Šta je novo?

Laptop Acer Aspire 5052, baguje tastatura i touchpad

Kypck

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2008
Poruke
17
Poena
304
Imam laptop Acer Asprire 5050, AMD Turion x64 2,2Ghz, 1,5GM RAM (od toga graficka uzima 256), ATI x1100, HDD 120GB, DVD rezac...
Posle skoro 2 godine, XP mi se usporio i cekam po 10 minuta da se ugasi racunar. Odlucio sam da dokupim jos memorije (sada ima 1,5GB minus 256MB od graficke) i da instaliram Widows 7 ultimate. Sve je proslo ok, radilo je perfektno 3 dana, i prijatno sam se iznenadio novim prozorima. Instalirao sam uobicajne programe Firefox, Office, Total Commander, Avast...
Medjutim, cetvrtog dana kada sam upalio racunar, CPU je bio zauzet od 75 do 100%, a u task manageru nista nije pokazivalo da toliko uzima procesor. Instalirao sam process manager i video sam da DPCs uzimaju oko 50% procesora. Prilicno brzo podize sistem, ali mu je sada potrebno za gasenje vise od 10 minuta. Cudno je sto touchpad i tastatura ne rade dobro (preskacu, cekam po par minuta da bi otkucao slovo...), ali bezicni mis radi normalno. Kada pokrenem Win7 u safe modu, sve radi kako treba.
Pokusao sam da uradim system restore na prvi dan (kada je sve radilo i kada nisam instalirao bezzicni ruter i mis) i idalje su se desavali isti problemi.
Odlucio sam opet da instaliram Win7 i kada treba prilikom instalacije da unesem username, opet tastatura ne radi kako treba (cekam par minuta da prikaze ono sto sam ukucao...).

Odustajem od Win7 i vracam XP i ista prica se ponavlja, nece da reaguje tastatura prilikom instalacije!
Tastatura u bios-u radi normalno, a prilikom instalacije idalje cekam po 10 minuta za restart.
Tastatura, ploca, procesor???

Any clue?
 
"Mirise" na neki virus... Probaj da formatiras HDD (kompletan), skeniras ga nekim AV-om s nekog BootCD-a pa onda instaliras Win (7 ili XP, nebitno).
 
Moj post na drugom forumu...nemam rešenje. C disk je formatiran, D je put...planiram i njega da ispraznim čim pozajmim HDD rack...
 
^ U medjuvremenu probaj neki Live Linux. Ako u njemu sve radi OK, onda je virus 100%. I pazi da ne backup-ujes i viruse na taj drugi HDD...
 
Imam Avast, koji je apdejtovan stalno...mada, moze da mu preleti nesto...ali mislim da nije.

U ostalom, ako se krece od nule, formatiran C disk, valjda ne moze tek tako da uleti virus, i da zabaguje prilikom kucanja username u windowsu. A cudno je sto process manager prikazuje da je DPC aktivan...cuo sam da to moze biti hardverski problem ili problem sa drajverom, da nije virus...
 
Moze virus da bude i na D, a i u MBR/boot sector-u... Moze da bude problem i do driver-a (mada tesko) ali do HW-a nikako, ako sve radi u BIOS-u i, recimo, Linuxu
 
Moze virus da bude i na D, a i u MBR/boot sector-u... Moze da bude problem i do driver-a (mada tesko) ali do HW-a nikako, ako sve radi u BIOS-u i, recimo, Linuxu

Danas sam pokrenuo laptop, preko puppy live cd-a, i sve radi normalno. Opet sam pokusao Win7 da instaliram, ali nakon restarta posle instalacije, kad treba da se upise username...tastatura ne reaguje. Isto kao ranije....

Neka ideja?
 
Dakle dodjosmo do nečega. Hardver je ispravan. Ostaje ti da pozajmiš "čistu" instalaciju jer tvoja je očigledno zaražena, pa kad digneš čist računar istestirati CD i DVD diskove koje koristiš i pobacati sve zaraženo. Koliko se sećam linux sam odavno spomenuo.
 
Dakle dodjosmo do nečega. Hardver je ispravan. Ostaje ti da pozajmiš "čistu" instalaciju jer tvoja je očigledno zaražena, pa kad digneš čist računar istestirati CD i DVD diskove koje koristiš i pobacati sve zaraženo. Koliko se sećam linux sam odavno spomenuo.

Linux sam skinuo, i kad budem stigao, probacu njega, bas me zanima.

Instalacija je sigurno dobra, jer sam uzeo desktop racunar od kada je poceo da me zeza laptop. Sve radi kao sat...a kada samo zapocnem instalaciju XP, Win7 32bit, 64bit...zabaguje tastatura prilikom instalacije kada treba da se upise username. Isto to se desilo prijatelju koji radi instalacije svaki dan...
 
Dobio sam savet od I/O porta iz Sveta Kompjutera...
...kazu, moze biti problem sa baterijom, da daje pogresne informacije procesoru i zakucava ga. Skinuo sam bateriju, flashovao bios i sada radi. Stavio sam Windows 7.

Problem je resen (ili je baterija bila ili bios). Cudno je sto je sve radilo u safe modu i na live linuxima, a na XP-u i Win7 je bagovao.
 
Nazad
Vrh Dno