Šta je novo?

Laptop do 400 evra...

DiSLOcAtEd

Čuven
Učlanjen(a)
08.01.2002
Poruke
263
Poena
620
...and it would be nice to see a change :d (Snatch).

Elem, potrebna mi je vasa pomoc. Trebalo bi rodjaku (nije klinac) da kupim laptop. Nemam nikakvog iskustva u kupovini laptopova, samo neke okvirne ideje.

Zahtevi su prilicno skromni:
- office
- surfovanje
- poneki film
- od igrica je jedino bitno da radi football manager

Moja razmisljanja:
- S obzirom da mu je ovo prvi laptop (i jedini racunar), i da u dogledno vreme nece kupovati drugi racunar, bilo bi lepo da laptop ima barem 2 godine garancije i relativno dobru servisnu podrsku. Ako gresim, slobodno me ispravite. Da li bi bilo pametno u izbor ukljuciti i one laptopove sa 12 meseci garancije (a iskreno, takvih je vecina)?
- Laptop bi valjalo da bude solidan sto se tice kvaliteta materijala. Da ne bude bas da kuciste preterano krcka ili se tastatura previse ugiba.
- Bilo bi lepo da ima web kameru i mozda bluetooth(?). Ne znam koliko ce ovo biti od koristi, ali neka bude prisutno. Takodje, bilo bi lepo da ima makar kakve takve zvucnike, jer ne verujem da ce povezivati laptop sa nekim eksternim zvucnicima.
- HDMI nece biti potreban, kao i DVI. Jednostavno, gotovo sam siguran da ce se kao jedini displej koristiti onaj na laptopu.
- OS nije bitan.
- Autonomija i nije toliko bitna. Naime, laptop se kupuje jer ne postoji prostor da se smesti desktop i uglavnom ce biti stacioniran u kuci.

Budzet je malo cudan: 400 evra, and not a single dime more than that. Cudan je jer za nekih 50-ak evra vise mogu da se nabave bolji laptopovi i izbor je dosta veci.

Slobodno dajte svoje predloge, pa da prodiskutujemo i nadjemo najbolje resenje.

Pozdrav :)
 
Nazad
Vrh Dno