Šta je novo?

Laptop do 1000 evra islkjucivo za posao

dadosp

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2007
Poruke
32
Poena
304
Potreban savet za laptop do nekih 1000 evra.. bilo bi super ako moze do 850 - 900 ako ne onda bi dao maksimum 1000 ... potreban mi je laptop iskljucivo za posao ... za rad u Photoshopu, html editorima, mozilla i chrome po desetak otvorenih tabova, mail klijent ... laptop se koristi više za kodiranje nego za dizajn...

1.) Potrebno je da baterija drži malo duze, a ne 2 sata pod normalnim radom.. velika mogućnost da će se koristiti internet od telenora.. tako da znači lepo šljaka 3G

2.) Video sam da neki modeli imaju integrisanu bateriju kao što je to slučaj kod asusa N550, da li to izbegavati?

3.) Da je pregrejavanje što manje.. i kvalitet kućišta što bolji.. pa predpostavljam da onda ulazi u opticaj samo sa aluminijumskim kućištem.. ne znam da li neki modeli imaju sa kvalitetnijim plastičnim kućištem ili jednostavno aluminijum i nikakva plastika da se ne gleda?

4.) memoriju bi svakako dokupio od 8Gb.. jedino naravno ako nema već u njemu 16Gb, isto i za SSD... uzimam od 120Gb ako u njemu već nema ubačen

5.) Kod procesora imam dilemu.. dali vredi uzimati laptop sa procesorom treće generacije ili ne raditi tako nešto, pogotovo zbog trajanja baterije? Isto tako predpostavljam da svaki i5 i i7 će mi raditi posao, bilo da je dual ili quad, kao na primer ovaj i5 4200U?

6.) kod grafike imam par pitanja... DDR3 memorija na grafici ili samo da gledam DDR5.. ili za moje potrebe je to totalno ne bitno... i da li možda meni može da posluži i samo integrisana intelova grafika, ili da to ne uzimam u opticaj.. razlog pitanja je to što mi se svidjaju HP probook modeli... ali vidim da oni koriste AMD grafiku sa intelovim procesorima i da zna to biti problem.. a opet čitam da je AMD grafika bolja za posao.. pa ne znam sta raditi .. integrisana, AMD ili samo nvidia?

7.) Što se tiče ekrana dilema ova ... 1366x768 rezolucija mi se ne svidja.. i nju definitivno izbacujem… medjutim ima dosta 17" koji se uklapaju u budzet pa čak i za manje para koji imaju 1600x900 rezoluciju.. pa pitanje zašto je to tako? dali to vredi uopšte gledati i uzimati u obzir za neki ozbiljniji rad, da napomenem samo da se laptop uzima više sa kodiranje nego za dizajniranje... 1920x1080 mi se čini kao mnogo sitno na 15” … bitno mi je samo da ima komfora u radu sto se tiče radne površine i da me ne bole oči posto je sve sitno, to pričam ako se uzme u obzir full hd rezolucija na 15" … Što se tiče mobilnosti ona je potrebna.. ali to nije mobilnost da cu nositi na ramenu i vukljati po gradu.. vecć od kuće do auta.. tako da i 17" moze pa i težina ne igra neku ulogu…
 
Poslednja izmena:
Za kodiranje, ako si iole statican (imas kancelariju, radno mjesto kuci ili sl) uzmi 15'' laptop + externi FHD monitor (22+ incha), mis i tastaturu.
Ovo je provjerena kombinacija, koja odlicno funkcionise, jer imas punu mobilnost (sa svim podacima na komu), a na "radnom mjestu" gledas u veliki ekran i kucas na velikoj tastaturi....17 inca je opet nekako maleno, a laptop ipak tezak (iz licnog iskustva)

-Za kodiranje, graficka nebitna.
-Trazi IPS panel, na monitoru i/ili laptopu. Napravi "vagu" koji ti je display bitniji...
-Trazi tastaturu sa pozadinskim osvjetljenjem na laptopu.
Ostalo i sam znas....

Konkretno, od onog sto sam gledao i "dirao", na pamet mi pada asus n550 (mada ti nece ostati para za monitor), Ili Acer v5-573 IPS varijanta, (ako je nadjes u Srbiji)...
 
+1 za farmaceuta. Sve to imas sa N550. Mana moze da ti bude baterija (izmedju 1h i 2h za heavy load, do 4 sa nekim umerenim radom ali takav HW i baterija koja traje 6 sati jednostavno ne idu za taj novac).
U sustini ti kod N550 dobijas punokrvni i7 (4 jezgra, 8 tredova), FHD IPS panel, olicnu zavrsnu obradu i materijal izrade. Grafika ti je skroz nebitna za PS i kodiranje tako da ne moras previse obracati paznju na to, GTX 850 je sasvim ok.
 
Jel taj asus n550 ima mesto za 1hdd ili 2?! I koliko vidim ovaj model kod nas sa gtx750 ima 8 cell bateriju a sa 850 4cell; jel to greska na sajtu (laptopcentar) ili je nesto drugo u pitanju?!
 
Nazad
Vrh Dno