Šta je novo?

lap top i laser

gruica

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2005
Poruke
53
Poena
309
pozdrav svima, imam jedno pitanje:

elem, kupio sam laserskog misonju za lap, ali posto do sada nisam imao iskustva
sa takvim pacovima zanima me koliko on sisa struje kada je lap iskljucen (da li ima
potrebe da ga cupam napolje kad iskljucim lapa sa napajanja)

i jos jedno pitanjce- da li je bolje da lap ostavim na hibernaciji ili u sleep rezimu kada ga ostavljam na par sati

HVALA :p
 
Imao sam do skoro laserskog misha i nisam primetio da mi znachajno utiche na duzinu trajanja baterije. Optichki takodje.
@ drugo pitanjce :D
Ja vishe volim da ga bacim u hibernaciju, ne troshi uopshte bateriju i izgleda kao da je potpuno ugashen, a kod mene kada je u sleep modu svetli mu glupa led dioda pa me nervira :d
Pozdrav
 
A ja bih da pitam koja je razlika kada ode u sleep rezim ili u hibernaciju,osim sto sam primetio da kad je u sleep trosi bateriju????
 
Kada ide u hibernaciju sadržaj memorije se sačuva na hard disku, a potom se računar ugasi. Kada ide u sleep režim sačuva sadržaj memorije na hard disk i ode u standby, u slučaju da baterija padne ispod kritičnog nivoa računar će se ugasiti, pa će se pri paljenju ponašati kao da je bio u hibernaciji. Sve u svemu, računar u sleep režimu je i dalje uključen i memorija je pod naponom, što mu omogućava da se jako brzo vrati u radni režim, dok hibernacija maltene ne troši bateriju, ali mu treba duže vremena da se vrati u radni režim (dok učita snimljeno stanje sa diska u memoriju).
 
A i to vracanje iz hibernacije nije dugachko - kod mene je 20tak sekundi, mozda i manje.
 
pa dobro, za 10ak sekundi razlike nije greda...
a i ovako se vise stedi baterija, tako da HIBERNACIJA je zakon :D
 
meni se iz standby-a dize bukvalno za sekund... pa tako da to i praktikujem... a lampica, i ne vidim je...
 
Nazad
Vrh Dno