Šta je novo?

Lap top sa sto duzim trajanjem baterije?

milanj

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2005
Poruke
362
Poena
319
Danas dobih zadatak u firmi da nadjem lap top sa sto duzim trajanjem baterije zbog rada na terenu pa rekoh da cujem predloge iz prve ruke da ne bih trazio specifikacije za bateriju po modelima. Znaci, nije bitna grafika, ni neka brzina, dovoljno je neki solidan a da baterija traje sto duze.
 
Uzmeš neki "solidan", pa dokupiš za njega bateriju sa većim kapacitetom.
 
Mene isto zanima laptop sa sto duzim trajanjem baterije. Ne bih da kupujem netbook, jer mi je mali ekran. Treba mi kompjuter sa ekranom od 12-13" pa do 15". Budzet.. na primer do 40-455000 (nadam se da je moguce naci nesto za te pare). Grafika nije bitna ali bih da bude pristona... mada ce sluziti za Office, internet, predavanja (Power Point, Office) i mozda filmove. Tako da je najvaznija autonomija, port za projektor i velicina celog laptopa .
 
Lenovo T410 sa 9-cell baterijom i integrisanom intel grafikom... ide i po 7-8 sati rada... malko je skuplji (i3, i5) ali je odličan...
 
Hvala na preporuci M_M. Da li si imao iskustva sa tim laptop-om? Ili uopste sa Lenovom?

Tek sada sam video da mi je to mnogo para.. bar na ItSvet-u su modeli od 900 pa vise evra.
 
Poslednja izmena:
uzmi polovan MBP za 500e i cepaj 5 sati sigurno na bateriji ako nije izarcena,a da ne pricam o stabilnosti u radu

meni je alu mbp 17" iz 2008 radila po 7 sati na bateriji
 
Svidja mi se ta T serija, ali koliko vidim da su mi cene tih kompjutera van budzeta. (bar po cenovniku sa interneta?) Meni se svideo Think Pad Edge od 14", zbog velicine, a i cene... Ali baterija traje 4,5 sata, mislim da za manji kompjuter to i nije nesto posebno.

Da li znas kako stoje sa garancijom i servisiranjem?
 
Edge 14" nemoj da uzimas, to je (po mom misljenju) promasena serija. Veliki su, kabasti i plasticni. Maltene je 2x kabastiji od T4x0 ... (toliko i jeftiniji doduse :))

Garancija je 1-2-3 godine zavisno od modela (T/X serija je 3). Servis je u NS PiN soft, Kimtec u BG i koliko sam razumeo garancija ti vazi u oba servisa. Delovi umeju da budu problem (ceka se 3-4 nedelje ako nema u BG). Trenutno imas "povoljno" X200 (~800eur), i X201 i T400 (~1000eur) prvi je sa C2D drugi sa i5 procesorom, X201 ima i 9cell bateriju...

(odgovaram obojici pa ne zameri na cenama)


<edit> zanemariti Dell Vostro 130, cena tu negde, ali kazu losa baterija...

Mozda vam se isplati cekati modele koji dolaze, najavljeni AMD fusion bi trebali da imaju 6+ sati baterije...
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom odgovoru!

Onda cu zaobici Edge, a mogao bih sacekati i te sa novim platformama. Uostalom, mozda onda padne cena ovim "starim" modelima?
Mada mi opet probija budzet :) ... ali vidim da cu morati da ulozim mnogo vise.

Racunaj da bih uzeo u obzir i 15" model zbog cene... vidim da su skoro svi laptopovi od 12-13" skupi.
 
Poslednja izmena:
Edge 13" je recimo super sa dimenzijama i velicinom ekrana i ceo taj glossy dizajn sa crno sivom plastikom je OK - ali su ga skrshili sa Athlon procesorom koji nema CnQ. Ovi veci modeli mi nekako ruzno izgledaju - ne mogu da opisem, valjda taj dizajn ne odgovara dimenzijama :)
 
Da, primetio sam da je ipak malo deblji, ali je kao dizajn ok.

Jedino gledam da se uskladim sa cenom... jer bio kompjuter bio koriscen za vrlo jednostavne stvari (ako ne i najosnovnije), pa mi je mnogo 900+ evra... inace bih uzeo T seriju, narocito ako je 3 godine garancije.
 
Nazad
Vrh Dno