Šta je novo?

Laptop do 500e za gaming i posao

veximon87

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2008
Poruke
3
Poena
301
Pozdrav svima.

U neko skorije vreme (mesec dana) kupovao bih laptop do 500e, mada mozda i manje.
Molio bih vas da mi preporucite koji, posto prvenstveno bih ga koristio za posao (adobe paketi) i naravno za filmove i igrice, u pauzama :D

Sto se tice igrica, to ce biti uglavnom WoW, mozda Dragon Age i Mass effect kao i njihovi nastavci (moguce igranje i na low detaljima, na WoWu barem medium) od novijih (igre tog tipa, imam desktop konfu koja moze da podrzi sve najnovije igre na mid-high, ali sam retko za njom). Pretpostavljam da bi to neki GT320m ili HD5145 mogli da podrze (ne znam za INTEL kartice).

Jedini uslovi su sledeci, da ne prelazi preko 500e, da bude i3 (ili i5 ako postoji ikakva sansa), po mogucstvu NVIDIA (mislim ja volim nvidiju, ali ako su radeoni bolji onda njih) i da bude ekran 15, nikako vise.

Naravno posavetujte me koji je od proizvodjaca najbolji (msi recimo ne volim posto dva ortaka imali MSI-eve po godinu dana, jednom se bukvalno raspao pri otvaranju racunara, drugom se non stop pregreva).
Tako da mi treba neki koji nece imati problema sa pregrevanjem i sl.
Hvala unapred:D Nadam se da vam nisam dao tezak zadatak :D
 
najbitnije za igre ti je grafika, a poredjenje svih grafika imas u ovoj tabeli. nemoj ni da gledas racunare bez diskretne grafike.

gledaj Lenovo, Toshiba, Asus i Acer - tu negde ces da se uklopis u cenu.
takodje, vec ima dosta slicnih tema na forumu, pa malo pregledaj ovaj podforum - mozda ti da ideju.
 
DEFINITIVNO Best-buy za male pare:

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/22326

jednostavno ne moze bolje. Za procesor ne brini, valja taj jako, a 4650 ima da siluje sve ostale tipa 310M i 5470 ali zestoko. I naravno Toshiba :) Ako se ne gadis na dve god garancije i No-matter-what-guarantee :)

U poredjenju sa ovom gore Toshibom u nedoumici sam malo jer mi
jos mi niko nije nesto konkretno rekao korisno i poucno za Gateway Laptopove iz USA ?

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6241357&CatId=4938

Ovo cudo , jes da nije poznate brend masine mislim da je
po performansama odlicno za 699& ili 505 Eura = 54.000din.
fali mu samo Blueray ! ! !
Obozavalac sam Intela i ako neko ima savet da li moze slicno da se kupi ovde,
takodje slicnih karakteristika.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Gateway je Acer od 2007, i uglavnom se prodaju u USA
...
tesko ces da nadjes taj brend kod nas, a narocito servis.
 
U poredjenju sa ovom gore Toshibom u nedoumici sam malo jer mi
jos mi niko nije nesto konkretno rekao korisno i poucno za Gateway Laptopove iz USA ?

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6241357&CatId=4938

Ovo cudo , jes da nije poznate brend masine mislim da je
po performansama odlicno za 699& ili 505 Eura = 54.000din.
fali mu samo Blueray ! ! !
Obozavalac sam Intela i ako neko ima savet da li moze slicno da se kupi ovde,
takodje slicnih karakteristika.
Pozdrav.

neces to naci kod nas.... a sto se procesora tice, neces ti nikako moci da primetis par % razlike izmedju tog Intela i AMDa trust me. Ona toshiba je zakon.
 
neces to naci kod nas.... a sto se procesora tice, neces ti nikako moci da primetis par % razlike izmedju tog Intela i AMDa trust me. Ona toshiba je zakon.

Nije mi jasno neces to naci kod nas ?
Da li na takav Laptop sa takvim performansama za tih 500nak Evra kod nas nema ?
Ili necu ga uopste naci ?
Pa naravno sajt je u New Yorku i nije mi prvi put da nesto kupujem odande.

Mislim da su tamo cene 30 % nize uz neizbezni Original softwer WIN7 uz svaki laptop.
E sada samo treba pazljivo odabrati.
Meni se dopao oovaj model zbog 17", graficke, WIN 7 ...
 
Poslednja izmena:
Za kod nas lepo ti je rekao covek od one Toshibe za te pare nema bolje. A, kad ti crkne taj Gateway posle ces da se pitas gde odose 500 evra, sem ako ces da im saljes avionom u Ameriku na reklamaciju, jos samo ima 1 godinu garancije.
 
Nazad
Vrh Dno