Šta je novo?

LAN kartica problem

dragoslavbata

Cenjen
Učlanjen(a)
06.05.2009
Poruke
131
Poena
169
Od kako sam kupio laptop (Toshiba Satellite A210-15k) nisam nikada koristio LAN karticu, tj nikada se nisam povezivao preko kabla.
I tako mesec dana od kako mi je istekla dvogodisnja garancija ja pokusao da se nakacim na mrezu mog faxa i vidim da nesto nece. :)
Osoba zaduzena za racunare na faxu je bacila pogled na problem i dijagnoza je da lan kartica ne radi!

Da li neko zna da li kartica moze da se promeni? I da li je to pametno da se radi, tj da se otvara laptop, moguce je i da ce da me oderu u servisu za tako nesto?

Da li je ok da kupim usb to lan adapter i da li neko moze da me uputi gde i koj model da kupim?
 
naravno, kupi ili USB lan karticu, imas i mogucnost PCIMCIA lan kartice...

ali zasto ti ne radi ta lan karta? da li svetle diodice iznad samog konektora (ako ih uopste ime) kada ustekas kabl? ima li te mrezne konekcije uopste u windowsu (start/settings/network connections)... ima li je u device manageru?

jesi pokusao da vidis u biosu, mozda je disejblovana tamo?

malo mi je teze da shvatim da ne radi lan port, pa to teoretski nema sanse da crkne :)
 
sto se lampica tice, ne svetle uopste.
proveravao sam u device manageru i pise da je sve ok. tj, vidi mreznu karticu ali kada utaknem kabl, nista se ne desava.

taj isti kabl je isao u drugi komp i radilo je..

bacicu pogled na bios..
 
svi zivi koji su pokusali da rese problem, zakljucili su da ne radi!

Skoro sam se prebacio sa Viste na Win 7 i provalim da sada LAN radi :)

Moguce je da je neki program instaliran blokirao LAN karticu da radi pa kada sam obrisao ceo win i instalirao novi, sve lepo radi.

:)
 
Fantasticno sto si se vratio da napises u cemu je problem! Kao sto sam uvek i mislio, u 90% slucajeva je jednostavnije i kud i kamo brze zameniti sistem, nego se petljati oko gluposti. :)
 
Još bolja/brža varijanta je da se bootuje neka live distribucija linuxa i isproba hw ;)
 
Nazad
Vrh Dno