vrh Dno